Készült: 2024.09.20.12:26:38 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

337. ülésnap (2013.12.16.), 418. felszólalás
Felszólaló Z. Kárpát Dániel (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend utáni felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:08


Felszólalások:  Előző  418  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

Z. KÁRPÁT DÁNIEL (Jobbik): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! A Kúria mai gyalázatos állásfoglalását követően, amellyel kapcsolatban még a kormányzó pártok képviselői is elismerték, hogy említett szervezet a bankok oldalára állt, ki kell hogy mondjuk, sokan talán azzal vádolják az országgyűlési képviselőket, hogy ha ezen egyik legfelsőbb szerv döntéseivel kapcsolatban állást foglalnak, hogy nyomást kívánnak gyakorolni adott esetben a Kúriára. A nagy helyzet ezzel szemben az, hogy mi nem az ő függetlenségüket kívánjuk csorbítani, hanem pontosan arra kívánjuk őket sarkallni, hogy ezen kötött állapotból a függetlenségnek megfelelő döntéseket hozzanak a magyar állampolgárok érdekében, nem pedig a bankrendszernek, a Bankszövetségnek és ennek a globális pénzügyi szivattyúnak lekötelezve.

Éppen ezért ma, amikor a Kúria épülete előtt ugyanennek adtunk hangot és nyomatékot, jelzem, számos, nagyon komoly szakmai háttérrel rendelkező civil szervezet, aktív otthonvédők meghívására, ott tettem egy ígéretet, amelyet itt a jelen pillanatban szeretnék foganatosítani, miszerint felmutatom a parlament színe előtt is azt a "Teherlerázás" című kiadványt (Felmutatja.), amelyet olyan civil szakértők, olyan kiváló koponyák állítottak össze egy kiváló potentát vezetésével, akiknek a gyakorlati tapasztalataik, a terepen és a bírósági tárgyalótermekben szerzett tapasztalataik véleményem szerint sokkal mélyebbek, sokkal inkább sokrétűek, mint a legtöbb országgyűlési képviselőé. Van tehát mit tanulni azoktól a civil jogvédőktől, akik egy év alatt mintegy 150 demonstrációval szereztek érvényt annak, hogy áll egy óriási társadalmi osztály, száll egyedül a sötétségben Magyarországon - a banki károsultakról beszélek -, akiknek csak egy nagyon kis részét segítették meg. Nagyon örülök annak, hogy mondjuk, a végtörlesztéssel a szerencsésebbeket, a gazdagabbakat sikerült megsegíteni. Ez jó dolog, normális ember ennek nem lehet ellendrukkere, de ki kell hogy jelentsük, addig is, amíg nincs kilakoltatási moratórium, a végrehajtók indokolatlan mértékben duzzaszthatják az adósságokat, sok embernek az utolsó kis keresetéből, nyugdíjából szintén ezek a végrehajtók vonják a 33 és 50 százalékokat, a legtöbben pedig azért sem tudnak perre menni, mert az anyagi lehetőségeik még azt sem engedik meg számukra, hogy a saját igazságukért harcoljanak.

Éppen ezért javasoltuk mi többször is, hogy aki a saját hitelező bankjával szemben az igazságáért szeretne kiállni, tehesse meg ezt költségektől mentesen. Mindemellett pedig ugyanezen civil szakértők és jogvédők, akik ezen kiváló "Teherlerázás" című, egyébként egy receptgyűjteménynek is beillő, egy kormányzat számára receptgyűjteménynek is beillő kötetet összeállították, egy másfajta kampányba is kezdtek, egy olyan szembesítő kampányba, melynek során - és ebben a Jobbik minden tekintetben segítségükre lesz -, a következő hónapok során személyesen fogják felkeresni országgyűlési képviselőiket, azokat a kormánypártiakat is, akik az adott körzetben győzedelmeskedtek. Személyesen fogják feltenni a kérdést számukra, hogy mit tettek a banki károsultakért, parlamenti munkájuk során mit végeztek azokért a választókért, akiknek a sorsa alapvetően határozza meg Magyarország jövendőbeli helyzetét is.

Két momentumot engedjenek meg nekem ennek kapcsán. Az egyik szerint, ha minden így marad és a kormányzat folytatja az időhúzást és áthúzza a problémát a következő ciklusra, akkor az úgynevezett devizahitelek, az úgynevezett hitelek lejártáig, a futamidő kipörgéséig további mintegy 27 000 milliárd forintot fognak törlesztés címszó alatt, részben indokolatlanul elvenni a polgároktól, ez pedig Magyarország egyéves GDP-jének felel meg. Nem vagyunk annyira gazdag ország, hogy az egyoldalú szerződésmódosítások és indokolatlan áthárítások következtében ezen összeg jó nagy részével indokolatlanul támogassuk a jelen formájában működő bankrendszert.

A másik fontos adat pedig az, hogy csak a kihelyezett úgynevezett devizahitelek egyötöde mögött volt valóban deviza. Ez olyan, mintha öten feküdnének egy ágyban, és a bíróság előtt éppen mindig az húzná magára a takarót, akit a leginkább támadnak. De ettől függetlenül még mindig csak öt emberre jutna egyetlenegy takaró. Kimondhatjuk tehát, hogy a civilek szembesítési kampánya, az, amelynek során országgyűlési képviselőiket jogosan el kívánják számoltatni, kicsit megkésett, de nem az ő hibájukból megkésett. Magyarországon egy olyan berendezkedésnek kellett volna huszonvalahány éve kialakulnia, ahol a visszahívhatóság és az elszámoltathatóság tekintetében egyetlen képviselő sem melegedhet a Parlament falai között úgy, hogy nem tesz meg mindent azokért a választókért, akik idejuttatták.

Mindemellett pedig szeretném a kormányzat figyelmébe ajánlani tisztelettel, hogy fogadják meg azokat az ajánlásokat, amelyeket a civilek nem saját maguknak állítottak össze, hanem Magyarország megmentése érdekében, hiszen ők nem segélyt, nem mentőcsomagot akarnak, hanem leginkább egyvalamit, az igazságot. (Taps a Jobbik soraiban.)

(0.30)




Felszólalások:  Előző  418  Következő    Ülésnap adatai