Készült: 2024.09.26.15:46:47 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

106. ülésnap (2015.10.19.),  37-40. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 10:15


Felszólalások:   25-36   37-40   41-44      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen. Szintén napirend előtti felszólalásra jelentkezett Kósa Lajos frakcióvezető úr: „Működik a magyar műszaki határzár” címmel. Öné a szó, frakcióvezető úr. (Zaj. - Csenget.)

KÓSA LAJOS (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Október 18-áig 390 ezer illegális határátlépés történt. Az utóbbi időben napi 5-10 ezer közötti volt a hazánkba illegálisan belépők száma. Most, amikor teljes a déli határszakaszokon a határzár (sic), és a műszaki zár nemcsak ott áll, hanem mögötte katonák, rendőrök, hús-vér magyar köztisztviselők állnak, örömmel konstatálhatjuk, hogy az illegális határátlépések száma drámaian csökkent: október 16-án a szerb-magyar határszakaszon 23 fő, ekkor még nem volt határzár, a horvát határszakaszon 6200 fő. Aztán 15-én életbe lépett a határzár, a szerb határszakaszon 8 fő, a magyar-horvát szakaszon még ekkor 800 fő, a rá következő nap a szerb határszakaszon 41 fő, a horvát-magyar határszakaszon nulla fő.

Ez a számsor mutatja, hogy igenis, hatásos a műszaki határzár, meg tudtuk védeni Magyar­országot és az Európai Unió déli határait. (Taps a kormánypártok soraiban.) Erre mondja azt a baloldali ellenzék, hogy tüneti kezelés. Természetesen abban az értelemben igazuk van, hogy a határzár nem szüntette meg egyébként az illegális bevándorlás, ezen modern kori népvándorlás alapvető okait. De hogy megvédte a magyar határt és a schengeni határt, az biztos. Tulajdonképpen csak annyit mondhatunk, hogy visszaállt a törvényes rend. Furcsa, hogy az ellenzék ezt támadja, és amikor a törvényes rendet, a schengeni egyezmények és a dublini egyezmények betartását végre erővel a magyar kormány kikényszeríti, akkor ennek nem örülnek, hanem ezt támadják, azt mondják, hogy ez csak tüneti kezelés. (Kunhalmi Ágnes: Kinevetjük!)

De hát, kedves ellenzék, amikor 40 fokos lázzal fekszik a beteg, akkor az orvos először a lázat csillapítja, mert különben meghal a beteg, és nem azon morfondírozik, mint önök, hogy a komplex megoldásokat keresi az éterben, mert közben a beteg meghal. Önök ahhoz a vajákoshoz hasonlítanak, akik nem csillapítják a beteg lázát, ellenben azon elmélkednek, hogy a betegség komplex megközelítése vajon hogyan lenne a legcélravezetőbb. Hála a Jóistennek, hogy nem önök kormányoznak, mert ma Magyarországon nem állt volna meg az illegális bevándorlók száma 390 ezernél, hanem már félmilliónál tartanánk. (Lukács Zoltán: Az biztos! - Gőgös Zoltán: Szerintem egymilliónál!)

Tisztelt Ház! Ugyanakkor világosan kell látnunk, az európai megoldás, amit az ellenzék olyan előszeretettel emleget, az nem más, egyetlen mondat a baloldali európai megoldás: minél több bevándorló jöjjön Európába, mindenkit szeretettel látunk. (Dr. Staudt Gábor: Az egész ellenzék?) Az ellenzék közül a Jobbik a kivétel, aki magáévá tette azt az egyszerű álláspontot, hogy a törvényeket be kell tartani mindenkinek, akkor is, hogyha Szaúd-Arábiából jön, akkor is, hogyha az Egyesült Államokból, meg akkor is, hogyha adott esetben Pakisztánból, mert furcsa módon a jogállamokból nem tűrjük az illegális határátlépést, egyébként pedig nyilvánvalóan nem háborús övezetekből százezer számra eltűrjük. Ez nem normális dolog.

A következő menet nyilvánvalóan az, hogy Európának meg kell védeni a határait. Nem lehet azt a baloldali álláspontot magunkévá tenni, hogy engedjünk be mindenkit. Nem lehet beengedni mindenkit, mert azzal nem tudunk szolidárisak lenni, hogyha valaki arra törekszik, hogy Európa alapjait számolja föl. Éppen ezért utasítjuk el a kvótát is. Sem a 120 ezres, 140 ezres kvótáról szóló döntés nem megoldás semmire, sőt invitálást jelent igazából a bevándorlók számára, sem pedig az elosztási mechanizmus. Ez tulajdonképpen azt jelenti számunkra, hogy amit a magyar rendőrök, a magyar katonák, a köztisztviselők megvédtek keletről, délről, azt egyébként visszakapjuk nyugatról, most már elosztási mechanizmus és kvóta formájában.

Ez ellen harcolni kell, tiltakozni kell, és meg kell hallani a magyar emberek üzenetét: védjük meg az országot. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, frakcióvezető úr. A kormány nevében Szijjártó Péter külügyminiszter úr kíván válaszolni az elhangzottakra.

