Készült: 2024.09.19.20:19:37 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

180. ülésnap (2016.11.02.), 170-172. felszólalás
Felszólaló Schmuck Erzsébet (LMP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 1:56


Felszólalások:  Előző  170 - 172  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SCHMUCK ERZSÉBET (LMP): Igen, elfogadom.

ELNÖK: Frakcióvezető asszony jelzi, hogy elfogadja Csepreghy Nándor államtitkár urat válaszadónak. Schmuck Erzsébet frakcióvezető asszonyé a szó. Parancsoljon!

SCHMUCK ERZSÉBET (LMP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Lázár miniszter úr a legutóbbi kormányinfón arról beszélt, hogy ugyan az ön által emlegetett 500 ezer fős leépítés a közszférában túlzó és hibás számításokon alapul, de a pontos számokat ő maga sem akarja megmondani, mert arra az ellenzéki pártok kampányt építenek. Erről a Gyurcsány-kormány jut eszembe, ugyanis annak idején a Gyurcsány-kormány eltitkolta a hiányadatokat, szintén azt állítva, hogy arra kampányt építene az ellenzék. Ezen túl igencsak érdekes az, amikor egy miniszter megvádolja a helyettesét, hogy helytelen számítások alapján dobálózik számokkal egy ilyen komoly kérdésben.

De ennél is rosszabb, amikor a területért felelős miniszter nem hajlandó megmondani, hogy hány embert kívánnak elbocsátani a közszférában. Azt állítjuk, hogy a kormány teljesen tévúton jár, ma ugyanis a közszférára is sokkal inkább a munkaerőhiány a jellemző, mint a felesleg. Az LMP semmilyen szintű leépítéssel nem ért egyet. Biztosak vagyunk abban, hogy a közszférából elbocsátott, elsősorban adminisztratív munkát végző százezrek nem fogják enyhíteni a szakképzett munkaerő hiányát az olyan ágazatokban, mint például az építőipar, a feldolgozóipar, a kisipari szolgáltatások vagy az informatika. S hozzá kell tenni, hogy több százezer ember elbocsátása tovább fogja rontani az állami intézmények működését, erősíteni fogja a kivándorlást, és semmit sem fog enyhíteni az ország munkaerő-problémáján.

Ezért egyértelmű választ szeretnénk kapni: hány ember leépítését tervezi pontosan a kormány? Milyen háttértanulmányok alapján döntenek a leépítések mellett, és miért nem hozzák azokat nyilvánosságra? Miért nem tudnak nyíltak lenni azzal a több százezer emberrel, akiket el akarnak bocsátani a közszférából?




Felszólalások:  Előző  170 - 172  Következő    Ülésnap adatai