Készült: 2024.04.26.11:23:36 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

266. ülésnap (2017.12.12.), 32. felszólalás
Felszólaló Dr. Staudt Gábor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 13:24


Felszólalások:  Előző  32  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. STAUDT GÁBOR, a Jobbik képviselőcsoportja részéről: Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Ház! Türelemmel végighallgattam a fideszes, KDNP-s felszólalásokat, a vezérszónokokat. Tegnap már egy bizottsági vitát lefolytattunk a parlamenti vitára felkészülés gyanánt. Ott nagyon sok minden elhangzott már, egy-két új elemmel kiegészíteném, de alapvetően alá szeretnék húzni egy-két gondolatot, amit már ott is elmondtam.

Azt gondolom, hogy a Fidesz-KDNP egy mission impossible-t próbál itt elhitetni mindenkivel, aki fogékony erre. Ennek a missziónak az a célja, hogy igazolják: az egész ellenzék bevándorláspárti. Ez elég nehéz feladat, bár a baloldalról elmondhatják, lévén, hogy itt sincsenek a vitában. Egyébként nem tudom, miért nincsenek itt, nagyon örülnék neki, ha ők is elmondanák a véleményüket. Természetesen, ha valaki nem reagál, könnyű sejtetni, hogy mit gondolhat. A Jobbik esetében azonban már jóval nehezebb dolguk van, hiszen végig, a kezdetektől fogva a leghatározottabban elutasítottuk a bevándorlás minden formáját, a kerítésépítést támogattuk, a hadsereg bevetését támogattuk ‑ ugye, emlékeznek, kétharmados döntés volt ‑, támogattuk, hogy a hadsereget be lehessen vetni a határokon. Már akkor elmondtuk, amikor önök az önálló határőrséget megszüntették, hogy ez egy rendkívül elhibázott döntés, lévén, hogy sem a hadsereg, sem a rendőrség nem tud olyan hatékonysággal, olyan szakértelemmel fellépni, mint egy önálló határőrség a határok védelme érdekében, és el fog jönni az a pillanat ‑ ezt is elmondtuk ‑, amikor erre a határvédelemre szükség lesz. El is jött sajnos, bár ne lett volna igazunk; önök akkor fikciónak gondolták, hogy egy önálló határőrségnek legitimitása lehet. Nyilvánvalóan azért nem vezetik vissza, és azért csak a rendőrség és a honvédség tud fellépni, nehogy el kelljen ismerni, hogy a Jobbiknak igaza volt. De tegyük ezt félre!

Hál’ istennek, önök is rájöttek, hogy hatékonyan kell fellépni; mindegy, miért, de rájöttek arra, hogy hatékony lépéseket kell tenni a bevándorlás meggátolására. De önök nem álltak meg ezen a ponton, ahogy minden rendes kormánynak cselekednie kell: ha van egy probléma, cselekszik, és továbblép azokra a problémákra, amelyek szintén égetőek az országban. Önök megpróbálják kampánytémává tenni a bevándorlási témát, elhitetni, hogy az egész ellenzék, úgy a baloldal, mint a Jobbik ‑ mert ha az egész ellenzékről beszélnek, akkor nyilvánvalóan ebbe mindenkit beleértenek ‑, bevándorláspárti lenne. Ahogy mondtam, lehet, hogy a baloldallal könnyebb dolguk van, bár az sem volt talán ennyire egyértelmű, de ha azt akarják elhitetni a választókkal, hogy a Jobbik bevándorláspárti lenne, ahhoz még Habony Árpád és a kis gépezete is kevés lesz.

Azt is el kell mondanom, hogy bevándorlókat Magyarországra behozni a letelepítés szándékával, csak a Rogán-terv alapján sikerült eddig. Hallgattam, amit mondott Németh Szilárd, és nagyon sok igazság volt benne; ugye, azt mondta, hogy 10-15 ember jöhet egy bevándorlóval családegyesítés folytán, akkor vagy később. Azt gondolom, ez igaz lehet. De ugyanez igaz a letelepedési kötvényekre is! (Dr. Gyüre Csaba: Így van!) Ha valaki megvásárolja azt a kötvényt, 10-15 emberrel jöhet családegyesítés céljából, és annyira liberális a magyar kötvényszabályozás ‑ ilyet nem nagyon találnak Európában, nézzék meg ‑, hogy nemcsak a szűk család, a kiskorú gyermekek, hanem bárki, nagykorú gyermekek, nagyszülők ugyanúgy jöhetnek családegyesítés céljával. Tehát lehet, hogy azoknak az embereknek a száma ‑ a becslések szerint jelen pillanatban 20 ezer fölötti a számuk ‑, akiket önök letelepedési jogosultsághoz juttatnak, ennél már jóval magasabb is lehet. Hozzáteszem, hogy a konstrukció vége felé, amikor már fél áron adták ezeket a kötvényeket, és azzal a kikötéssel, hogy elvesztik ezt az összeget, tehát nem kapják vissza különböző banki konstrukciókkal, ha ezt az egész családjuk tekintetében nézzük, akkor már az embercsempészek által kért összegekkel is versenyképesek voltak ezek a kötvények, és ez sajnos egyáltalán nem vicc.

