Készült: 2024.04.26.03:36:45 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

139. ülésnap (2020.06.11.), 122. felszólalás
Felszólaló Boldog István (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 12:21


Felszólalások:  Előző  122  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BOLDOG ISTVÁN (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tíz esztendeje, hogy a Jóistennek és a választóknak köszönhetően részt vehetek e gyönyörű épületben, ahol a Szent Koronát is őrizzük, a vitákban, így a költségvetési vitában is. Azt kell mondjam, hogy tíz esztendő alatt csak a stílus változott. Tíz esztendő alatt a kormány által benyújtott költségvetés  amit mi általában támogatunk  egyszerűen nem talált közös pontokat az ellenzékkel. Néha még voltak egész jó javaslataik is, amik talán támogathatóak lettek volna, de a stílus, ahogyan előadják, sajnos egyre jobban változik, és én mindig azon gondolkodtam, hogy miből adódik ez, minek köszönhető. Én, aki keresztény, nemzeti hitvallású ember vagyok, az a hitvallásom, hogy az első az Isten, a nemzet, a haza és a család, ebből a szempontból vizsgálom a költségvetést, és ebből a szempontból rögtön rá kell jöjjek arra, hogy már ezekben a dolgokban sem tudunk egyetérteni, így aztán, ha az általunk készített költségvetés ezeket a szempontokat emeli előre, akkor eleve nem tudunk egyetérteni. Hiszen ha mi azt mondjuk, hogy támogatni kell a vallást, a vallásos intézményeket, az egyházi intézményeket, már ebben sem tudunk egyetérteni a baloldali ellenzékkel, mert ők nem értenek ezzel egyet. Ha azt mondjuk, hogy támogatni kell a magyarság határokon átívelő egyesítését, a határainkon kívül élő magyarokat pont úgy, mint a határon belül élőket, ebben sem tudunk egyetérteni. S abban sem tudunk egyetérteni, hogy támogatni kell a magyar családokat, hiszen sem az egykulcsos adót, sem a családi adókedvezményt, sem a CSOK-ot nem szavazták meg a baloldali pártok. Tehát innentől kezdve, ha ebből a szemszögből indulunk ki, akkor jól látható, hogy ezért van az, hogy ők egyébként tíz év óta soha nem tudnak egyetérteni semmivel, ami a magyar költségvetésben van.

Most mik hangzottak el? Stummer képviselő úr a gonoszság költségvetésének nevezte, ez egy gonosz költségvetés szerinte. Gondolom, azért gonosz ez a költségvetés, mert támogatja a határon túli magyarokat, támogatja a magyar családokat; biztos ezért gonosz. De volt, aki azt mondta, bocsánat, Varju László volt, aki azt mondta, hogy az elmúlt tíz év gazdaságpolitikája megbukott. Szeretném elmondani akkor, hogy hogyan bukott meg a magyar kormány gazdaságpolitikája az elmúlt tíz esztendőben, és mi várható a következő években.

Egy idézettel kezdeném. Paksi Endre, az Ossian énekese azt mondja az egyik dalában, hogy az lesz a győztes, aki talpon marad. Azt kell mondjam, hogy mi, magyarok sok-sok nemzeti tragédiát átélve talpon maradtunk, és a mostani költségvetés is azt mutatja, hogy nemhogy talpon maradunk, hanem fejlődni fogunk, mint ahogy az elmúlt tíz esztendőben is fejlődtünk.

Azt mondja az ellenzék, hogy vesztesek lesznek a települések, és vesztesek voltak, rossz volt a gazdaságpolitika. Én egy olyan térségből jövök, amely nem az ország leggazdagabb térsége. Ebben a térségben bizony jelentős volt a munkanélküliség 2010-ben, jóval 12 százalék fölötti, és nagyon sok volt a szegény ember. Az önkormányzatokat tekintve 23 önkormányzatból 20 el volt adósodva. Az elmúlt tíz esztendőben ebbe a térségbe több mint 100 milliárd forint fejlesztés érkezett, ebből több mint 50 milliárd forint érkezett az elmúlt öt esztendőben.

