Készült: 2024.09.22.17:36:51 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

250. ülésnap (2012.12.17.), 271-275. felszólalás
Felszólaló Kósa Lajos (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka Előadói válasz
Videó/Felszólalás ideje 5:17


Felszólalások:  Előző  271 - 275  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KÓSA LAJOS (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselők! Aki a vitát hallgatta, az nem feltétlenül jött rá arra, hogy az eredeti javaslat egy egyszerű hatályba léptetési probléma. (Derültség.) Szerettük volna, ha úgy rendelkezik az önkormányzati törvény, hogy a polgármesterek és az önkormányzati képviselők tiszteletdíjának új szabályozása egyébként az új választás után lépjen hatályba. Azonban hogy itt nem ez kerekedett ki belőle, és ha a vitát valaki hallgatja, akkor az a napnál világosabb, annak tulajdonképpen egyszerű oka van, és nagyon megfontolandó és rendkívül tanulságos az, ami történt. Ugyanis akkor, amikor a parlament működési rendjét és az új parlamenti működésről szóló jogszabályt vitatta a Ház, akkor - emlékezzünk vissza arra a problémára, amelyre mi már akkor kerestük a megoldást - mind az MSZP, mind a Jobbik és leginkább az LMP parlamenti diktatúrát, parlamenti nácizmust, lopakodó tekintélyelvű rendszert vizionált.

(19.50)

Amikor azokat a javaslatokat megfogalmaztuk, ami pont arra volt jó, hogy az időközben élővé vált problémát egy képviselőtársunk felszólalása kapcsán világossá tegye, akkor mindjárt volt valamifajta szándékegység. De nem kellett különösebb bölcsesség ahhoz, hogy valaki rájöjjön, hogy ez előbb-utóbb bekövetkezik. Érzékeltünk egy létező problémát. Az MSZP igazi Pavlov-kutyaként azonnal elkezdett diktatúrázni, lopakodó nácizmusozni, az LMP-s képviselőtársak, nagy tisztelettel, dettó. Mert minden, ami egy normális működés irányába terelné a parlamentet, az azonnal a lopakodó diktatúra jelmezét vagy színét ölti a szemükben, aztán amikor egy létező probléma, amire mi gondoltunk, valósággá válik, akkor, lám-lám máris valami szabályozási szándékegység valósul meg. Hozzáteszem, ez csak látszat természetesen, mert az MSZP kínosan ügyel arra, nehogy bármiben is, még akkor is, ha egyébként az alapjavaslattal meg a kezdeményezéssel egyetért, azzal egyetértsen, tehát mindenképp be kell tenni egy olyan módosító indítványt, aminek kapcsán pont a higgadtság, a türelem és a kulturált beszédmód támogatása érdekében Tóbiás képviselőtársunk dagadó nyaki erekkel tud kiabálni a parlamentben azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehetett volna ilyet megtenni. (Közbeszólások az MSZP padsoraiból.)

Amikor mi csak nagy udvariassággal felhívjuk a szocialisták figyelmét arra, hogy ha annyira fontos önöknek, a különböző társadalmi csoportoknak a megbecsülése, az, hogy a személyiségi jogaikban, az emberi mivoltukban ne lehessen senkit megsérteni, akkor talán felemelhették volna akkor is a szavukat, amikor 2006. október 23-a után az önök miniszterelnöke az '56-os forradalomra emlékező békés tömeget nemes egyszerűséggel lecsőcselékezte. (Dr. Vadai Ágnes: Ez nem igaz! - Közbeszólások, zaj. - Az elnök csenget.)

ELNÖK: Képviselőtársaim, a szó Kósa Lajosnál van, szeretném, ha ezt mindenki tudomásul venné, és biztosítanák számára a folytatás lehetőségét. Parancsoljon, képviselő úr!

KÓSA LAJOS (Fidesz): Köszönöm szépen. De, tisztelt elnök úr, tisztelt Ház, sajnos igaz, lecsőcselékezte, önök pedig tapsoltak rá (Közbeszólás a Jobbik padsoraiból: Így van.), és örültek annak. Sőt, itt nem egyszerűen csak valakinek a verbális sértegetéséről van szó, hanem itt több ezer embert végigvertek gumibottal (Közbeszólások, zaj.), és annak önök lelkesen tapsoltak, sőt kitüntették az ezt elrendelő rendőrkapitányt. (Közbeszólások. - Az elnök csenget.) Ennek ellenére, tisztelt képviselőtársaim...

ELNÖK: Tisztelt Képviselőtársaim! Bocsánat, képviselő úr. A tények makacs dolgok, a tényeket el kell fogadni. Úgy gondolom, tények ellen kiabálással nem lehet mit tenni. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

Kósa Lajos képviselő úrnál van a szó.

KÓSA LAJOS (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Csak egyvalamire szeretném felhívni a figyelmet, és őszintén kívánom, hogy ne legyen igazam, de attól félek, hogy ez be fog következni. Mibe fogadjunk, hogy lesz még olyan pillanata az európai politikai színtéren valamelyik Európai Parlamenthez tartozó szervezetnek, ahol egyébként az általunk elfogadni készült magyar Házszabályt mint a lopakodó parlamenti diktatúra kézzelfogható bizonyítékát fogják lengetni vagy a szocialisták, vagy pedig a hozzájuk szorosan köthető erők? Dacára annak, hogy most látszólag azt színlelik egyébként, hogy egyetértenek velünk, sőt végig támogatták ezt, de ismerjük a politikai működésük logikáját: majd amikor eljön a megfelelő pillanat, akkor itt lesz a bizonyíték arra, hogy a Fidesz parlamenti diktatúrát valósít meg. Nagyon remélem, hogy erre nem kerül sor, de attól félek, hogy ez a jóslat szinte nem is szükséges, hogy bizonyítást nyerjen, mert már látszik magunk előtt az a vita, amit önök egyébként megelőlegeztek, nevezetesen hogy ezek szerint ez a javaslat nem elfogadható.

Egyébként, miközben egy szigorítását fogadjuk el annak a szabályozásnak, amit már önök eredetileg is túl szigorúnak tartottak, most még szigorúbbat követelnek, majd a végén a fejünkre fogják olvasni. (Lukács Zoltán: Kéne tudni olvasni, Lajos.) Ez a politikai játék megy most már hosszú ideje, semmi újdonság nincs benne.

Azért szeretném megkérni a tisztelt Házat, hogy mérlegelve az összes körülményt, támogassa ezt az előterjesztést. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  271 - 275  Következő    Ülésnap adatai