Készült: 2024.09.19.18:05:56 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

248. ülésnap (2012.12.10.), 184. felszólalás
Felszólaló Sneider Tamás (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:02


Felszólalások:  Előző  184  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SNEIDER TAMÁS (Jobbik): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Orbán Viktor miniszterelnök a közelmúltban kijelentette, hogy a jelenlegi kabinet a béremelések, minimálbér-emelések kormánya, a gazdasági ésszerűség határain belül. Valóban, míg tavaly átlagosan 368 ezer forintot kaptak a Miniszterelnökség dolgozói, addig az idei II. negyedévben már kereken 500 ezer forintot. A béremelések mellett a munkahelyteremtések kormánya is, úgy néz ki, a jelenlegi, hiszen míg tavaly 134 fő dolgozott a Miniszterelnökségnél, addig idén augusztusban már kétszer annyian, 275-en dolgoztak a Miniszterelnökségnél.

Béremelés, munkahelyteremtés - a saját embereknek. Ám eközben Magyarország dolgozói mást tapasztalnak: reálbércsökkentést, munkahelyek megszűnését, jogaik megcsorbítását, sok esetben már a rabszolgalétet.

Még a tavaszi ülésszakban írásbeli kérdést intéztem Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter úrhoz, többek közt arról érdeklődtem, hogy miként vélekedik egy radikális béremelés kérdéséről. Válaszában miniszter úr az adórendszer átalakításának eredményeként bekövetkező reálkereset-növekedésre hivatkozott, majd kitért arra, hogy a kormány kiemelt figyelmet fordít arra, hogy az adóváltozások következtében 2012-ben a munkavállalók nettó keresete ne csökkenjen. Azóta augusztus második felében a KSH nyilvánosságra hozta az első féléves adatokat, miszerint a bérek reálértéke alaposan csökkent, illetve a GKI elemzése szerint az év hátralevő részében is folytatódik a reálbérek csökkenése.

Tisztelt Államtitkár Úr! Válaszában elkezdhet érvelni a véleményünk szerint igazságtalan, ésszerűtlen egykulcsos adórendszer mellett, illetve cáfolhatja a bérek reálértékének csökkenését, azonban a bérből és fizetésből élők jelentős része azt tapasztalja, hogy egyre nehezebb a megélhetése. Mit kíván tenni a kormány azért, hogy ne a hónapról hónapra történő túlélés legyen családok millióinak a perspektívája Magyarországon?

Várom válaszát. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  184  Következő    Ülésnap adatai