Készült: 2024.09.21.12:43:51 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

322. ülésnap (2013.11.11.), 190. felszólalás
Felszólaló Sneider Tamás (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 1:55


Felszólalások:  Előző  190  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SNEIDER TAMÁS (Jobbik): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! A közelmúltban készült egy kutatás, amelynek eredményei szerint a negyvenes korosztály a legpesszimistább a jövőjét illetően. A mindennapi létfenntartás finanszírozása kiadásaik közel 80-90 százalékát is eléri, így alig marad arra, hogy élvezzék az életet, vagy épp megtakarítsanak maguknak vagy gyermeküknek. Már a mindennapi költségek finanszírozása is óriási terhet ró a lakosság nyakába, a megkérdezettek válaszai alapján a havi kiadások legnagyobb részét a lakhatás költségei és a hiteltörlesztések teszik ki. Ezután jön az élelmiszer-vásárlás, az egészségmegőrzéssel és -helyreállítással kapcsolatos kiadások és a ruházkodás. E korosztály gyermekei mostanság érettségiznek. Előttük vajon milyen jövő áll?

A szakképzés alacsony színvonala, a felsőoktatás folyamatos változásai, a pályakezdők magas munkanélkülisége, az otthonteremtés kilátástalansága, a gyermekvállalás mint az egyik legjelentősebb szegénységi kockázat, mind-mind olyan tényezők, amelyek miatt joggal érezhetik úgy, hogy gyermeküknek nincs kiszámítható jövője itthon. A fiatalok elvándorlásáról szóló statisztikákat pedig mindannyian ismerjük.

(16.50)

Szintén e kutatás szerint a negyvenesek közel 80 százaléka úgy érzi, hogy komolyan gondolkodnia kell azon, miből fog megélni nyugdíjas korában.

Ha pedig mégis elérik - ha a magyarországi rossz egészségi állapotot figyelembe vesszük - a nyugdíjas korhatárt, gyakorlatilag mi vár rájuk? Elég csak a közelmúltbeli nagykőrösi vagy tarnaörsi esetekre gondolni. A tisztességesen ledolgozott évtizedek után nem jár annyi, hogy nyugalomban, békességben éljenek, és ne kelljen minden este, sőt sokszor fényes nappal is attól rettegniük, hogy betörnek hozzájuk, bántalmazzák, netán meg is ölik őket.

Tisztelt Államtitkár Úr! Eltelt három és fél év, és gyakorlatilag a lakosság 80 százaléka úgy érzi, nem történt semmi az országban. Mikor lesz valódi változás, mikor lesz valódi jövőkép Magyarországon? (Taps a Jobbik soraiból.)




Felszólalások:  Előző  190  Következő    Ülésnap adatai