Amikor az alaptörvény-módosítást el kellett volna fogadni, önök pont ennek a letelepedési kötvényes konstrukciónak a visszavezetésének a lehetőségét próbálták fenntartani, és nem szavazták meg sokszor, 6-7 alkalommal leszavazták az Országgyűlésben ezt a módosítást. Ez elég sajnálatos, főleg, hogy a mérleg másik serpenyőjében az volt, annyit kértünk, hogy a gazdag migránsoknak se adjuk meg a lehetőséget arra, hogy Magyarországra bevándoroljanak. Tegnap egyébként Rogán Antal miniszteri meghallgatásán kétszer tettem fel neki azt a kérdést, kérve, hogy válaszoljon, hogy ha a Fidesz-KDNP nyer jövőre, tervezik‑e visszavezetni a letelepedési kötvényeket, kétszer nem válaszolt erre a kérdésre. Tehát ezt készpénznek vehetjük.

De vissza a határozati javaslathoz! Ami a határozati javaslatban le van írva, legalább 95 százalékban igaz. Ezt önök úgy konstruálták meg, hogy nagyon sok igaz és támogatható állítást tartalmazzon, de belevettek egy-két olyat, amit nehezen lehet tényekkel oly mértékben alátámasztani, hogy ez egy országgyűlési határozati javaslatban megjelenhessen, és arra számítottak, ez volt a stratégiájuk, hogy ezért majd talán a Jobbik is el fogja utasítani. Természetesen egy ilyen elég könnyen átlátható szitán átlátunk, és attól még, hogy önök úgy írták meg, hogy hátha majd csak önök lesznek, akik támogatják, ettől függetlenül mi támogatni fogjuk a javaslatot, mivel a célt nézzük, és a céllal, a bevándorlás meggátolásával egyetértünk.

De ha már elmondták előttem, elmondta Répássy Róbert képviselőtársam, hogy a letelepedési kötvényre utalást azért nem szabad belevenni ‑ az egyik módosító javaslatunk erre vonatkozott ‑, mert arról nincs szó az Európai Parlament döntésében. Ez igaz ‑ de bevándorlók ugyanúgy jönnek vagy jöttek a programban!

Tehát ha a cél az, hogy minden bevándorlót, gazdag migránst, szegény migránst az ország határain kívül tartsunk, akkor igenis belevehető lenne ez is. De jó, lehet, hogy ez a vágy a részünkről, hogy lemondjanak az eddigi 165 milliárdos üzletről, és ezt folytathassák jövőre, lehet, hogy túlzott vágy, főleg így, ellenzéki oldalról, úgyhogy tegyük is félre ezt a módosító javaslatot!

A másik módosító javaslat arról szólt, hogy bár egyetértünk az iránnyal, de önök úgy fogalmaznak, hogy amikor ez az európai parlamenti határozat megszületett, abba belefoglaltatott, hogy ők hivatalosan is a Soros-tervet hajtják végre. Nem tudták nekem megmondani, hogy ez hol szerepel abban a dokumentumban, amely elfogadásra került. Hollik István annyit válaszolt rá a bizottsági ülésen, hogy össze kell olvasni ‑ remélem, jól idézem ‑, amit Soros György mondott, illetve ami megvalósult, és ezért ez hivatalosan is annak a végrehajtása. Az a rossz hírem, hogy attól még, hogy A személy és B személy ugyanazt mondja, nem biztos, hogy az egyik utasítást adott a másiknak. Attól még, hogy a véleményük talán ugyanaz, és ezeket a véleményeket elutasítjuk, az még nem jelenti azt, hogy egy országgyűlési határozati javaslatban szerencsés valakit kiragadni.

Egyébként mi Soros Györggyel kapcsolatosan, és azzal kapcsolatban, amit ő képvisel, a negatív véleményünket elmondtuk. De felteszem a kérdést: akkor miért nem például a Juncker-terv szerepel benne? Amit az Európai Parlament szeretne, az még annál is rosszabb, mint amit a Soros-tanul­má­nyok­ban láthattunk! Soros György azt mondta, hogy 9 millió forinttal kellene az Európai Uniónak támogatnia az adott tagországokat, hogy a bevándorlókat se­gít­sék integrálni, miközben, ahogy az elhangzott egyébként szintén Németh Szilárdtól, az európai uniós tervekben az is megjelent korábban, hogy 78 millió forintot kellene Magyarországnak befizetni az Unió számára azért, ha nem hajlandó végrehajtani a kvótadöntést.

