Készült: 2024.04.26.03:31:11 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

221. ülésnap (2017.05.08.), 18. felszólalás
Felszólaló Mirkóczki Ádám (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:06


Felszólalások:  Előző  18  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MIRKÓCZKI ÁDÁM (Jobbik): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Szükségét érezzük, hogy röviden áttekintsük a bevándorlás okozta problémák jelen, aktuális helyzetét, a jövő kihívásait, de előtte egy rövid visszatekintést, hogy a logikai láncolatot megértsük és megértessük.

Önök a tavalyi évben a Brüsszel által kezdeményezett és tervezett 1200 fős kvóta ellen minden idők legdrágább népszavazási kampányába kezdtek, és Európa legdrágább népszavazási kampányát folytatták le. Tették ezt úgy, hogy egyébként ezt az 1200 fős kvótát az önök delegáltja is támogatta Brüsszelben. Tették ezt úgy, hogy pontosan tudták, soha semmiben nem mondunk ellent, de itthon kommunikációs szinten hatalmas szabadságharcba kezdenek. Jellemző az önök szabadságharcára az, hogy európai uniós tagságunk óta soha semmiben nem éltek vétójoggal, soha semmiben nem próbáltak meg érdemi konfrontációt folytatni a brüsszeli döntéshozatallal szemben.

A Jobbik kezdettől fogva világossá tette álláspontját és azt következetesen képviselte, nevezetesen, hogy se szegény, se gazdag migránst ne engedjünk Magyarországra. Ismerjük a pártok közötti érveket, ismerjük az álláspontokat. Önök nyilván tudatosan és sarkítva mindig kiforgatták, és nyilván a válaszban ki fogják hangsúlyozni, hogy nem szavaztuk meg azt a bizonyos októberi alaptörvény-módosítást. Nem szavaztuk meg, ahogy elmondtuk már milliószor, most is elmondom, hogy miért. Azért, mert önök bent hagytak egy nem is kis kaput, sokkal inkább egy óriási kaput, amely lehetőséget adott és mind a mai napig lehetőséget biztosít arra, hogy harmadik országból, ha valakinek pénze van, akkor jöjjön.

Hogy mennyire minket igazolt az élet, szeretném ismét hangsúlyozni, hogy tegyék a képzeletbeli mérleg két serpenyőjébe a két számot. Az egyik, hogy Brüsszel 1200 főt szeretett volna Magyarországra kvóták tekintetében letelepíteni, önök pedig a letelepedési kötvények segítségével mennyi embert engedtek be, mennyi embernek adtak letelepedési engedélyt. Hát, segítek, összesen 17 ezer letelepedési kötvényt értékesítettek március elejéig. Ha hozzávesszük a családegyesítéseket, akkor mivel önök folyamatosan titkolják a valódi számokat, csak becsléseink lehetnek, de az biztos, hogy a brüsszeli kvótáknak már legalább tízszeresét beengedték. Na, ez az önök szabadságharca: hogyha valakinek pénze van, akkor nem számít, hogy mely országból, a világ mely térségéből, jöhet nyugodtan. Erre mondtuk mi azt, hogy ha Merkelnek vagy Junckernek egy kis esze lenne, akkor megvásárolná az önök kötvényeit, és akkora kvótát biztosítana vagy helyezne el Magyarországon, amekkorát akarna, és önök nemhogy nem tiltakoznának, hanem kapzsiságuk miatt még ragaszkodnának is hozzá és örülnének neki. Na, ez az az álságos politika, amivel szeretnénk egyszer és mindenkorra leszámolni, és amit szeretnénk, ha megértene mindenki, amikor mi egy olyan félmegoldást, mint az önök alaptörvény-módosítása, nem támogatunk.

Aztán elérkeztünk az idei év tavaszához, március 7-én az Országgyűlés megalkotta azt a bizonyos jogi határzárat, amelyet az ellenzéki pártok közül egyedül a Jobbik támogatott. Támogattuk ezt azért, mert valóban Magyarország érdeke, támogattuk ezt azért, mert valóban a magyar társadalom biztonságát szolgálja. Aztán alighogy élt egy hónapot ez a jogi határzár, a közelmúltban, több mint egy hete vagy egy hete és néhány napja miniszterelnök úr, illetve Rogán Antal kiment egy tárgyalásra Brüsszelbe. A tárgyalást követő sajtótájékoztatón Rogán Antal már arról beszélt, hogy ezen jogi határzáron tudunk módosítani, az egyetlen lényegi részét, amely a 14 és 18 év közöttieket nem engedné a tranzitzónán túl, és ugyanazt az eljárást kellene számukra is lefolytatni, amelyet mindenki másnak, aki már betöltötte a 18. életévét. Aztán ezt megerősítette múlt hét hétfőn Lázár János is, aki már egyébként keresztény értékekre hivatkozott a 14 és 18 év közötti bevándorlók tekintetében. Kár, hogy ezeket az értékeket egyébként a népszavazási kampányban elfelejtették hangoztatni. Ezt azért emelem ki, mert pontosan mutatja az önök napraforgó-politikáját, és pontosan mutatja azt, hogy teljesen más az, amit tesznek, és teljesen más az, amit mondanak.

Éppen ezért mi azt látjuk, és továbbra is azt mondjuk, hogy ha valóban fontos önöknek az ország biztonsága, a magyar társadalom homogén állapotának megőrzése, akkor még továbbra is itt lebeg előttünk a veszély, továbbra is adva van a helyzet, hogy szükséges egy alaptörvény-módosítás, de olyan alaptörvény-módosítás, amely világossá teszi, hogy se szegény, se gazdag, se fiatal, se idős. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.) Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  18  Következő    Ülésnap adatai