S ahhoz, hogy a munkanélküliséget csökkenteni tudjuk  jelentősen, több mint 60 százalékkal , nagymértékben hozzájárultak azok a vállalkozások, amelyek sikeresen pályáztak arra a több mint 13 milliárd forintra, aminek a segítségével munkahelyeket teremtettek, és jobb életet biztosítottak az ott élőknek.

Azt mondták, hogy az egészségügy nem fejlődik. Állandóan az egészségügyről beszél az ellenzék, hogy az egészségügy romokban van. Kérem szépen, amikor én országgyűlési képviselő lettem, az egyik városunkban, Mezőtúron az első útjaim egyike a mentőállomásra vezetett. Ezen a mentőállomáson két dologgal találkoztam. Az egyik egy olyan Toyota Hiace típusú mentőautó, amiben 990 ezer kilométer volt akkor, és azon rimánkodtak, hogy csak el tudjanak vele indulni a garázsból. Jelentem, odáig jutott ez a mentőállomás, hogy két héttel ezelőtt egy 290 ezer kilométeres mentőautót cseréltünk le egy vadonatújra. Ez egy egész más minőség, s az a fontos, hogy ezt tudjuk tartani. Ezt eredményezték az eddigi költségvetések.

Ezen a mentőállomáson olyan körülmények fogadtak, hogy szinte élhetetlen volt maga a mentőállomás, méltatlan körülmények voltak a dolgozóknak. Mi van ma? Ma, kérem szépen, 130 millió forintos támogatással a városnak van egy gyönyörű mentőállomása, amely megfelel a XXI. századnak. S nemcsak ezt az egy autót cseréltük le természetesen, hanem az összes autót, és hamarosan érkezni fog egy még modernebb autó is erre a mentőállomásra, amely minden egyes követelménynek megfelel a XXI. században.

De hogy maradjunk az egészségügynél: a 23 településből 20 településen megoldottuk az orvosi rendelők, rendelőintézetek felújítását. Több mint 600 millió forintot költöttünk rá az elmúlt tíz esztendőben. Bizony nagyon örülnek a csépaiak annak, hogy Csépán XXI. századi körülmények között mehetnek be az orvosi rendelőbe, de örülnek a cibakháziak, a cserkeszőlőiek, a kengyeliek vagy épp a kétpóiak, ahol legutoljára adták át az orvosi rendelőt.

Fontosnak tartom, hogy ezekbe az orvosi rendelőkbe természetesen műszerek is érkezzenek. Ezekben a pályázatokban műszerek is voltak, és ez egy fontos dolog. Természetesen bízom abban, hogy a 2021-es költségvetésben sikerül a maradék három településen is felújítani az orvosi rendelőket, hiszen ez egy nagyon fontos dolog, és én úgy látom, hogy a költségvetés tartalmaz erre forrást.

De menjünk tovább, hogy mit tartalmazott az elmúlt tíz esztendő: a 23 településből 15-ben 17 bölcsődét újítottunk fel vagy építettünk újat, illetve van folyamatban. Több mint 2,5 milliárd forintot költöttünk erre.

(17.30)

Aztán menjünk tovább, a bölcsődések után következnek az óvodások. 12 településen újítottunk fel óvodákat közel 800 millió forintból, és bizony jó volt látni az óvodásokat akár Mesterszálláson, akár Mezőtúron, akár Nagyréven  ahol jelenleg például játszóteret építenek a „Magyar falu” programból , hogy milyen boldogan veszik át az új épületeket.

De jó látni persze a városi óvodákat is, hiszen Homokon vagy éppen Törökszentmiklóson is újítottunk meg óvodákat.

És ha már az oktatásról és a gyermekekről beszélünk, akkor tovább kell lépjünk mindenképpen az iskolák felé, hiszen önöknek ott bal oldalon mindig az a heppjük, hogy nem jó a magyar oktatás. Kérem szépen, a magyar oktatás szerintem jó. Közel kétmilliárd forint érkezett a térségbe iskolafelújításra, ebbe beleértendő általános iskola és középiskola is. Jelenleg is tartanak beruházások, megújultak akár falusi iskolák, és megújultak városi iskolák is. Én azt gondolom, hogy ez az eredmény nagyon fontos. Hamarosan elindul Mezőtúron a Teleki Blanka Gimnázium felújítása, Tiszaföldváron megújult a Hajnóczy Gimnázium, de jelen pillanatban is tart Mezőtúron a Rákóczi úti iskola felújítása. És természetesen falusi iskolákat is újítottunk meg.

