Készült: 2024.09.20.15:52:35 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

153. ülésnap (2020.10.05.), 28. felszólalás
Felszólaló Kocsis Máté (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:07


Felszólalások:  Előző  28  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KOCSIS MÁTÉ (Fidesz): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Völner államtitkár úr már említette a tavaszi járvány első hullámát, és én ott folytatnám, ahol ő az ebbéli mondandóját abbahagyta. Nehéz időszakon vagyunk túl, s bizonyára önök is látják, hogy egy nehéz időszak áll előttünk is. Újra itt a járvány, de ma már annyival másabb a helyzet a tavaszihoz képest, hogy talán mindenki tud mondani a saját környezetéből legalább egy olyan embert, aki koronavírusos vagy minimum karanténba került a vírus miatt. Ez tavasszal nem volt. Ebből világosan következik, hogy az előttünk álló időszak legalább olyan szintű összefogást igényel, mint amilyen tavasszal volt. Tavasszal jól oldotta meg az ország, a szakemberek felkészültsége, az emberek fegyelmezettsége a világ 25 legjobban védekező országa közé emelt bennünket. S mindez úgy sikerült, hogy akkor a hazai baloldal minden egyes ponton támadta a védekezést. Tavasszal a baloldali pártok azt mondták, hogy a rendkívüli jogrend bevezetése miatt nem támogatnak semmit, aztán természetesen még bocsánatot sem kértek a hamis vádak miatt, amelyeket a rendkívüli jogrenddel kapcsolatban megfogalmaztak. Nem támogatták a rendkívüli jogrend meghosszabbítását, nem szavazták meg a koronavírus-törvényt, kamuvideókat terjesztettek az egészségügyi dolgozókról. Emlékszünk Korózs Lajos producer munkásságára, aki talán kissé előre is szaladt ebben a témában. Álhíreket terjesztettek Európa-szerte a nemzetközi sajtóban is arról, hogy a magyar Országgyűlés nem ülésezik. Álhíreket terjesztettek a lélegeztetőgépekről. Emlékezzenek vissza arra, egyszer azt mondták, hogy nincs elég lélegeztetőgép, majd azt mondták, hogy túl sok lélegeztetőgép van. Nyáron pedig a nemzeti konzultációt is támadták, amelyben közel 2 millió ember mondta el az álláspontját.

(14.10)

Most ugyanakkor semmi magyarázat nincs arra, hogy miért folytatják ott, ahol abbahagyták, nincsen rendkívüli jogrend. Nem tudom, hogy mire kívánnak hivatkozni, amikor újra támadásba lendülnek, és az sem világos, hogy mi érdekük áll önöknek abban, amit néha már érzünk, és talán sokan ebben az országban, hogy önök azt gondolják, a baloldal azt gondolja, hogy minél rosszabb az országnak, a magyar embereknek, annál jobb lesz talán politikailag nekik. És azt gondolom, ez egy nagyon veszélyes és felelőtlen játék, de semmiképpen nem méltó parlamenti képviselőkhöz.

Szeretném önöket tehát arra kérni, hogy a járvány második hullámában próbáljanak meg akként viselkedni, amire a választók megbízták önöket, állítsák le az álhírgyáraikat; állítsák le a rémhírterjesztést; és fogadják el a nemzeti konzultációban kialakított magyar álláspontot, azt ne támadják, azt ne kritizálják, ne próbálják meg állandóan gúny tárgyává tenni, hanem vegyék komolyan azt a rengeteg magyar véleményt, amit ott olvashatnak, jelesül, hogy az emberéletek és az egészség megvédése mellett a munkahelyek és a gazdaság védelme is nagyon fontos.

A magyar kormány jelen pillanatban ezen dolgozik. Most is óriási összefogásra van szükség. Az előbb említett baloldali kritikával szemben elismerést is szeretnék mondani, ez már értelemszerűen nem a baloldali pártokat illeti, hanem a magyar kormányt. A Fidesz-frakció nevében üdvözöljük és támogatjuk azt a megállapodást, amelyet a kormány a Magyar Orvosi Kamarával kötött. Soha nem látott, történelmi léptékű bérrendezés előtt állunk: átlagban megduplázódik a magyar orvosok bére. És talán ez a legjobb pillanat arra, éppen a szükséges összefogás pillanatában, hogy ezt megoldjuk, hiszen a kutatók, a matematikusok, a virológusok, az orvosok szerint a következő 7-8 hónap nagyon nehéz lesz a magyar egészségügyi dolgozók számára.

Az általuk, az előbb felsoroltak által közzétett becslések alapján akár 200 ezer fertőzöttről is beszélhetünk majd, ami könnyen együtt járhat 16 ezer, kórházban ápolt emberrel. Az helyes, hogy a kormány ennek a duplájára is felkészült, de visszatérve a béremelésekre, azt különösen jónak tartjuk, hogy ez a megállapodás most született meg.

Szeretném önöknek azt is elmondani, és felszólalásom befejezéseként hangsúlyozni, hogy mindezek, az orvosi béremelés, a járvány tavaszi tapasztalatainak a felhasználása, a gazdaságvédelmi és a munkahelyvédelmi intézkedések újra lehetőséget adnak nekünk arra, hogy sikeresen védekezzünk. Egy kérésünk van a baloldali pártokhoz: ha ebben (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.) segíteni nem tudnak, legalább ne is hátráltassanak bennünket.

Köszönöm, elnök úr. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  28  Következő    Ülésnap adatai