Készült: 2024.09.26.03:14:54 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

176. ülésnap (2020.12.15.), 212. felszólalás
Felszólaló Dr. Keresztes László Lóránt (LMP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 6:09


Felszólalások:  Előző  212  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. KERESZTES LÁSZLÓ LÓRÁNT (LMP): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Csak röviden válaszolnék Hollik képviselő úrnak. Igen, valóban a nemzeti érdekeket védem akkor, amikor elköteleztem magamat abban, hogy le kell váltani önöket mint kormányt, mert önök sok tekintetben, sok politikaterületen sok döntésükkel hosszú évek óta megsértik a magyar nemzeti érdekeket. Nem tisztem megvédeni Z. Kárpát Dániel képviselő urat, biztos vagyok benne, hogy mindjárt vissza fog térni, és ezt meg fogja tenni maga, de ő nem erről beszélt. Ő pontosan arról beszélt, amit ön is próbált egy kicsit ilyen furcsán megközelíteni, hogy önök a gyalázatos neoliberális politikájukkal több százezer embert elüldöztek az országból (Nacsa Lőrinc: Mi?!) azzal, hogy alacsonyan tartották a béreket, és a másik oldalon pedig vendégmunkásokkal próbálják ezt pótolni. Na, ez a nemzeti érdekek elárulása, nem az, amikor a bevándorlástól, az illegális migrációtól megvédik a határt, ezt ön keveri is.

Ön nem mondott igazat, képviselő úr. Az a helyzet, hogy önöknek egy olyan vadliberális politikai felfogása volt és van még most is, hogy olcsón kell tartani a magyar munkaerőt, meg kell fosztani a jogaitól, a munkavállalói jogokat csökkenteni kell, és ezzel, konkrétan a magyar kormánynak a tagjai ezzel turnéztak, vitték magukkal Kóka Jánost és egyéb elvbarátaikat, és arról beszéltek, azzal büszkélkedtek, hogy milyen olcsó a magyar munkaerő. Hát, ez a gyalázatos nemzetáruló politika, ez a neoliberális nemzetáruló politika!

Hiába hazudják önök magukat konzervatívnak és nemzetinek, nem azok. Így, ezzel a politikával egy olyan válságot hoztak létre, hogy több százezer ember ment el ebből az országból (Dr. Hörcsik Richárd: Jaj!), nem azért, hogy munkát vállaljanak, hanem azért, hogy megélhetést találjanak maguknak, és a gyerekeiket fel tudják nevelni, és ez ma Magyarországon a magyar nemzetet érintő legfontosabb kihívás és a legsúlyosabb tragédia. És az a nemzetárulás, Hollik képviselő úr, hogy amikor én erről kérdezem az ön kormányának az egyik tagját, és elmondom azt, hogy már minden hatodik anyaországi magyar gyermek külföldön születik  ez lenne a munkavállalás? , akkor azt mondják, hogy semmi gond, mert működik az európai közös munkaerőpiac. (Hollik István közbeszól.) Ez lenne a nemzeti felfogás? Vagy azt mondják, hogy semmi gond, mert vannak még olyan közép-európai államok, ahonnét többen mennek el.

Igen, ez is egy tragédia, hogy máshonnét is több embernek kell elmennie a magállamok felé innét, úgymond az európai perifériáról, de én azt gondolom, ez akkor is egy tragédia a nemzet számára, és nem lehet belenyugodni, és az, hogyha Magyarországon ilyen szörnyű tragédia van… Tisztelt képviselő úr, az én városomból, Pécsről tíz év alatt 15 ezer ember ment el, és nem nyelvet tanulni, nem azért, hogy körülnézzen, hogy jaj, de szép dolgokat lehet látni Londonban, hanem azért, mert önök a gyalázatos politikájukkal nem adták meg a lehetőséget, hogy annyi pénzt keressenek, hogy a családjukat tisztességgel el tudják tartani, és a gyermekeik itt meg tudják Magyarországon a jövőjüket… (Hollik István feláll.) Menjen el, ingassa a fejét, képviselő úr, igen, nagyon nehéz szembesülni azzal, hogy önök elárulják a nemzeti érdekeket. (Hollik István: Hazudsz!)