SZIJJÁRTÓ PÉTER külgazdasági és külügyminiszter: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Frakcióvezető Úr! Modern kori népvándorlás, mint az Európai Unió történetének legsúlyosabb kihívása, itt fog velünk maradni mindaddig, amíg az Európai Unió nem tudja visszaszerezni a saját határai feletti ellenőrzésnek a képességét, és mind az idáig itt marad velünk ez a kihívás, amíg napi szinten, 5-10 ezrével áramolnak be Európába ellenőrizetlenül a bevándorlók.

Európát meg kell védenünk, meg kell védenünk az európai közös értékeket, és meg kell védeni a közös európai szabályokat is.

(14.10)

Magyarország ezen a hétvégén bebizonyította, hogy mindez lehetséges, a rendkívül bonyolultnak tűnő határrendészeti feladatot is sikerült megoldani. Gyakorlatilag mára azt tudjuk jelenteni az Országgyűlésnek, ahogyan frakcióvezető úr is elmondta, a déli határainkon megszűnt az illegális bevándorlók beáramlása Magyarországra. Köszönettel tartozunk természetesen azoknak a rendőröknek és katonáknak, akiknek a megfeszített munkája nélkül ezt a jelentést ma nem tudtuk volna megtenni, és köszönettel tartozunk, még egyszer el kell mondjam, a visegrádi országoknak is. Köszönettel tartozunk a szlovák, a cseh és a lengyel kormánynak, hogy segítséget és hozzájárulást adtak ahhoz, hogy bebizonyíthattuk, hogy az Európai Unió és a schengeni zóna külső határát összefogással meg lehet védeni. Innentől kezdve, én azt gondolom, tisztelt frakcióvezető úr, hogy nem lehet kifogás, nem lehet használható érv az ellen, hogy vajon miért nem tudjuk 28-an Görögország külső határát megvédeni, mert a legjobb megoldás az lenne. Ez a második legjobb megoldás, amit mi létrehoztunk Magyarország déli határán.

Ugyanakkor, tisztelt frakcióvezető úr, egyetértünk abban, hogy a délről érkező veszélynek sikerült akadályt állítanunk, ugyanakkor most a modern kori népvándorlás újabb fenyegetésével állunk szemben, ez pedig már nyugatról érkezik. És lássuk be, hogy a kötelező bevándorlási kvóta, a kötelező bevándor­ló­befogadási kvóta gyakorlatilag, ha lefordítjuk, röviden azt jelenti, hogy mindazokat az embereket, akiket az európai szabályok semmibevételével, korlátlanul, mindenfajta ellenőrzés nélkül beengedtek Nyugat-Európába, most azokat majd vissza akarják osztani mihozzánk, hozzánk, akik rendkívüli erőfeszítéseket tettünk annak érdekében, hogy a közös európai szabályainkat és a közös európai értékeinket is megvédjük.

Szeretném önnek elmondani, tisztelt frakcióvezető úr, hogy Magyarország számára a kötelező bevándorlóbefogadási kvóta elfogadhatatlan. Elfogadhatatlan, mert az a döntés, amely ezt lehetővé tette, illetve amely ezt előírja, az a mi álláspontunk szerint az európai jogszabályok felrúgásával került eldöntésre. Az az álláspontunk, hogy nemzetállami jogosultságokat, nemzetállami jogokat vettek el akkor, amikor ezt a döntést Brüsszelben meghozták.

A miniszterelnök úrnál megtartott ötpárti egyeztetés során világossá vált számunkra, hogy a magyarországi pártok egységesen elutasítják a kötelező bevándorlóbefogadási kvótákat. Ennél még eggyel erősebb érv, tisztelt frakcióvezető úr, hogy a nemzeti konzultáció során a magyar emberek világosan megfogalmazták az ezzel kapcsolatos álláspontjukat, és a nemzeti konzultáción a magyar emberek világossá tették az álláspontjukat, és azzal az állásponttal a kötelező bevándorlóbefogadási kvóta egészen egyszerűen összeférhetetlen. Ezért tájékoztatom tisztelt frakcióvezető urat arról, hogy a kormány az Országgyűlés elé fogja hozni azt a javaslatát, hogy európai színtéren milyen lépéseket kellene, lehetne tenni a kötelező bevándorlóbefogadási kvótával szemben. Egyeztetünk természetesen visegrádi partnereinkkel is és a Magyar Országgyűlés álláspontját, a Magyar Országgyűlés támogatását és döntését fogjuk kérni annak érdekében, hogy Magyarország az európai színtéren is fel tudjon lépni a modern kori népvándorlás immáron új, nyugatról érkező veszélyével, fenyegetésével szemben.

Azt gondoljuk, hogy nemcsak Magyarországnak, hanem Európának sem érdeke, hogy ez a szabályozás hosszú távon fennmaradjon, ezért kérni fogjuk az Országgyűlés támogatását, hogy ezt a szabályozást európai színtéren meg tudjuk támadni. Köszönöm szépen a téma felvetését, köszönöm figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   25-36   37-40   41-44      Ülésnap adatai