Készült: 2024.09.19.05:02:14 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

201. ülésnap (2001.04.18.), 324. felszólalás
Felszólaló Tóth Imre (FKGP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:11


Felszólalások:  Előző  324  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TÓTH IMRE (FKGP): Köszönöm a szót, elnök asszony. Több képviselőtársam lényegítve a bizalom és annak biztosítékairól beszélt, ilyen vagy olyan normák, etikai vagy egyéb normák megközelítésében. A magam részéről és a frakció által is támogatottan az előterjesztőhöz képest - például a vagyonnyilatkozatok körében gondolkodva - szűkített körben képzeljük el a vagyonnyilatkozat tételét a bizalom jeleként, hiszen jót akarunk, és jót feltételezünk a túloldal részéről is. Ilyenképpen van olyan javaslatunk, amely a vezetői megbízással és kinevezéssel rendelkezőkre kívánja szűkíteni a vagyonnyilatkozatok tételének körét, tehát azokra, akik kezében valójában összefutnak a döntés szálai.

A másik oldalról a szűkítés körét más technikával is meg lehet közelíteni, például a hatósági döntések meghozatalára jogosult köztisztviselő tegyen ötévente nyilatkozatot. Kérdezem azt, hogy például a kiadmányozást előkészítőkre ugyanezt miért köteleznénk, hiszen ha én magam vagyok bármely előkészítés esetén a döntést átengedő, kiengedő - függetlenül attól, hogy ki a döntés előkészítője -, én döntöm el, hogy kiengedem-e azt az előkészített anyagot, döntést vagy sem. Ez is lehet a szűkítés egyik megközelítése.

Másrészt a települések méretei között is igen jelentős különbségek vannak, például a kétmilliós főváros és az emögött lévő pénzkészletek és egy néhány ezres vagy százas lélekszámú település között. A főjegyzőnek és a jegyzőnek valóban kétévente vagy éppen ötévente kellene vagyonnyilatkozatot tennie? Lehet, hogy ötévente is elégséges lehetne.

Köszönöm.

 




Felszólalások:  Előző  324  Következő    Ülésnap adatai