Készült: 2024.09.22.13:19:02 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

95. ülésnap (2007.10.08.), 203. felszólalás
Felszólaló Dr. Áder János (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka mentelmi jog fenntartva
Videó/Felszólalás ideje 8:55


Felszólalások:  Előző  203  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Megkérdezem Tóth Andrást, kíván-e szólni. (Jelzésre:) Nem kíván szólni.

Tisztelt Országgyűlés! Akkor most a határozathozatal következik. Emlékeztetem önöket, hogy a bizottság úgy foglalt állást, hogy a képviselő úr mentelmi jogát az Országgyűlés ne függessze fel. Felhívom figyelmüket, hogy a mentelmi jog felfüggesztéséhez a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazatára van szükség.

Kérdezem tehát a tisztelt Országgyűlést, hogy felfüggeszti-e Tóth András országgyűlési képviselő mentelmi jogát. Kérem, szavazzanak! (Szavazás. - Közbeszólás a Fidesz soraiból: Szégyen!)

Kimondom a határozatot: az Országgyűlés 132 igen szavazattal, 187 nem ellenében, 7 tartózkodás mellett Tóth András mentelmi jogát nem függesztette fel. (Révész Máriusz jelentkezve: Személyi érintettség kapcsán!)

Most személyi javaslatokról döntünk. Tájékoztatom önöket, hogy a napirendi ajánlástól eltérően az állami intézményeknek és szervezeteknek az Együtt Egymásért, Egy-Másért Alapítvány működésével kapcsolatos korrupciógyanús ügyekben való részvételének körülményeit és az Együtt Egymásért, Egy-Másért Alapítvány működésének nemzetbiztonsági kockázatait vizsgáló bizottság tisztségviselői és tagjai megválasztására nem ma, hanem jövő heti ülésünkön, a bizottsági tagjelöltek teljes körének nemzetbiztonsági átvilágítását követően kerül sor.

Az Országgyűlés elnöke H/4039. számon javaslatot nyújtott be a fogyasztóvédelmi eseti bizottság tisztségviselői és tagjai személyére. Ebben azt kezdeményezi, hogy az Országgyűlés a bizottság elnökének Alexa Györgyöt, alelnökeinek Koszorús Lászlót, Molnár Bélát és Almássy Kornélt, tagjainak pedig Borenszki Ervint, Dér Zsuzsannát, Józsa Istvánt, Mesterházy Attilát, Török Zsoltot, Bagi Bélát, Gógl Árpádot, Nyitrai Zsoltot és Szatmáry Kristófot válassza meg.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, egyetért-e a személyi javaslattal. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a személyi javaslatot 315 igen szavazattal, 7 nem ellenében, tartózkodás nélkül elfogadta.

Most bizottsági tagcserére tett javaslatokról határozunk. Az Országgyűlés Elnöke a Házszabály 19. § (2) bekezdés g) pontjának megfelelően személyi javaslatot terjesztett elő H/4036. számon. Ebben azt kezdeményezi, hogy az Országgyűlés a honvédelmi és rendészeti bizottságba Juhász Gábor helyére Katanics Sándort, a nemzetbiztonsági bizottságba Juhász Gábor helyére Földesi Zoltánt válassza meg a bizottság tagjává.

Kérdezem önöket, egyetértenek-e a személyi javaslattal. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a személyi javaslatot 318 igen szavazattal, nem szavazat és tartózkodó szavazat nélkül elfogadta.

Az Országgyűlés elnöke további személyi javaslatot terjesztett elő H/4037. számon. Ebben azt kezdeményezi, hogy az Országgyűlés az Új Magyarország fejlesztési terv végrehajtását felügyelő eseti bizottság alelnökévé Baráth Etele helyett Varju Lászlót, tagjává pedig Varju László helyett Gy. Németh Erzsébetet válassza meg.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, egyetért-e a személyi javaslattal. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a személyi javaslatot 303 igen szavazattal, két nem ellenében, 3 tartózkodás mellett elfogadta. (Folyamatos zaj.)

A tájékozottabb képviselők már sejtik, hogy a határozathozatal végére értünk, így most már mindenki tudja is, úgyhogy két perc technikai szünet következik, amíg egy kicsit átrendeződik a további vitához a parlamenti patkó. (Rövid szünet. - Számos képviselő távozik az ülésteremből.)

Tisztelt Országgyűlés! Hadd kérjem azokat, akik tanácskozni szeretnének, hogy ezt ne az ülésteremben tegyék. Esetleg a soron kívüli bizottsági üléseket se itt tartsák meg, mert akkor el tudnánk kezdeni a következő napirendi pont tárgyalását, amely, nyugodtan mondhatom, hogy egy rendhagyó napirend, hiszen egy népi kezdeményezés tárgyában fogunk majd a jövő héten döntést hozni, most pedig egy vitát lefolytatni, ami nem szokványos vita az Országgyűlés életében. Tehát azt kérem, aki részt vesz a vitában, az foglaljon helyet, aki pedig más fontosabb elfoglaltsága miatt elhagyja az üléstermet, az biztosítsa a vita lefolytatásának lehetőségét.

Nos tehát, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete által "A pedagógusok kötelező óraszámának visszaállítása" tárgyában kezdeményezett országos népi kezdeményezés tárgyalására kerül sor. Dr. Szigeti Péter, az Országos Választási Bizottság elnökének a népi kezdeményezés érvényességéről szóló tájékoztató levelét H/3451. számon kapták kézhez.

Mielőtt megkezdenénk az előterjesztés tárgyalását, engedjék meg, hogy tisztelettel köszöntsem Kerpen Gábor urat, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnökét, aki a páholyból kíséri figyelemmel munkánkat. (Kerpen Gábor feláll. - Taps az ellenzéki pártok soraiban.)

A tárgyalás előtt pedig szeretném önöket tájékoztatni a tárgyalás menetéről, hiszen az általánostól eltérő rendelkezések vonatkoznak ennek a napirendi pontnak a tárgyalására.

Az ügyrendi bizottság 42/1998-2002. számú állásfoglalása értelmében az Országgyűlés a törvényjavaslat általános vitájának lefolytatására vonatkozó szabályok szerinti vita formájában tesz eleget, a következő eltérésekkel:

A vitának előterjesztője nincs, így előterjesztői expozéra és viszontválaszra nem kerül sor. A vita során elsőként a kijelölt bizottság előadója és a kisebbségi állásfoglalás előterjesztője ismerteti véleményét. A népi kezdeményezéshez módosító javaslatot benyújtani nem lehet. A népi kezdeményezés tárgyában meghozott határozatot az Országgyűlés elnöke országgyűlési határozat formájában teszi közzé.

Tehát ennyit elöljáróban, most pedig elkezdjük a vitát. Elsőként megadom a szót Kormos Dénesnek, az oktatási és tudományos bizottság előadójának, 15 perces időkeretben.




Felszólalások:  Előző  203  Következő    Ülésnap adatai