Készült: 2024.04.26.11:21:08 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

73. ülésnap (2011.03.08.), 98. felszólalás
Felszólaló Bábiné Szottfried Gabriella (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:36


Felszólalások:  Előző  98  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BÁBINÉ SZOTTFRIED GABRIELLA (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! A magyar népességfogyás megállításának sürgető szükségessége a címe a mai vitának. Azt hiszem, minden felelősséggel gondolkodó magyar ember tisztában van a nemzetünkre leselkedő demográfiai katasztrófa súlyával. Jómagam nagycsaládos édesanyaként és hívő keresztényként különösen nehezen élem meg azt, hogy a hagyományosan családszerető népünknél a tervezett gyermekek közel fele nem születik meg, sőt meg sem fogan. Viszont a megfogant életek sem jutnak el mindig a megszületésig.

Bár az utóbbi években csökkent a művi abortuszok száma, de mégis riasztó az az adat, hogy 100 élve születésre országos átlagban 45 művi abortusz jut, ez az élve születések majdnem 50 százaléka. Végre tudomásul kell vennie mindannyiunknak, hogy a művi abortusz nem lehet a születésszabályozás eszköze. Egy komoly beavatkozásról, műtétről beszélünk, annak minden testi és lelki megpróbáltatásával együtt. Pedig a csapból is a különféle fogamzásgátlók reklámja folyik.

Tudom, rengeteg oka van annak, hogy a művi abortuszok száma még mindig ilyen magas. Ennek csak elenyésző része a különféle fogamzásgátló eszközök ára, hozzáférhetősége. Véleményem szerint a családi életre való nevelést már iskoláskorban el kellene kezdeni. Szándékosan nem használtam a szexuális felvilágosítás szóösszetételt. Ez az úgynevezett felvilágosítás nem éri el azt a célt, ami az egymás iránti felelősséget és az élet tiszteletét kellene hogy szolgálja. A fiatalokban kialakulhat az a tévképzet, hogy a párkapcsolatoknak nincs nagy súlyuk, minden kellemetlenség megelőzhető vagy kezelhető; mert egyre kevesebben tudnak családban, házasságban gondolkodni.

Érdemes tanulmányozni az adatokat. 1980-ban 138 068 gyermek született házasságban, míg házasságon kívül 10 605. 1990-ben 108 024 gyermek született házasságban, míg házasságon kívül 15 280. 2009-ben 57 079 gyermek született házasságban, míg házasságon kívül 39 363. A házasságkötések száma is drámaian csökken, mert a papír nem számít. Igaz, nem is a papír a házasságkötés lényege, hanem a nyíltan felvállalt, felelősségteljes elköteleződés, a jóban, rosszban, egészségben, betegségben, holtomiglan, holtodiglan, az a deklarált elfogadás, amiben benne van az ismeretlen jövő a párunkkal együtt.

Számtalan kutatás és felmérés bizonyítja, például Kopp Mária több évtizedes munkája, hogy a jól működő házasságra épült családok a legbiztosabb védő tényezők a különféle testi-lelki bajok ellen. Hiszen biztonságot adnak, biztonságot a szülőknek, a megszületett és születendő gyermekeknek. Egy jól működő családban nem marad magára a leendő édesanya, legyenek bármilyenek a körülmények. Egy jó házasságban a férj és a feleség egymás segítségei és támaszai.

Nem véletlen, hogy politikánk hangsúlyos része a családok támogatása, a házasság és a család társadalmi megbecsültségének növelése, a felelősségteljes gyermekvállalás ösztönzése. Mert a gyermek közös kincsünk; nekem három van. Férjemmel abban bízunk, hogy legalább kilenc unokát fogunk dajkálni, hogyha majd eljön az ideje.

Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps.)




Felszólalások:  Előző  98  Következő    Ülésnap adatai