És hogy továbblépjünk, mert nagyon halad az idő: mire költöttünk még vidéken? El kell mondjam, hogy a 23 településből mind a 23 településen történtek fejlesztések, a legkisebb településen is történtek, a legkisebb településen is százmillió forint feletti fejlesztés történt az elmúlt években. Turisztikai fejlesztést hajtanak végre több mint másfél milliárd forintból a térségben Cibakházán, Cserkeszőlőn, Kunszentmártonban, Mezőtúron. És ezt folytatni fogjuk 2021-ben is, hiszen a költségvetés ad rá lehetőséget.

De a kultúra területén is sokat léptünk előre, hiszen több mint másfél milliárd forintból megújultak a kultúrotthonok, falvakban is, mint Szelevényben, Örményesen, Kétpón, és városokban egyaránt.

Természetesen a „Magyar falu” programnak és más programoknak köszönhetően piactereket újítottunk fel, illetve arra is gondoltunk, hogy akik tanyákon élnek, azoknak is tudjunk segíteni, hiszen az a fontos, hogy ők is be tudjanak kapcsolódni az életbe, ezért tanyagondnoki autókat segítettünk vásárolni az önkormányzatoknak Cibakházán, Mezőhéken, Szelevényben, Tiszainokán, Tiszakürtön.

Az egyik legfontosabb dolog mégis vidéken az utak és a járdák állapota. Ebben is próbáltunk élen járni, hiszen közel kétmilliárd forintból újultak meg belterületi utak Cibakházán, Cserkeszőlőn, Kuncsorbán, Kunszentmártonban, Mezőtúron. Azt gondolom, hogy ez nagyon fontos. És a térség kerékpárút-hálózata is jól fejlődik, hiszen Cserkeszőlőn, Martfűn, Mezőtúron épülnek kerékpárutak. Ezt nagyon fontosnak tartom.

De ahhoz, hogy a térség tovább tudjon fejlődni, és 2021-ben a költségvetésből még egy kicsit előrébb tudjunk lépni, fontos, hogy a M44-es út és az M4-es út fejlesztése halad a térségben. Ez hozhat igazán sok befektetőt a térségünkbe, és azt gondolom, hogy 2022-re mind a két út elkészül.

Reményünk van arra, miután a települések elkészítették a következő tíz évre szóló fejlesztési tervüket, hogy a következő tíz évben megépülhet a Csongrád-Csépa összekötő híd és az odavezető út, illetve a Szarvas-Mezőtúr összekötő híd is megépülhet. Ez régi vágya a két térségnek, hiszen ezzel sokkal könnyebb lenne a közlekedés a megyék között és a települések között.

Bízom benne, hogy elkezdhetjük még ebben a ciklusban az M4-es út építését Berettyóújfaluig, én azt gondolom, hogy erre is van lehetőség 2021-ben. Illetve nagyon fontosnak tartom, hogy a Kunszentmártont elkerülő út Szentes felé, ez a beruházás el tudjon indulni. Erre is lehetőséget ad a 2021-es költségvetés.

Összességében azt tudom mondani, hogy az önkormányzatok az elmúlt tíz esztendőben is folyamatosan több és több forrást kaptak, és több mint százmilliárd forinttal több forrást fognak kapni jövőre is.

Fontosnak tartom még elmondani önöknek, hogy az a hitvallás, amit önöknek elmondtam, megkülönböztet bennünket, nemzetieket és balliberálisokat. Én abban bízom, hogy úgy, ahogy eddig is az elmúlt tíz esztendőben, a Jóisten segítségével, a magyar emberek munkájának köszönhetően a 2021-es költségvetés pontosan ugyanolyan jól fog teljesülni, vagy inkább túlteljesíti magát, mint az elmúlt években, és akkor még több forrás juthat arra, hogy a magyar családokat, a magyar nemzetet segítsük. Én arra kérem minden képviselőtársamat, hogy támogassák a 2021-es költségvetést. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  122  Következő    Ülésnap adatai