Készült: 2024.09.25.11:13:11 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

36. ülésnap (2006.11.21.), 415. felszólalás
Felszólaló Tóth József (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó Sport- és turisztikai bizottság
Felszólalás oka Ismerteti a bizottság véleményét
Videó/Felszólalás ideje 3:21


Felszólalások:  Előző  415  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TÓTH JÓZSEF, a sport- és turisztikai bizottság előadója: Köszönöm a szót. Elnök Úr! Tisztelt Miniszter Úr! Tisztelt Ház! Az Országgyűlés sport- és turisztikai bizottsága november 14-ei ülésén tárgyalta meg az egyes pénzügyi tárgyú törvények módosításáról szóló javaslatot.

A bizottságot két területen, a falusi vendéglátás és az üdülési csekk vonatkozásában érintette a javaslat. A törvényjavaslat új meghatározást tartalmaz a falusi vendégfogadói tevékenységre. Ez a tevékenység továbbra is magába foglalja a falusi lakóház legfeljebb tíz ágyra terjedő szállásadás szolgáltatás keretében történő hasznosítását, valamint az e szolgáltatás keretében nyújtott egyéb vendéglátást, étkezést és szabadidős programok nyújtását.

2007-től azonban falusi vendéglátásnak minősül az az alkalomszerűen, nem egyéni vállalkozóként folytatott tevékenység is, amelynek a keretében nem történik szállásszolgáltatás nyújtása, ugyanakkor magában foglalja a látogatók megvendégelését, a sokat, többször a szakma által emlegetett úgynevezett vendégasztal-szolgáltatást, amely lehetőségként jelenti a falusi életmód, a hagyományos gazdasági tevékenységek bemutatását, a saját előállítású népművészeti és kézműves termékek értékesítését is.

A magánszemély falusi vendéglátásból származó bevétele évi 800 ezer forintig adómentes, az alkalmi falusi szolgáltató tevékenység bevétele pedig évi 400 ezer forintig adómentes lesz.

A másik terület a méltán népszerűvé vált és a belföldi turizmus motorjaként emlegetett üdülési csekket érintő változás, amely kapcsán el lehet mondani, hogy várhatóan 2006-ban a gazdálkodók 18 milliárd forint értékben mintegy 600 ezer embernek, 600 ezer munkavállalónak, ezen túlmenően pedig a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány segítségével az ő saját forrásaikból 280 ezer embernek, szociálisan rászorult embernek, fogyatékosnak, nyugdíjasnak és nagycsaládosoknak biztosítottak kedvezményes üdülési csekket. Ők valószínű, hogy e lehetőség nélkül többségében sehol sem üdülnének. Egyértelműen megállapítható, hogy az üdülési csekk révén egyre több személy tud támogatott módon üdülni, pihenni, kikapcsolódni és Magyarország turisztikai értékeit megismerni.

A jövő évben egyébként mintegy 22 milliárd forintnyi üdülési csekk váltására, megvásárlására számítunk, ez prognosztizálható. 2007-től az üdülési csekk felhasználhatósága bővül, ugyanis az üdülési, pihenési, kikapcsolódási, egészségmegőrzési, betegségmegelőzési szolgáltatások mellett a jövő évtől a szabadidősport szolgáltatására is beváltható lesz az üdülési csekk.

Tisztelt Országgyűlés! A bizottság a javaslatot egy tartózkodás mellett általános vitára alkalmasnak találta.

Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

(22.50)




Felszólalások:  Előző  415  Következő    Ülésnap adatai