Készült: 2024.09.19.05:26:37 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

121. ülésnap (2020.04.21.), 172. felszólalás
Felszólaló Molnár Gyula (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:18


Felszólalások:  Előző  172  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MOLNÁR GYULA, az MSZP képviselőcsoportja részéről: Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Ház! Államtitkár Úr! Hadd mondjam Aradszki úrnak, hogy nem izgulok, tehát nincs bennünk semmi izgalom. Magam se kívánom azt a csodálatos és fantasztikus vitát újra kinyitni, amit az előző néhány órában meghallgattunk. Én abba nem szálltam be, csak aktívan figyeltem, úgyhogy szeretnék most itt élni a lehetőséggel és mindenkinek elmondani, hogy igazán színvonalas és izgalmas vita volt. És mivel picit változott a közönség délelőtthöz képest, amikor volt szerencsém még épületes hozzászólásokat tenni fontos témákban, hadd mondjam el, mégiscsak szép dolog ez, hogy a magyar Országgyűlés nehéz időkben is ülésezik, és legalább az a pár kormánypárti képviselő, aki tévéhez jut, el tudja majd mondani a CNN-nek, a BBC-nek és az Euronewsnak, hogy ez a demokrácia mégiscsak itt van. Tehát olyan ez, mint délelőtt mondtam Nacsa… Elnézést kérek, tehát olyan ez, mint az olcsó szaloncukor karácsonykor: nyomokban kakaót is tartalmaz. Most mi is így vagyunk itt, hogy tulajdonképpen itt vagyunk, ülésezünk, és ha ez az indítvány nem lett volna, amit ellenzéki képviselők tettek, ez a klímavédelmi kérdés, akkor tulajdonképpen mondhatnánk azt, hogy meglehetősen laposra sikeredett parlamenti nap lett volna. De nem erről van szó természetesen, ezt akartam itt mondani. Én mégis egy picit belemennék a dolog tartalmi kérdésébe. Szerintem nagyon-nagyon vicces az, hogy van egy törvényjavaslat pontokba szedve, az indoklás meg tulajdonképpen ugyanazt tartalmazza. Tehát az indoklás sem indoklás, hanem visszaismétli a szöveget. Majd most államtitkár úr a szövegében elmondta, hogy azért van szükség a vámtitok kérésére, mert szükség van a nyilvántartáshoz… És elmondja ugyanazt, és még mindig nem tudjuk, hogy tulajdonképpen az az egyszerű kérdés, miért van szükség ezen a területen arra, hogy a NAV-hoz lehessen fordulni, és hogy meg lehessen tudni a vámtitkot. Tehát azt látjuk, hogy ez a kígyó így pörög-pörög körbe-körbe, és nem tudjuk, hogy mi ezen a területen az, amit egyébként ne tudna meg az Atomenergia Hivatal. Megmondom őszintén, ebből a nagyon alapos törvényjavaslatból, amit fel is mutatok a közönség számára (Felmutat egy iratot.), nem nagyon derül ki ez az egyszerű dolog.

A másik pedig az a kérdés, hogy miért kell most a BM katasztrófavédelmet hirtelen belevonni ebbe a dologba. Mit tudnak ők, amit egyébként az eddigi ellenőrző és engedélyező hatóságok nem tudtak? Tehát mi történt az elmúlt időszakban, ami miatt úgy gondolja most a kormány, hogy a katasztrófavédelemnek ebben az ügyben valamilyen extra teendője és feladata van?

De összességében azt szeretném mondani, hogy tényleg nem akarok belemenni abba, amitől itt többen csóváltuk a fejünket, hogy semmi nem függ össze semmivel és minden összefügg mindennel, tehát ez most csak egy ilyen hirtelen leakasztott törvényjavaslat. Rendben van, de akkor azt mondják meg, hogy tényleg mi ez a vámtitok, és tényleg mi köze a BM katasztrófavédelemnek ezekhez az atomenergetikai kérdésekhez. Mi a magunk részéről, ha ezekre alapos válaszokat kapunk, akkor újabb mérlegelés után készen állunk arra, hogy akár támogassuk is a törvényjavaslatot. Köszönöm szépen. (Taps az ellenzéki padsorokból.)




Felszólalások:  Előző  172  Következő    Ülésnap adatai