Készült: 2024.09.19.18:02:05 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

129. ülésnap (2008.03.10.), 170. felszólalás
Felszólaló Pettkó András (MDF)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:04


Felszólalások:  Előző  170  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

PETTKÓ ANDRÁS (MDF): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Államtitkár Úr! Az idei tanév elején is kiírásra került az alap- és középfokú oktatási intézmények számára iskolai egészségfejlesztési, drogmegelőzési tevékenység támogatására szóló pályázat.

A 160 millió forintos keretösszegű pályázatot 2007. október 11-én írták ki, benyújtási határidőként november 12-ét jelölték meg. A kiírás szerint a támogatás a 2007. október 1-je és 2008. május 15-e közötti projektidőszakban felmerülő, a pályázó költségeihez nyújtott vissza nem térítendő pénzbeli támogatásként egyösszegű - és ez a lényeges: - előfinanszírozás formájában történik.

A pályázati kiírás hosszan részletezi az iskolában megvalósuló program javasolt speciális feltételeit, amiből azonban egy dolog hiányzik. Mit tegyen az az iskola, amelyik szerencsére nyer a pályázaton, de a támogatási összeget csupán a kiírt időszak végén kapja meg? Hogy érthetőbb legyek: mit tegyen az iskola, amely határidőre, 2007. november 12-éig benyújtotta a pályázatát, majd február 13-án örömmel olvasta nevét a minisztérium honlapján a nyertes pályázók között, ezután február 29-ig megkapja a szerződését, a pénzét viszont leghamarabb csupán április közepén fogja megkapni; május végéig, azaz egy hónap alatt pedig végre kell hajtania az egy tanévre szóló komoly egészségfejlesztési komplex programját?

Tisztelt Államtitkár Úr! Ön szerint hogyan tudják majd ezt a feladatot megoldani az iskolák? Mennyire lehet hatékony egy egész évre szóló program egy hónapra besűrítve? Miért kell három hónapig tartania a pályázatok elbírálásának? Ha a pályázatkezelés hosszadalmas, miért nem írják ki a pályázatokat korábban? Ilyen feltételek mellett mennyire kezeli komoly programként a minisztérium az iskolák egészségfejlesztési, drogmegelőzési tevékenységének a támogatását? Mit kívánnak tenni annak érdekében, hogy a jövőben kiküszöböljék az ilyen hatalmas csúszásokat?

Várom megtisztelő válaszát. (Szórványos taps a Fidesz soraiban.)




Felszólalások:  Előző  170  Következő    Ülésnap adatai