Készült: 2024.09.22.05:13:11 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

248. ülésnap (2001.12.12.), 62. felszólalás
Felszólaló Lenártek András (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:33


Felszólalások:  Előző  62  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

LENÁRTEK ANDRÁS (Fidesz): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! A legutóbbi országjelentés bemutatja, milyennek látszódunk, ha valaki kívülről nézi országunkat. Tudjuk jól, hogy ez alapján minden okunk megvan a büszkeségre. Fontos, hogy pozitív képet alakítsanak ki mások rólunk, de lényeges az is, hogy milyennek látjuk mi magunkat, hogy a hazánkban élő állampolgárok is magukon érezzék a sikereket.

A nyugodt építkezés légköre, a családok biztonságérzetének javulása, a bizalom erősödése a közszolgálatokat teljesítők felé mind-mind szerepet játszik abban, hogy javuljon közérzetünk, és ezen keresztül jó benyomást keltsen az ország a hazánkba látogatók felé, amivel persze nő - az utóbbi években kifejezetten erőteljesen - az idegenforgalmi bevétel. Tehát az országkép javulása nem öncélú dolog, az mindig visszahat a gazdaságra, ezen keresztül hazánk lakóinak életkörülményeire, a településeink otthonosabbá válására, összképére.

Hogyan lehet megítélésünkön, arculatunkon segíteni? Például a minimálbér emelésével elérhetővé vált, hogy az uniós tagországokhoz hasonló mutatók vannak már országunkban is, és a versenypozíciónk, megítélésünk sem romlott ezáltal, mivel most már nemcsak kizárólag az olcsó munkaerő vonzósága miatt jönnek a külföldi befektetők, hanem kifejezetten stratégiai okokból, hosszú távú perspektívát látva bennünk. Talán ez az oka annak, hogy ma minden gazdaságelemző a környező országokhoz és az uniós országokhoz képest is jobbnak ítéli gazdasági kilátásainkat.

A múlt évben - '77 óta először - 5 százalékot meghaladó gazdasági növekedést értünk el, és minden előrejelzés szerint kétszer gyorsabban növekszik az elkövetkezendő években Magyarország gazdasága az Unióhoz képest. A polgárok bizakodóbbak, többet költenek magukra, amit mi sem példáz jobban, mint hogy emelkedik a lakásépítések száma, az utóbbi évek mindegyikében dinamikusan nőtt az eladott személygépkocsik mennyisége, és közel minden harmadik embernek mobiltelefonja van. Ebben a legnagyobb szerepet valószínűleg az játszhatta, hogy '98 és 2000 között több mint 100 milliárd forinttal nőtt a családoknak nyújtott támogatás összege.

A pozitív országkép-kialakítás legszembetűnőbb példája a Széchenyi-terv. A növekedésben részt vállaló munkavállalók és munkaadók, a belföldi és külföldi befektetők, az önkormányzatok és a kormány összefogtak, és létrehoztak egy olyan eszközt, sőt jelképet, amit Széchenyi-tervnek hívunk, és amelynek sikere valamennyiünk sikere. Hasonlóan ahhoz, ahogy ezen kiadvány szerint (Felmutatja.) Horn Gyula '97 májusában mondta: kövessük nagy elődeink példáját, akik virágzóvá tették a múlt század végén Magyarországot.

Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiban.)

 




Felszólalások:  Előző  62  Következő    Ülésnap adatai