Készült: 2024.09.24.00:49:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

106. ülésnap (2020.02.20.), 30. felszólalás
Felszólaló Dr. Bajkai István (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:31


Felszólalások:  Előző  30  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. BAJKAI ISTVÁN (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársak! Magyarország Kormánya idén márciusban ismét fontos döntésekben kéri ki a magyar emberek véleményét, ezt Orbán Viktor miniszterelnök úr jelentette be évértékelő beszédében. 2010 óta a polgári kormányzás összesen nyolc alkalommal folytatott nemzeti konzultációt, ami a párbeszéd egyik legfontosabb eszköze, hiszen a magyar állampolgárok közvetlenül tudják elmondani véleményüket egy fontos kérdésben. Ezek alapján hoztunk döntéseket az Alaptörvényről, a rezsicsökkentésről, a szociális kérdésekről, a bankadóról, a családtámogatásról, a bevándorláspolitikáról, valamint a Soros-terv elutasításáról is. Ezekben a kérdésekben azóta is a magyar emberek akaratát érvényesítjük, és meggyőződésünk, hogy a magyar emberek többségének érdekében cselekszünk.

Az elmúlt hónapokban számos olyan ügy váltott ki nagy vitát hazánkban, amelyek miatt a kormány ismét ki szeretné kérni a magyar emberek véleményét és felhatalmazását, mert várhatóan ezekben a témákban komoly nemzetközi és hazai vitákra is lehet számítani. Egyetértési pontokat, mérföldköveket kell kialakítani, amihez feltétlenül szükség lesz a magyar emberek felhatalmazására és véleményére.

Sajnálatos módon Európában az a helyzet állt elő, hogy a balliberális anarchista eszmék hálójában és hálózatában élő döntéshozók számára az erőszakos bűnözők jogai fontosabbak lettek a törvénytisztelő emberek és áldozatok jogainál, vannak ugyanis olyan fogvatartottak, akik ügyvédeik segítségével több millió forintokat perelnek ki az államtól a rossz börtönkörülményekre hivatkozva. Az elítélt bűnözők eddig 12 ezer pert indítottak a magyar állam ellen, és ez csak eddig 8,5 milliárd forintjába került a magyar adófizetőknek. Megállapítható tehát, hogy az úgynevezett börtönbiznisz mára egyfajta iparággá, üzletággá vált.

És ne felejtsük el, hogy a bűnesetek mögött ott vannak az áldozatok! Nézteke már olyan áldozat szemébe, aki elveszítette mindenét, míg a bűnözők adriai jachtokon mulattak és nyaraltak? (Felzúdulás, közbekiáltások az ellenzék soraiból.  Dr. Vadai Ágnes: Hát ez jó! Láttuk az adriai jachtot! Nem akartuk látni, de sajnos láttuk, a zoknit is! Láttuk a családapát!  Az elnök csenget.) Vajon nézteke olyan bűnözőnek (sic!) a szemébe, aki megerőszakolt hölgyként nem tudott családot alapítani, míg az elkövető azóta is éli világát? Vajon nézteke ilyennek a szemébe? A kiperelt kártérítésekből igen jelentős, akár 30-40 százalékos sikerdíjat tesznek el a külföldről finanszírozott, Soros-hálózathoz tartozó szervezetek és felbérelt ügyvédeik, vagy éppen a balliberális ellenzék ismert szereplője, Magyar György ügyvéd is, aki nem megy a szomszédba, ha az ügyfélszerzés módjairól kell tanácsot kérnie. A TASZ és a Helsinki Bizottság valóságos kampányt folytat a rabok között az új megbízásokért, ami láthatólag számukra is üzlet: egyszerre ütés (sic!) a magyar adófizetőkkel szemben és egyszerre bevételszerző folyamat, forrás. A bűnözőknek nem pénzjutalom, hanem büntetés jár, a börtönbiznisz pedig a joggal való visszaélés.

Arra kérjük a magyar embereket, hogy a nemzeti konzultációban mondják el véleményüket ebben a témában is. Eldönthetik, hogy inkább támogatják vagy ellenzik a kártérítési perek lehetőségét, és hogy a kártérítési pénzeket az elítéltek vagy az áldozatok kapják meg.

Szintén az elmúlt időszakban nagy port kavart a gyöngyöspatai romák kártérítési ügye. Azt szeretnénk, ha a magyar emberek minél többen erről a témáról is elmondanák a véleményüket. A kisvárosban, még a balliberális kormány idején, több éven át fizikailag is elkülönítve tanították a roma és nem roma gyermekeket. 2010 után, amikor az állam átvette az iskolák fenntartását, megszüntette ezt az állapotot. Az akkori szegregáció miatt indított és évek óta tartó perben a bíróság végül kimondta, hogy az államnak és az önkormányzatnak 100 millió forintos kártérítést kell fizetnie a roma családoknak.

(10.40)

Mi nem vitatjuk, hogy kár érte a gyermekeket, de meggyőződésünk, hogy nem pénzzel, hanem oktatással, fejlesztésekkel, képzéssel, nyelvtanulással kell kárpótolni őket. (Dr. Vadai Ágnes: Mi közötök hozzá, hogy mire költik a kártérítést?) Ezzel tudunk nekik valódi segítséget nyújtani abban, hogy boldoguljanak az életben, hogy érettségit, szakmát szerezzenek, esetleg továbbtanuljanak. Így lesz a jövőben munkájuk, jövedelmük, megélhetésük.

Bízom benne, hogy hasonlóan a korábbi konzultációkhoz, a magyar emberek ismét elmondják véleményüket, és felhatalmazzák a kormányt a szükséges döntések kidolgozására, amelyről még a tavaszi ülésszakban dönthetünk itt az Országgyűlésben. Köszönöm a tisztelt figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  30  Következő    Ülésnap adatai