Készült: 2024.04.28.06:10:17 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

18. ülésnap (2018.07.16.),  25-28. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 9:32


Felszólalások:   21-24   25-28   29-31      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: A Fidesz képviselőcsoportja nevében Hende Csaba képviselő úr jelentkezett szólásra: „Magyarország védelméről”. Parancsoljon, képviselő úr.

HENDE CSABA (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Bár ma már Európában egyre többen mernek hangot adni véleményüknek, hogy a migrációt meg kell fékezni és Európát meg kell védeni, a helyzet az, hogy sem a migráció, sem a migránsbarát brüsszeli politika veszélye nem múlt el. Mind a Földközi-tengeren, mind a balkáni útvonalon még mindig migránsok tömegei tartanak Európa felé, és akik már itt vannak egy-két vagy akár három éve, azoknak sem rendeződött a sorsa. Ahol migránsok jelentek meg vagy ahova migránsokat telepítettek be, ott egyre éleződnek a társadalmi, kulturális konfliktusok, ugrásszerűen nő a bűncselekmények száma. Németországban például egymást érik a fiatal lányok elleni erőszakos bűncselekmények és gyilkosságok. A bevándorlóországokban újra felütötte a fejét és mindennapossá vált az antiszemitizmus. Az európai terrorelhárító szervek megállás nélkül dolgoznak, hogy megakadályozzák az újabb terrorcselekményeket.

Tisztelt Országgyűlés! Rövid idő alatt a biztonság lett a legnagyobb érték az európai emberek számára, ám félő, hogy ez egyre kevesebbeknek adatik majd meg, ha Brüsszel és a Soros-hálózat migránsbarát politikáját nem állítjuk meg. Brüsszel és a Soros-hálózat ugyanis még mindig azon dolgozik, hogy saját politikai és pénzügyi spekulációs érdekekből migránsokkal árasszák el Európát. A Soros-szervezetek az elmúlt időszakban többször lebuktak; aktívan segítik a migrációt, és céljaik eléréséhez tisztességtelen, akár törvénytelen eszközöket is felhasználnak.

Soros emberei mindenhol ott ülnek, a brüsszeli Bizottságban, az Európai Parlamentben, az Európai Tanácsban, az ENSZ-ben is (Közbeszólás az ellenzéki pártok padsoraiból: A Fideszben!), és a migráció legalizálását segítő javaslatokat dolgoznak ki. Az ENSZ globális migrációs csomagja éppen egy globális szintű Soros-tervvel fenyeget. Magyarország biztonsága tehát továbbra is veszélyben van.

Ezért nemzeti, európai és NATO-szinten is azon kell dolgoznunk, hogy ezt a biztonságot megőrizzük, és védelmi képességeinket megerősítsük. A lehető legszigorúbban fel kell lépni a bevándorlást támogató szervezetekkel szemben. Ezt segíti a már hatályban lévő Stop Soros, a külföldről finanszírozott szervezetek átláthatóságáról szóló törvény, és ezt fogja segíteni a bevándorlási különadó is. Ha a 2019-es költségvetést elfogadja a parlament, akkor több pénzt is tudunk fordítani a közbiztonságra, a rendőrségre, a terrorelhárításra és a honvédségre.

Tisztelt Országgyűlés! A NATO elkötelezett tagjaiként növeljük a haderőfejlesztésre szánt forrásokat. A honvédelmi költségvetés 2015 óta dinamikusan emelkedik, és 2024-ig eléri a bruttó hazai össztermék 2 százalékát. Az elkövetkező években több mint duplájára növeljük a Magyar Honvédség költségvetését. 2019-ben 512,8 milliárd forintot fordítunk erre a célra, ami 85,5 milliárd forinttal több, mint az idei összeg. Katonáinkat létszámukban és eszközeikben is megerősítjük. Talpra fogjuk állítani a magyar védelmi ipart is.

A NATO elkötelezett, megbízható szövetségeseként, tagjaként ezután is részt kívánunk venni minden olyan küldetésben, terrorellenes misszióban is, amely Európa és a magyar emberek biztonságát szolgálja. Támogatjuk azt is, hogy Európa védelmi képességei megerősödjenek, és minden, Európa külső határának védelmét szolgáló intézkedéshez hajlandóak vagyunk segítséget nyújtani. A migránsok szétosztásában azonban nem kívánunk és nem is fogunk részt venni.

Arra kérem a tisztelt Országgyűlést, hogy támogassák majd a 2019-es költségvetést és a bevándorlási különadó bevezetését, amelyek tovább erősítik Magyarország biztonságát. Az ellenzéki pártokról pedig ezúttal is ki fog derülni, hogy vajon lehet vagy már megint nem lehet rájuk számítani hazánk védelmében.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormányzó pártok padsoraiból.)

ELNÖK: Válaszadásra Dömötör Csaba államtitkár úrnak adom meg a szót.

