Készült: 2024.04.26.20:56:35 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

175. ülésnap (2020.12.14.), 261. felszólalás
Felszólaló Hiszékeny Dezső (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:59


Felszólalások:  Előző  261  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

HISZÉKENY DEZSŐ (MSZP): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Államtitkár Úr! Hiszem azt, hogy nem csak én vagyok úgy azzal, hogy ami a honvédelemmel összefüggő kérdéskör, téma, törvénymódosítás, az nem csak egy szokásos törvénymódosítás, az egy nemzeti ügy  legalábbis én így kezelem, és gondolom, hiszem, hogy többen vagyunk így ezzel a kérdéssel , ezért szívesen láttuk volna, hogyha ezzel a kérdéssel korábban, még az előkészítés során is foglalkozni lehetett volna, mert azt gondolom, hogy ismét olyan helyzetbe kerültünk, hogy számtalan jó kezdeményezés mellett sikerül néhány olyat belecsempészni vagy tudatosan belerakni a módosító javaslatba, amely elfogadhatatlan sokak számára, és hát sajnos mi is így vagyunk ezzel a javaslattal, ezért jelzem, hogy ezt nem fogjuk tudni elfogadni, bár ez bizonyára nem túl nagy meglepetés az államtitkár úr számára. Nem élnék vissza a türelmükkel, ezért csak két kérdéskört emeltem ki, és azzal szeretnék egy picit bővebben foglalkozni. Az egyik az, hogy aki élt ilyen közösségben, része volt az ott folyó munkának, az pontosan tudja, hogy ez egy bajtársi közösség, és azt gondolom, hogy az egy helytelen intézkedés, amikor ennek a bajtársi közösségnek a vezetőit elszakítjuk azoktól, akiket vezetnek, és egy egészen más illetményfinanszírozási módszert találunk ki a számukra. Jelesül, ugye, ebben a javaslatban az szerepel, hogy a központi szerv vezetője és annak helyettese egészen más javadalmazásban részesül, mint a közösség többi tagja.

(19.30)

Szívesebben olvastam volna inkább arról, hogy az egyébként tíz éve változatlan illetményalappal sikerült volna foglalkozni. Gondolják végig azt, hogy tíz éve változatlan az illetményalap! Azt gondolom, hogy ha ezzel sikerült volna foglalkozni, azzal előrébb tudtunk volna jutni. Hiszem és gondolom azt, hogy ennek a közösségnek a tagjai bizonyára furcsán néznek majd a vezetőjükre, aki valami egészen más forrásból és módon kapja az illetményét.

Azt gondolom, hogy a másik ilyen kérdéskör, amivel foglalkozni szeretnék, az egyszerűen nem tisztességes.

A honvédelmi alkalmazottak kizsákmányolásával ér fel tulajdonképpen ez a javaslatcsoport. Az egyik ilyen javaslat úgy szól, hogy 36 hónapos munkaidőkeretet terveznek bevezetni, ami önmagában kimeríti ezt a fogalmat, amit én az előbb elmondtam. Ráadásul úgy gondolom, hogy nem tisztességes a 150 óra túlmunka elrendelhetősége, és van két szerv, ahol ez még további 150-nel megfejelhető. Ilyenkor nekem mindig az jut eszembe, hogy itt valami szervezetlenség, valami nem tisztázott, nem kellően szabályozott dolog lehet a háttérben, hogyha ilyen megoldásokra kényszerülünk.

Az anyagnak az előkészítetlenségére utal az, hogy bármilyen, a témában szakértőként számításba jöhető emberrel próbáltam beszélni, a honvédelmi összekötő szerepét senki nem tudta normálisan megfogalmazni. Igazából én azt érzékeltem, hogy mindenki találgatja, hogy mi lehet ez, így az új szabályozással együtt is többek között ezért nem fogjuk tudni elfogadni ezt a javaslatot. Köszönöm a figyelmüket.




Felszólalások:  Előző  261  Következő    Ülésnap adatai