Készült: 2024.04.26.05:11:05 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

215. ülésnap (2001.06.12.), 252. felszólalás
Felszólaló Dr. Veres János (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 3:09


Felszólalások:  Előző  252  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. VERES JÁNOS (MSZP): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! Egyre inkább szembetűnő a szándék, hogy a kormány az országimázs alakításának és építésének feladatát kihasználja a legnagyobb koalíciós párt társadalmi beágyazására. Mint azt a dabasi példa is mutatja, felettébb furcsa, véletlen egybeesések fedezhetők fel az ország népszerűsítését végző Happy End Kft. marketingelemei és a dabasi Fidesz-jelölt kampányelemei között.

Mindez arra enged következtetni, hogy a kormány a közpénzek bevonásával és a választópolgárok tudatos megtévesztésével igyekszik népszerűsíteni a Fideszt. Néha kimondottan nehéz elhatárolni az országimázst a pártimázstól. Ez nem is annyira meglepő, hiszen a Happy End Kft. volt a Fidesz kampánycége, és most éppen ők menedzselik az ország hírnevét, tudjuk, mennyiért. (Folyamatos zaj.)

Úgy gondoljuk, ez a folyamat erkölcstelen, törvénytelen és sérti a politikai verseny tisztaságát. A tömeges sajtóhírek arról tanúskodnak, hogy a közvélemény elutasítja a politikai manipulálást. Az Országimázs Központ és a Happy End Kft. által kötött szerződések pedig több szempontból is manipulálásra utalnak.

Hogy megkönnyítsük a válaszadást, jelen interpellációnkban kizárólag a költségvetési keret felhasználásával foglalkozunk. Kérdezem az államtitkár urat:

A Happy End Kft. 1999. március 4-én közbeszerzési pályázaton négyéves keretszerződést nyert el a Miniszterelnöki Hivataltól. Ezen szerződés értelmében a kft.-t havi 3 millió forint plusz áfa illeti meg. A Miniszterelnöki Hivatal tájékoztatása szerint 2000-ben több mint 3 milliárd forintot költöttek el a Happy End Kft. által lebonyolított rendezvények finanszírozására. A kérdésünk arra vonatkozik, hogy a 3 millió forint fedezi-e a Miniszterelnöki Hivatal által nemrégiben rendelkezésünkre bocsátott, a fent említett keretszerződésre hivatkozva megkötött, mintegy 130 darab szerződés ellenértékét, mely összességében több mint 3 milliárd forint. Ön is úgy ítéli meg, hogy havi 3 millió forintos keretszerződés alapján valójában 3 milliárd forint összegű szolgáltatás vásárlását eszközölte a Happy End Kft.?

Ha nem a fentieknek megfelelően ítéli meg a Miniszterelnöki Hivatal eljárását, akkor kérem, tájékoztasson arról bennünket és az ország nyilvánosságát, hogyan lehetséges az, hogy miközben a Miniszterelnöki Hivatal 3 milliárd forintot, 130 darab szerződés szerinti szolgáltatásra a Happy End Kft. közvetítésével elköltött, akkor ugyanez a kft. a nyilvános közbeszerzési pályázaton mindössze havi 3 millió forintos keretszerződéshez jutott hozzá.

2001. február 19-én újabb kétéves szerződést nyert el a Happy End Kft. a Miniszterelnöki Hivataltól. Jelen pillanatban így két érvényes szerződése van a Happy End Kft.-nek a MEH-hel különböző időtartamokra. Kérem, szíveskedjen tételesen megadni azt, hogy a Happy End Kft.-vel kötött szerződések külön-külön melyik költségvetési előirányzatra vonatkoznak (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.), azaz az egyes szerződések alapján melyik előirányzatból milyen mértékben költhet a Happy End Kft.

Várom válaszát, államtitkár úr. (Taps az MSZP padsoraiban.)

 

 

(17.20)

 




Felszólalások:  Előző  252  Következő    Ülésnap adatai