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót. A Ház valóban ezen a héten szavaz a költségvetésről, és azok a képviselők, akik részt vettek a vitában, nagyon is jól tudják, hogy ebben a költségvetésben az eddiginél is nagyobb hangsúlyt kap a biztonság. Ez azért van így, mert noha Magyarország a világ egyik legbiztonságosabb országa, ezt nem tekinthetjük magától értetődőnek, tennünk is kell azért, hogy ez így is maradjon.Ezért van az, hogy jövőre 350 milliárd forint áll majd rendelkezésre a közbiztonság erősítésére; több forrást kap a rendőrség, és a határvédelemre is több jut majd. A honvédelem több mint 85 milliárddal kap majd többet az idei évhez képest, és ez a többletráfordítás, ez a különbség nem véletlen.

A múlt héten volt egy NATO-csúcs Brüsszelben, és az ilyen csúcstalálkozókon az egyik legfontosabb kérdés az, hogy az egyes NATO-tagországok mennyit költenek biztonságra. Mi támogatjuk azt, hogy Európa összességében többet költsön a saját biztonságára, és azt is támogatjuk, hogy minél előbb létrejöjjön a közös európai haderő. Ebbe a célkitűzésrendszerbe illeszkedik az, hogy mi is többet költünk majd védelmi célokra, hazánk ugyanis azt vállalta, hogy 2024-ig 2 százalékra növeli a védelmi kiadásokat. Ez azt is jelenti, hogy pár év leforgása alatt a védelmi kiadások megduplázódnak Magyarországon.

Tisztelt Ház! Ha a biztonságot valóban fontosnak tartjuk, akkor valóban, a migrációs válság mellett sem mehetünk el szó nélkül, mert mégiscsak ez ma a biztonságunkat leginkább fenyegető kockázat. Mielőtt megkezdődik a nyári ülésezési szünet, nem árt rögzíteni, hogy hol is állunk ebben a kérdésben.

Először is, és ez nagyon fontos, a migrációs nyomás nem szűnt meg, legfeljebb változnak a migrációs útvonalak. Görögországban arról szólnak a hírek, hogy már annyi bevándorló érkezik oda, mint 2015-ben, az utánpótlás pedig végtelennek tűnik. Ez azt is jelenti, hogy ha minket nem védene a déli határzár, akkor ugyanaz történne Magyarországon, mint 2015-ben.

Másodszor: a bevándorlást támogató erők, legyenek akár politikai aktivisták vagy uniós döntéshozók, tartják magukat, és változatlanul nagy erőforrásokat mozdíttatnak meg annak érdekében, hogy Európa kapui maradjanak nyitva, és a végeredmény szempontjából teljesen mindegy, hogy ezt milyen megfontolásokból teszik.

Harmadjára: bár a szavak szintjén néha vannak biztató elemek, mind a mai napig nem történt meg az Unió migrációs politikájában a fordulat, például az új hétéves költségvetési tervezetben még mindig nagyon kockázatos elemeket látunk, mert úgy költenének többet a migrációra, hogy közben az uniós kassza kisebb, és semmiféle jelét nem látjuk annak, hogy ez mindenekelőtt a határvédelemre menne.

Éppen ezért támogatjuk az osztrák uniós elnökség céljait arra vonatkozóan, hogy a határvédelem sokkal nagyobb hangsúlyt kapjon, de ez nem is jó kifejezés, mert mindent alá kell rendelni a határok védelmének. Ugyanis ha nem védjük meg a határokat, akkor nem tudunk semmit sem megvédeni, semmit nem tudunk megvédeni.

Tisztelt Ház! Három éve tart a migrációs válság, és semmi jele annak, hogy bármi miatt ez megszűnne. A mi álláspontunk, a kormány álláspontja a három év alatt nem változott: az illegális bevándorlás ellen fel kell lépni; a határokat meg kell védeni, és azokat, akik illegálisan érkeztek Európába, vissza kell vinni a hazájukba. Így, bár az Országgyűlés rövidesen megkezdi az ülésezési szünetét, a kormány addig is ezen alapelvek mentén képviseli majd az ország érdekeit; tartjuk magunkat ahhoz, hogy Magyarország biztonsága az első.

Azt gondoljuk, hogy a magyarok többsége támogatja ezt a politikát. Ezt nemcsak az áprilisi választás végeredménye bizonyítja, hanem például a hét végi időközi választások is. Miskolcon, Sopronban, Veszprémben 60, 69 és 80 százalék fölötti fideszes győzelmek születtek. Korábban Józsefvárosban szintén kétharmados fideszes győzelem született. Ez sokadik megtisztelő megerősítés a kormánypártoknak, és sokadik kiosztott sárga lap az ellenzéki pártoknak, akik teljesen figyelmen kívül hagyják a biztonsági szempontokat.

Innen is kívánunk jó munkát és sok sikert a megválasztott képviselőknek. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormányzó pártok padsoraiból.)

(14.20)




Felszólalások:   21-24   25-28   29-31      Ülésnap adatai