Készült: 2024.09.22.05:17:56 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

209. ülésnap (2001.05.28.), 10. felszólalás
Felszólaló Glattfelder Béla (Fidesz)
Beosztás gazdasági minisztériumi politikai államtitkár
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 2:49


Felszólalások:  Előző  10  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

GLATTFELDER BÉLA, gazdasági minisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Kétségtelen, hogy az expó megrendezése óriási lehetőségeket kínált annak idején Magyarország számára (Közbeszólások az MSZP és az SZDSZ soraiban.), azonban akkoriban, pár évvel a rendszerváltást követően, még sokan úgy vélték, hogy Magyarország még nem kellően erős ahhoz, hogy egy ilyen nagyszabású nemzetközi rendezvénynek a házigazdája lehessen. Nemcsak erről volt szó akkor, hanem az önbizalom is hiányzott.

Gondoljunk arra, hogy a Bokros-csomag előtti időben járunk, és ez az önbizalomhiány vezetett többek között ahhoz, hogy akkoriban a gazdaság teljesítménye nem nőtt, hanem csökkent, az infláció nem csökkent, hanem nőtt, és a munkanélküliek száma is egyre növekedett. Ma az ország helyzete sokkal jobb, ma Magyarország kilátásai lényegesen jobbak, mint annak idején voltak, így tehát ma sokkal megalapozottabban, bátrabban és nagyobb önbizalommal készülhetünk egy nagy jelentőségű nemzetközi rendezvény megszervezésére, megrendezésére. Egy ilyen rendezvény azonban Magyarország számára nemcsak lehetőségeket, hanem feladatokat is kínál. De egy ilyen feladat végrehajtása számos előnyt is jelent számunkra, hiszen minden bizonnyal új munkahelyek fognak létrejönni, növekszik a hazai vállalkozások lehetősége, a megrendeléseik bővülni fognak, és Magyarország a nemzetközi turisztikai térképen megerősítheti a helyét.

 

(14.30)

 

Szeretném elmondani, hogy a Gazdasági Minisztérium által koordinált Széchenyi-terv már több olyan elemet tartalmaz, amely úgy fogható fel, mint ami előkészíti az olimpia megrendezését. (Dr. Kis Zoltán: Úgy van!) A Széchenyi-terv egyik legfontosabb fejlesztési iránya éppen a turizmus fogadási feltételeinek javítását tűzte ki célul, konferenciaközpontok, szállodák, panziók épülnek, de nem feledkeztünk el a fizikai, közlekedési infrastruktúra fejlesztéséről sem, így többek között a közúti hálózat bővítéséről, fejlesztéséről. Más minisztériumok, mint például az Ifjúsági és Sportminisztérium stadionfejlesztési programot fogalmazott meg. A jövőben arra törekszünk, többek között éppen azért, hogy az ilyen feladatoknak is meg tudjon felelni Magyarország, hogy a Széchenyi-tervet egy Budapest-fejlesztési alprogrammal egészítsük ki.

Kérem képviselő urat a válaszom elfogadására, és mindezeknek a végrehajtásához a tisztelt Ház támogatását. (Kovács Kálmán: Mikor szavazzunk?)

Köszönöm szépen megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

 




Felszólalások:  Előző  10  Következő    Ülésnap adatai