Készült: 2024.09.21.05:23:07 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

207. ülésnap (2009.05.04.), 259. felszólalás
Felszólaló Török Zsolt (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:05


Felszólalások:  Előző  259  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TÖRÖK ZSOLT (MSZP): Elnök úr, köszönöm a szót. Tisztelt Képviselőtársaim! Általános vitáról lévén szó, valóban indokolt lehet, hogy sok kérdést tisztázzunk, hiszen elég zavaros volt az ügy indulása is, ahogy Gulyás képviselőtársam ezt mondotta volt az előbb. Előállt egy ellenzéki képviselő asszony, bemutatott egy CD-t, majd vagy aznap, vagy másnap délelőtt egy fideszes képviselő előállt, és elkezdte az ártatlanságát bizonygatni, holott róla egy szó nem esett előző nap. Zavaros az egész ügy. Kik voltak a megbízók? Ki kivel találkozott? A pártszékházba rendszeresen jártak, volt titokminiszterekkel találkoztak, nem találkoztak? Árnyék-titkosszolgálat, polgári polip és még számos ügy vetődött fel. De mindenesetre kérdőjelek vannak mindenkiben, hogy hogyan működhet egyáltalán egy ilyen rendszer Magyarországon.

S hogy egy másik CD-t is megemlítsek, már csak a jegyzőkönyv kedvéért is, Egerben 2008 márciusában egy pártrendezvényt, nevezetesen az MSZP taggyűlését valakik lehallgatták. Másnap egy úriember sajtótájékoztatón bemutatta ezt a CD-t, és azt mondta, hogy birtokában van az MSZP taggyűlésének hangfelvétele. Ez a hangfelvételt bemutató ember idén január 29-én, vitéz Szíki Károlyról van szó egyébként, aki malackutatásról is elhíresült Egerben, a megyeházán, a parlament rendkívüli ülésén is részt vett, itt ült a páholyban, a Fidesz-frakció adott neki napi belépőt. Nem tudom persze, mi indokolta ezt, és a CD hogyan került hozzá, és hogyan hallgatták le az MSZP egri taggyűlését, de mindenesetre az is érdekes dolog volt.

Az említett ügyben, a lehallgatási botrányok ügyében jómagam is tartottam néhány sajtótájékoztatót. És a 12-13 sajtótájékoztató több mint 60 perces hanganyagából egyik ellenzéki képviselőtársam egyetlenegy mondatot talált aggályosnak, amely az ő egri szereplését, az egri lehallgatási botrány és a pártszékházakra való támadások aggályosságát feszegette. Gondolják el! Hatvan perc alatt hány mondat hangzik el, és ebből mindössze egy nyolcszavas egyszerű mondat ellen van kifogása egy ellenzéki képviselőnek! Az olybá is vehető, mintha beismerő vallomást tett volna az adott ellenzéki párt képviselője, amely szerint az összes többi állítás valóban igaz. Mindenesetre ezt sem árt tisztázni. Szerintem ellenzéki képviselőknek is érdekében áll, hogy tisztázzák ezt a helyzetet.

Ellenzéki képviselőtársam, a Fidesz egri képviselője is, hogy továbblépjen, elindított egy pert, ahogy említettem volt, emiatt az ominózus, fajsúlyos mondat miatt, ami egy helyi szerepvállalásról szólt és az egri taggyűlés lehallgatásáról. A bírósági tárgyalás is érdekes volt, hiszen például a bírónő felteszi a kérdést a felperesnek, aki engem beperelt, hogy ismerte-e ön azokat a személyeket, akik az MSZP székházára rátámadtak, mire mondta, hogy ő nem volt jelen az eseményen. (Dr. Répássy Róbert: A tárgyra!) Amikor tiltakoztam a megyei bíróságon, akkor a lehallgatási anyagra terelődvén a szó, azt mondta, hogy arról sem tud, hogy ki hallgatta le.

Azért mondom el, mert érdekes, ahogy működik például a bíróság vagy az igazságszolgáltatás egyik-másik eleme. Hiszen ha megkérdezik egy felperestől, hogy ismerte-e az adott személyeket, és ő azt mondja, hogy nem volt ott a helyszínen, vagy kiáll az MDF elnök asszonya, bemutat egy CD-t, majd elkezdi ugyanaz a személy azt bizonygatni, hogy ártatlan, és nem is találkozott ezzel az árnyék-titkosszolgálattal, majd utána bevallja, hogy mégis találkoztak, de csak a Szentkirályi utcai székházban, majd utána kiderül, hogy nem is ő, hanem a korábbi titokminiszter találkozott... - szóval zavaros az egész ügy. Igazából szerintem a tisztázás lenne mindenkinek az érdeke. Ebben persze megfelelő módon kell eljárni, és megfelelő módon kell tisztázni ezt az ügyet. De azt aggályosnak tartom, hogy Magyarországon ilyen lehallgatási ügyekről kell a XXI. században beszélni.

(20.10)

Aggályosnak tartom, hogy mondjuk, az MSZP-nek egy zártkörű rendezvényét lehallgatják Egerben, aggályosnak tartom, hogy a 60 perces hanganyagból mindössze egy mondat erejéig perelnek be, miközben 13 sajtótájékoztatón legalább százszor elhangzik, hogy milyen módon és kik hallgathattak le árnyék-titkosszolgálatot működtetve Magyarországon. Ezek a mondatok nem aggályosak az ellenzék tisztelt képviselőinek, emiatt aztán valószínűleg érdekes helyzet állhat elő Magyarországon.

Szerintem nem jó, ha lehallgatják a politikai pártokat és azok képviselőit, éppen ezért érdemes szerintem megfontolni Gulyás József képviselő úr javaslatát.

Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps az MSZP padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  259  Következő    Ülésnap adatai