Készült: 2024.05.11.04:37:14 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

28. ülésnap, 88. felszólalás
Felszólaló Dr. Rétvári Bence (KDNP)
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Beosztás Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás ideje 2:07

Felszólalások:  <<  88  >>    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Azt hiszem, hogy az önök nemzeti elkötelezettségéről Volner János volt frakciótársuk eléggé lerántotta a leplet az elmúlt egy hétben. (Gyöngyösi Márton: …ti is megismeritek. Szimpatikus fiatalember…) A Jobbik teljes mértékben letért arról az irányról, ami a nemzeti politika iránya lenne.És úgy is beszéltek önök egyébként az elmúlt években, nem önök, de egyes, pártjukhoz tartozó vezetők, hogy a határon túli magyarok három forintért eladják a szavazatukat, és hasonló, rendkívül lenéző hangnemben beszéltek önök határon túli magyarokról, csak azért, mert ők nem önökre szavaztak, hanem a Fidesz-KDNP-t támogatták.

Önöknek az a jó magyar, aki a Jobbikra szavaz, aki meg nem a Jobbikra szavaz, az nem jó magyar. Ez az önök nemzetpolitikája. (Szilágyi György: Gond van a szövegértéssel! Nem ez volt a kérdés.  Az elnök csenget.)

Arra viszont azért felhívnám a figyelmüket, hogy van egy első világháborús emlékbizottsága Magyarországnak, amelynek a működési ideje egészen a trianoni békediktátum évfordulójáig tart. Nyilvánvalóan nemcsak az első világháborús megemlékezéseket, a hősi halottainkra való emlékezést szervezi ez a bizottság, hanem a békediktátum évfordulójára való előkészületeket is. (Gyöngyösi Márton: Talán a parlament is ér annyit, mint egy emlékbizottság, nem?  Szilágyi György: Ezt miért nem fogadtátok el? Az volt a kérdés. Ezt miért nem fogadtátok el?)

Ne feledjük el, hogy elfogadtuk 2010-ben a nemzeti összetartozás melletti tanúságtételről szóló törvényünket. Azt hiszem, hogy ebben minden érték le van fektetve. (Közbeszólások a Jobbik padsoraiból, többek között Szilágyi György: Miért szavaztatok együtt a DK-val és nem fogadtátok el?) Emlékezhetünk a kettős állampolgárságról való szavazásra, amiről csak a Jobbik elnöke maradt le, mert éppen a büfében adott interjút, és fontosabb volt neki egy cikk megjelenése (Farkas Gergely: Nem ez volt a kérdés!  Az elnök csenget.), mint a határon túli magyarok állampolgársága. (Farkas Gergely: Miért szavaztatok Gyurcsánnyal együtt? Ez a kérdés!)

Június 4-e 2010 óta a nemzeti összetartozás napja. Az Alaptörvényünkben, amelyet a Jobbik nem szavazott meg, felelősséget viselünk a határon túli magyarok érdekében. (Farkas Gergely: Miért szavaztatok Gyurcsánnyal együtt? Erre válaszolj!) Ezek mind-mind fontos és a határon túli magyarok érdekét (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.), a trianoni sebek begyógyítását szolgáló intézkedések voltak, úgy is, mint a választójog megadása vagy egymillió határon túli magyarnak az állampolgárság megadása és a nemzet bővítése. Ezeket a megemlékezéseket, az erre való felkészülést, ahogy az eddigi hadi eseményekre is, az első világháborús emlékbizottság fogja megtenni, történészek bevonásával. Köszönöm szépen. (Szilágyi György: Miért nem szavaztátok meg?  Taps a kormányzó pártok padsoraiból.)

Felszólalások:  <<  88  >>    Ülésnap adatai