Készült: 2024.04.27.16:05:05 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

176. ülésnap (2000.11.29.), 393. felszólalás
Felszólaló Dr. Torgyán József (FKGP)
Beosztás földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend utánihoz hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 5:08


Felszólalások:  Előző  393  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. TORGYÁN JÓZSEF földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter: Köszönöm a szót, elnök úr, és köszönöm Barkóczy Gellért képviselőtársunknak ezt a valóban fontos történelmi visszatekintését, amely egy lassan-lassan közel százéves pártnak Magyarország felvirágoztatásáért folytatott küzdelmét legalább címszavakban jellemzi.

De legyen szabad arra rámutatnom, hogy a Független Kisgazdapárt múltja az ön által megjelölt 1912. január 12-ei megalakulásához képest, úgy tűnik, még korábbi időre tehető. Hiszen a legújabb kutatások újabb és újabb kisgazda szervezeteket hoznak felszínre, így például Mezőberényben 1907-ben már kisgazdapárti gyűlést tartottak, és sok jel utal arra, hogy tulajdonképpen az 1848-as szabadságharc leverése után, a parasztság éhséglázadásainak rendkívül kegyetlen leverését követően merült fel az az igény, hogy a vidék talpra állásához szükség van egy mindenekelőtt vidéki bázisra támaszkodó Független Kisgazdapártra, amelyhez hozzátenném: történelmi múltjának távlatait jelzi, hogy valóban úgy van, ahogy igen tisztelt Barkóczy képviselőtársunk elmondta, 1930. október 12-e óta polgári párt a Független Kisgazda-, Földmunkás- és Polgári Párt. Úgy gondolom, az erejét jelzi, hogy még most, a rágalomhadjárat közepette is az ön által említett Somogy megyei polgármester-választáson túl most 26-án, az elmúlt vasárnap Madocsán, Bács-Kiskun megyében ugyancsak a Független Kisgazdapárt által támogatott jelölt lett a polgármester, és nem hinném, hogy nagyot tévedek akkor, ha azt mondom, hogy erre komoly esélye lesz most Hódmezővásárhelyen is.

Tehát egy dolog a rágalomhadjárat, más dolog a magyar népnek ezzel kapcsolatban tanúsított magatartása, hiszen szeretett pártja, a Független Kisgazda-, Földmunkás- és Polgári Párt mellett, amely mindig kiállt a magyar vidék és az intellektuelek mellett is, és mindig is a kistelepülések fellendítését tartotta a nemzetmegtartó erő alapjának, amelyre építkezhetnek a vállalkozók, a pedagógusok és a Kisgazdapárt olyan legendás vezetői, mint akikre ön hivatkozott vagy akár papság. És bizony Prohászka Ottokár mellett hadd említsem meg Mindszenty József hercegprímás bíboros érseket, aki ugyancsak kisgazda volt, még Pém József korában lépett be a Kisgazdapártba, és Apor Vilmos hagyatékában is - akit a magyar nők védelmében ért a nemtelen halál, ugyanis lemészárolták a magyar nőket megvédő hős püspökünket - megtalálták a kisgazda tagkönyvet.

Úgy gondolom, hogy ez az, ami a liberális baloldalt, a posztkommunista rendszer visszaálmodóit elriasztja, és a Független Kisgazda-, Földmunkás- és Polgári Párt elleni frontális támadásra indítja. Kérem, a magyar paraszti társadalomban én még soha nem hallottam, hogy bárki korrupt lett volna. Igaz, hogy a Kisgazdapárthoz csapódó különböző olyan progresszív, haladást látó és a Kisgazdapárt erejében bízó személyek között időnként egy-egy elvétve előfordulhat, de a tocsikolás nálunk ismeretlen, éppúgy, mint a Boldvai-féle pénzosztogatás. A Független Kisgazda-, Földmunkás- és Polgári Párt a magyar népért töretlenül küzdő, dolgozó párt, amely valóban a jelenlegi adataink szerint Somogy megyében az ön működési területéhez közel eső térségre tehető.

Köszönöm a napirend utáni felszólalását, köszönöm a Kisgazdapártról való tárgyilagos megemlékezését. (Taps a FKGP soraiban.)

 




Felszólalások:  Előző  393  Következő    Ülésnap adatai