Készült: 2024.09.22.03:44:23 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

162. ülésnap (2012.02.13.), 187. felszólalás
Felszólaló Z. Kárpát Dániel (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:07


Felszólalások:  Előző  187  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

Z. KÁRPÁT DÁNIEL (Jobbik): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Köztudott, hogy Európa forrong, Európa átalakulófélben van, ez pedig Magyarországot igencsak negatívan is érintheti a tekintetben, hogy az IMF, a WTO, a NATO és egyéb világszervezetek elvárásai mellett egy újabb olyan, gyarmatosításra törekvő, szuperállami státusra törekvő szervezet elvárásainak kívánnak a jelenlegi kormányzatok megfelelni, amely a mindennapi életünkre is nagyon komolyan kihat.

Ennek egyik legújabb tünete, tehát ezen kórisme tünete az új európai költségvetési fegyelmi paktum, valamint egy állandó mentési alap létrehozásának a tervezete, amit, ugye, már Angela Merkel kancellár asszony is bejelentett. Az úgynevezett európai stabilitási mechanizmus tekintetében pedig a kiszivárgott tervek szerint egy mintegy 500 milliárd eurós keretből gyakorlatilag egy bankhoz hasonlóan tőkejuttatással hiteleznék a rászorulónak minősített országokat. Nagyon jól tudjuk, hogy ez a tervezet, ami a tagállamok, az euróövezethez tartozó tagállamok befizetéseiből működne, és aztán saját pénzüket adná vissza, egyelőre valóban csak az eurózóna tagállamaira van kitalálva. De mi a garancia arra, hogy adott esetben egy IMF- vagy EU-hitelért cserébe nem kísérelik meg Magyarországot is bevonni ebbe a rendszerbe?

(17.30)

A Jobbik első és nagyon szerény, nagyon óvatos számításai szerint ez Magyarország számára mintegy 3000 milliárdos azonnali befizetési kötelezettséget jelentene. Reménykedünk abban, hogy a kormányzat nem kívánja hasonló kockázatnak még csak tárgyalási szinten sem kitenni hazánkat, de teljes mértékben érthető az a kérdésünk és kérésünk, hogy fejtsék ki ezzel kapcsolatos álláspontjukat, hiszen az analógia nagyon is hasonlít a terror elleni háborúéhoz, az úgynevezett terror elleni háborúéhoz. Hiszen elveszik a szabadságjogainkat, hogy aztán megvédjenek bennünket az állandó, egyébként pedig általuk gerjesztett fenyegetésektől, védelmi pénzt fizetne Magyarország, ha belerángatnák ebbe a rendszerbe.

Mi a véleménye tehát a kormányzatnak ezen rendszer kiterjesztésének lehetőségeiről, és hogyan reagálna arra, ha Magyarországot ebbe kívánnák belerángatni, amely véleményünk szerint minősített hazaárulással érne fel? (Taps a Jobbik padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  187  Következő    Ülésnap adatai