(9.50)

Tehát a Juncker-terv ilyen szempontból még durvább, mint a Soros-terv. Persze, nehéz különbséget tenni két apokaliptikus verzió között, de itt egy hosszú felsorolást lehetne tenni.

Mi azt tartjuk jogilag megfelelőbbnek ‑ ezért terjesztettük be ezt a módosító javaslatot, de nem fogadták el ‑, ha a célt és az irányt jelöljük ki, hogy bevándorlást nem szeretnénk Magyarországon, és tök mindegy, hogy azt Soros, Juncker vagy Rogán tervezte el és hajtja végre, mi ugyanúgy elutasítjuk. Mi azt szerettük volna, ha ez egy jogi megfogalmazásban, egy jogi deklarációban nyitottabban került volna elfogadásra, abban az értelemben, hogy mindenkire vonatkozzon.

Azért is igaz ez, mert ha önök legalább valamiféle bizonyítékkal tudtak volna szolgálni, vagy legalább feljelentették volna Soros Györgyöt, vagy bármiféle büntetőjogi lépést tettek volna, ahogy azt mi megtettük, akkor azt mondanánk, hogy igen, önök hatékonyan védik a hazát, és nyilván vannak olyan információk ‑ akár minősített információk, a bíróság előtt ezeket is lehet érvényesíteni ‑, amelyek alapján alátámasztható, hogy Soros György szerepe még annál is erősebb, mint amit most látunk.

De ilyen nem volt, és a Nemzeti Nyomozó Iroda a jobbikos feljelentést azzal dobta vissza, hogy nincs semmi olyan információjuk, ami ezt megalapozza. Ennélfogva gondolom, hogy önöknek sincs több, mert ha lenne, akkor feljelentést kéne tenniük, hiszen feljelentési kötelezettségük van; ezt még a nem jogász képviselőtársaink is ebben a patkóban tudhatják.

Én azt gondolom, zárszóként, hogy a benyújtás körülményei nem csak azok voltak, hogy önök aggódnak a bevándorlási helyzet miatt. Azt meg kell oldani, de nem határozati javaslatokat pufogtatva, hanem például úgy, hogy az alaptörvény-módosítást a letelepedési kötvények örök betiltásával együtt elfogadták volna, vagy úgy, hogy hatékonyan fellépnek Brüsszelben. Így kell ezt megtenni.

Ezt a határozati javaslatot ‑ bár egyébként a ténymegállapítások java része támogatható lenne, tehát ahogy mondtam ‑ támogatni fogjuk, de az sokkal nagyobb veszély Magyarországra, amit az Orbán-kormány a demokrácia lebontása és a jogállam lebontása szempontjából végez. Mi eltökéltek vagyunk, hogy nemcsak a külső ellenségektől, külső pusztító erőktől megvédeni Magyarországot, a hazánkat, hanem a belsőktől is.

Nagyon érdekes, hogy ez a beterjesztés sürgősséggel pont akkor került a Ház elé, amikor a múlt héten nem úgy sült el az állami számvevőszékes kis akciójuk, ahogy azt eltervezték. Lehetett olvasni az interneten, hogy több fideszes képviselő is úgy nyilatkozott a médiának ‑ természetesen név nélkül, általában így szoktak, ha olyat mondanak, ami a központi irányvonaltól eltér ‑, hogy nem úgy gondolták, hogy ha az Állami Számvevőszék a volt Fidesz-képviselő vezetésével egy ilyen büntetést a Jobbikra ró, akkor az emberek majd a fejükhöz kapnak, hogy ez milyen szörnyűség, és a Jobbik micsoda visszaéléseket követett el, hanem az emberek átláttak ezen a szitán, és úgy reagáltak, hogy ez egy újabb közvetlen lépés a demokrácia leépítése felé, s bárki következhet ezután.

Ez a magyar társadalomnak az elmúlt hétéves tapasztalatát jelenti. Nem arról van szó, hogy a Jobbik ellen hoznak egy lépést, és ha az egyes személyeknek nincs negatív tapasztalatuk az élet bármely területén gazdasági, közigazgatási, az állam működésével és a kormány ténykedésével kapcsolatosan, akkor a fejükhöz kapnak, hogy a demokráciának vége van, a demokrácia leépítésre kerül. Ehhez kellett az emberek személyes tapasztalata.

Azt kell mondjam, mi szeretnénk végre azokkal a valós belső problémákkal is foglalkozni, amelyek a magyar demokráciát veszélyeztetik. Ezt a javaslatot elfogadjuk, és lépjünk tovább, foglalkozzunk olyan dolgokkal, amelyek emellett még szintén érdeklik a magyar embereket. Elnök úr, köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  32  Következő    Ülésnap adatai