Készült: 2024.09.22.15:27:34 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

95. ülésnap (2015.09.03.), 153-155. felszólalás
Felszólaló Dr. Staudt Gábor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:06


Felszólalások:  Előző  153 - 155  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. STAUDT GÁBOR (Jobbik): Elfogadom, igen.

ELNÖK: Öné a szó, képviselő úr.

DR. STAUDT GÁBOR (Jobbik): Köszönöm szépen. Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Ház! Többször elmondtuk már e Ház falai között, hogy a kozmetikázott statisztikák ellenére Magyarország közbiztonsága romokban hever. A fehérgalléros gazdasági bűncselekmények ugyanúgy sújtják a társadalmat, mint a tömegesen elkövetett kisebb, de annál bosszantóbb esetek. Amíg a regnáló politikai garnitúrát érintő korrupciós bűncselekményekben legtöbbször eljárás sem indul, addig a mindennapi betörések, lopások esetén maximum az esetet regisztrálni érkezik ki a rendőrség, valódi bűnüldözés nem igazán folyik.

Az embereket a fenti állapotokon túl csak egy dolog irritálja még jobban, a kettős mérce, az, ha valakinek közéleti pozíciója folytán több és jobb jár a bűnüldözés terén is. 2013-ban okkal borzolta a kedélyeket, hogy a miniszterelnök lányának esküvőjén eltűnt mobiltelefon ügyével a Nemzeti Nyomozó Iroda életvédelmi osztálya és tucatnyi nyomozó foglalkozott. A hírek szerint csak a DNS-vizsgálatokra 10 millió forintot is elkölthettek.

De hagyjuk is a múltat, foglalkozzunk a jelennel! Néhány napja robbant a hír, hogy betörtek az országos rendőrfőkapitány XIII. kerületi lakásába. Ez egyfelől újabb bizonyíték a kiváló közbiztonságra, másfelől viszont lehetőség a főrendőrnek, hogy megtapasztalja a rendőrség valódi hozzáállását a hasonló ügyekben - gondolhatnánk. De az illúziókat el kell oszlatnom, a sajtóhírekben benne volt az is, hogy több tucat nyomozó állt rá az ügyre, DNS-vizsgálatot végeztek, és két nap alatt el is fogták az elkövetőket.

(16.40)

Az, hogy az elkövetők megvannak, természetesen örömteli, de felveti azt a kérdést, hogy megszokott eljárás-e ez egy egyszerű betörés esetén. Vagy Magyarországon csak a kiváltságosoknak jár a közbiztonság és a hatékony bűnüldözés?

Kérdezem továbbá az államtitkár urat, hogy a jövőben hasonló eljárásra, több tucat nyomozóra, DNS-vizsgálatokra számíthat-e egy betörés vagy lopás esetében, mondjuk, egy borsodi faluban élő nyugdíjas özvegyasszony is. Várom érdemi válaszát. Köszönöm. (Taps a Jobbik padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  153 - 155  Következő    Ülésnap adatai