Készült: 2024.04.26.11:53:42 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

14. ülésnap (1998.09.29.), 16. felszólalás
Felszólaló Várhegyi Attila (Fidesz)
Beosztás a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának politikai államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 2:24


Felszólalások:  Előző  16  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

VÁRHEGYI ATTILA, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának államtitkára: Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Ház! Igen tisztelt Képviselő Úr! Legutóbb egy napirend előtti felszólaláskor elmondtam, hogy az ország szabadsága a média szabadsága. Most is megismételni tudom az akkor elmondottakat, hogy a kormány és a kormánypárti többség minden tekintetben a törvényesség betartásával kívánja megtenni azokat a lépéseket, amelyek, reméljük, sok tekintetben változtatnak azon a helyzeten, amely kialakult mind a gazdálkodás tekintetében, mind egyéb tekintetben a magyar média piacán.

Mit értek ez alatt? A minisztériumban megkezdődött annak az ütemtervnek a kidolgozása, amely a teljes magyar médiapiac, benne a közszolgálati és kereskedelmi médiák feltérképezését, az eddigi tapasztalatok összegzését kezdené meg, s amely munka elvégzésével független intézeteket kívánunk megbízni. Ebben szeretnénk is kérni minden olyan, a médiapolitikát képviselő, az iránt érdeklődő személy támogatását, hogy elérjünk oda, hogy az elkövetkezendő év első felére azok a törvénymódosítások, amelyek a médiatörvényben és más egyéb kapcsolódó jogszabályban igényként megjelennek, keresztülvihetők legyenek.

Szükségesnek tartom mindenképpen megjegyezni, hogy legelőször is azonban a közszolgálati média gazdálkodási kérdéseit kell rendezni.

 

 

(9.10)

 

Jól látható, hogy például a Magyar Televízió elnöke, illetve elnöki jogkörrel eljáró alelnöke pontosan látja cselekvésének szabadságát és lehetőségét, de egyben felelősségét is, és megtette azokat a lépéseket, amelyek a televízió gazdasági viszonyainak rendezése irányába hatnak.

Úgy gondoljuk, hogy a kormánynak és az Országgyűlésnek egyaránt feladata egyfelől az elmúlt három év tapasztalatait összegezni, annak alapján a jogszabály-módosításokat megtenni, illetve kezdeményezni, és egyben lehetőséget biztosítani, hogy valóban a média szabadsága az ország szabadsága legyen. Ehhez kérem a képviselő úr és természetesen az Országgyűlés támogatását is. (Taps a kormánypárti padsorokban és a MIÉP padsoraiban.)

 




Felszólalások:  Előző  16  Következő    Ülésnap adatai