Készült: 2024.05.06.19:03:27 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

68. ülésnap (2019.05.28.), 164. felszólalás
Felszólaló Dr. Kállai Mária (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:34


Felszólalások:  Előző  164  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. KÁLLAI MÁRIA, a Fidesz képviselőcsoportja részéről: Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Ház! Három kiemelt fontosságú nemzetközi szerződés fekszik előttünk. Az első törvényjavaslat az 1976-ban létrejött Nemzetközi Mobil Műholdas Szervezetet, akkor még Nemzetközi Tengerészeti Műholdas Szervezetet létrehozó nemzetközi megállapodást tárgyalja. A megállapodás 1998-ban jelentősen módosult, amelynek eredményeképpen a felépítése is természetesen átalakult. A 2008-as módosításokkal feladatai tovább bővültek, amelyek tartalmazzák az általános tengeri vészjelző és biztonsági rendszer felügyeletének más potenciális műholdas szolgáltatókra való kiterjesztését, valamint a szervezet Nemzetközi Tengerészeti Szervezet általi kijelölését a nagy hatótávolságú hajóazonosító és nyomkövető rendszer koordinátorának. A törvény végrehajtásához szükséges intézkedésekről, valamint a Nemzetközi Műholdas Távközlési Szervezet Közgyűlésén Magyarország képviseletéről az NMHH elnöke gondoskodik.A második nemzetközi szerződéshez Magyarország 2000. március 3-án csatlakozott. A Nemzetközi Műholdas Szervezet 1985-ben megállapodást dolgozott ki a hajókon telepíthető INMARSAT földi állomások használatáról a területi vizeken és kikötőkben. Az úgynevezett SES-megállapodás alapján a földi állomásoknak meg kell felelniük a Nemzetközi Távközlési Egyesület rádiószabályzatában foglaltaknak, kizárólag vészjelző és biztonsági célokat szolgálhatnak. A SES-megállapodás nem terjed ki a hadi és kormányzati feladatokat ellátó hajókra. A szóban forgó megállapodás 1993. szeptember 12-én lépett hatályba.

Végül ejtsünk szót az Európai Hírközlési Hivatal létrehozásáról szóló egyezményről. Az Európai Hírközlési Hivatal, azaz az ECO létrehozásáról szóló egyezménynek, valamint jogelőd szervezeteinek Magyarország 1987 óta folyamatosan tagja. Az egyezmény szerint az ECO részt vesz a hírközlésben felmerülő problémák és ezek megoldási lehetőségeinek azonosításában, célja az európai hírközlési igazgatóságok hatékony együttműködésének és a távközlési piac harmonikus fejlődésének segítése. Az egyezmény módosítását az ECO Tanácsa 2011. november 23-án Koppenhágában fogadta el.

Én tisztelettel kérem képviselőtársaimat  természetesen képviselőcsoportunk támogatásával  az előterjesztés majdani elfogadására. Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  164  Következő    Ülésnap adatai