Készült: 2024.09.21.03:22:08 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

122. ülésnap (2000.02.29.), 4. felszólalás
Felszólaló Várhegyi Attila (Fidesz)
Beosztás a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának politikai államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 2:36


Felszólalások:  Előző  4  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

VÁRHEGYI ATTILA, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának államtitkára: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Frakcióvezető-helyettes Úr! Ön több olyan példát is felsorolt, amely az elmúlt időben sajnálatos vagy kevésbé sajnálatos módon megtörtént. Így például sajnálatos módon megtörtént az - amit említett -, hogy a Duna Televízió és a Magyar Televízió összevonásának híre a különböző sajtóorgánumokat megtöltötte, miközben pontosan lehetett tudni, hogy ez maximum az ellenérdekelt feleknek - mármint a két közszolgálati csatorna ellenérdekelt feleinek - használ, hiszen ehhez az összevonáshoz minimum az Országgyűlés kétharmadának döntése lett volna szükséges a médiatörvény módosításával. Anélkül minden ilyen felvetés minimum rémhírterjesztés.

A TV3-at is említette, mely a napokban szüntette be adását, kifejezetten pénzügyi-gazdasági okokra hivatkozva. S ugyanezekkel említi egy napon azt a hírt, amely a Magyar Nemzet és a Napi Magyarország összevonását taglalta, szintén leginkább az ellenérdekű felek malmára hajtva a vizet, őket segítve kereskedelmi, illetve reklámtevékenységükben.

Szeretném világossá tenni, hogy sem a Magyar Televízió és a Duna TV összevonásának híresztelésében, sem a TV3 megszüntetésében, sem pedig az előbb említett esetben a kormánynak semmiféle lehetősége és szándéka sincs a beavatkozására, mert nem teheti meg abban az országban, ahol az írott médiában szinte kivétel nélkül létezik a sajtószabadság és a tulajdon szabadsága, amelyek alkotmányosan rögzített jogok. Már csak emiatt sem avatkozhat be, és nem is szándékozik beavatkozni. Ilyen módon tehát - miközben képviselő úr az ország nyilvánosságát hívta fel - érdemes mellétenni azt is, hogy a Magyar Köztársaság kormányának, a polgári kormánynak ez ügyben sem tennivalója, sem szándéka, sem pedig lehetősége nincs.

 

 

(9.10)

 

Mindemellett egyetértünk abban, hogy a polgári értékek nemcsak védendők, hanem azok fejlesztése épp az elmúlt évek politikai és kormányzati törekvései miatt fejlesztendők, megőrzendők és támogatandók; és ezt igyekszünk mindabban a kulturális politikában végrehajtani, elvégezni, amelyre éppen a polgári oldalnak igen nagy szüksége van. (Taps.)

 




Felszólalások:  Előző  4  Következő    Ülésnap adatai