Gratulálok! Gratulálok, képviselő úr! Ez a KDNP politikája. Idejönnek, felkapaszkodnak a Fidesz oldalán, beülnek a parlamentbe, idejön, nekiáll sorosozni, keménykedni, azt gondolja, az a nemzeti érdekek megvédése, hogy keménykedik és sorosozik?! (Hollik István: Hazudsz! Hazudsz!) Egyszer hallanám, hogy felszólal, és szembemegy az orosz érdekekkel, szembemegy Putyinnal, szembemegy a Roszatom gazdasági érdekeivel, vagy szembemegy a kínai gyarmatosító törekvésekkel! Az lenne, tisztelt Hidvéghi képviselő úr is, a nemzeti érdekek megvédése. Nem Soros Györgynek kéne Facebookon üzenni, hanem ellen kéne állni az orosz és a kínai nagyhatalmi törekvéseknek, nem kéne olyan döntéseket meghozni, hogy közel ezermilliárd forintért titkosított projekttel a kínai Budapest-Belgrád vasútvonali projektet áttolják egy ilyen súlyos gazdasági válság közepette is.

Tisztelt Képviselő Úr! Csak ebben az évben és a jövő évben önök 175 ezer új magyar munkahelyet áldoznak föl a kínai nagyhatalmi érdekek oltárán, egy gazdasági válság, egy társadalmi krízis közepén. Ez lenne a szabadságharc? És akkor Orbán Viktor ezt elintézi azzal, hogy küld két Facebook-üzenetet Soros Györgynek? Nem ez a nemzeti érdekek megvédése; az, hogyha szembeszállnak egy…  igen, nehéz, furcsa geopolitikai helyzetben vagyunk, nagyon kemény kormánynak kell lennie, amely szembe tud szállni az ilyen nagyhatalmi érdekekkel. Ezt az önök kormánya elmulasztja, mondhatjuk, hogy gyakorlatilag egy ilyen trójai falóként tevékenykednek itt az orosz, kínai nyomulás tekintetében az Európai Unión belül.

Igen, én a nemzeti álláspontot képviselem, a nemzeti érdekeket képviselem, azért mondom, hogy az önök kormányát le kell váltani. De ez teljesen független attól, hogy vannak kérdések, mondjuk, amelyekben egyetértünk. És azzal együtt, hogy önök, mondhatjuk, egy ilyen kommunikációs hadjáratot folytatnak a migráció kérdésében, ezzel együtt is mi elmondtuk, én is elmondtam, hogy ez valóban egy sorskérdés, ez egy olyan kihívás, amit kezelni kell, és én lennék a legboldogabb, ha most nem Soros Györgyről meg Gyurcsányról kellene beszélni, hanem erről a problémáról, és főleg arról, hogy mi áll emögött, milyen okok miatt alakult ki ez a migrációs krízis, és mit kell nemzeti szinten, mint kell az európai politika szintjén elvégezni ahhoz, hogy csökkenteni lehessen a migrációs nyomást.

Felálltak, önök gyurcsányoztak, sorosoztak, bohóckodtak, mindent csináltak, egyetlenegy szót nem hallottam arról, hogy milyen módon kezelnék a migrációt kiváltó okokat. Miért vétózzák folyamatosan az Európai Unió törekvéseit az éghajlatváltozás elleni fellépésben? Hát, ez ugyanúgy sorskérdés. Hát, nem lehet Erdoğan elnöknek mindig pénzt adni, meg barátkozni vele, meg odautazni hozzá, és közösen fényképeszkedni, nem lehet Erdoğanra bízni Európa megvédését. A migrációt kiváltó okokat kell csökkenteni, ezért kell fellépni, és ezért kell közös európai együttműködés azzal együtt, hogy a bevándorlás kérdésében maximálisan kiállunk a nemzeti szuverenitás mellett, és ezt mi mindig támogatni fogjuk. De közös európai fellépésre van szükség érdemben az éghajlatváltozás, a környezetpusztítás ellen, és egy olyan politikai fordulatra lenne szükség, hogy ne a nagyvállalati profitérdek, ne a multi cégek érdeke domináljon minden pillanatban, mert ez okozza azokat a tragédiákat egyébként a periféria térségében, amelyek valóban összeomláshoz, különböző háborús konfliktusokhoz vezetnek, majd végső soron elvándorláshoz, meneküléshez, migrációhoz, amiről aztán itt beszélünk.

Ezekről a kérdésekről kéne beszélni, ezeket az ügyeket viszont európai együttműködéssel lehet folytatni, de azt higgyék el, hogy nem az a megoldás, hogy Soros Györgyről beszélnek, vagy Gyurcsány Ferencről, meg Facebook-üzeneteket küldenek, hanem nem gyűlöletkeltést kell csinálni, nem plakátkampányt kell csinálni, az nem fogja megoldani a migrációs krízist, hanem őszintén kell beszélni a kiváltó okokról, és azokat végre kezelni kell tudni. Én ezt várnám Magyarország Kormányától, ezt várom az európai parlamenti képviselőktől, és ezt várom egyébként a magyar Országgyűlés ellenzéki képviselőitől is. Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  212  Következő    Ülésnap adatai