Készült: 2024.09.20.22:00:51 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

322. ülésnap (2013.11.11.), 146-148. felszólalás
Felszólaló Tukacs István (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:02


Felszólalások:  Előző  146 - 148  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TUKACS ISTVÁN (MSZP): Igen.

ELNÖK: Igen. Tukacs István képviselő urat illeti a szó.

TUKACS ISTVÁN (MSZP): Elnök úr, köszönöm a szót. Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! A mai parlamenti ülésnap is szolgáltat egy újabb fejezetet a takarékszövetkezetek lenyúlásának adalékaihoz. Azért nem tud ez a folytatásos regény befejeződni, mert újabb és újabb törvénytervezetek érkeznek a parlament akciójára ezzel kapcsolatban.

Emlékeztetni szeretnék arra, hogy nyár elején egy nagyon durva mozdulattal a takarékszövetkezeteket a kormány letenyerelte, állami befolyást szerzett bennük, a Takarékbankban pedig a Postát és a Magyar Fejlesztési Bankot a törvény erejével nevezte ki tulajdonosoknak.

Ehhez jött még adalékként azt, hogy miniszter asszony bejelentette, hogy a takarékszövetkezeteket integráló szervezet tulajdont fog szerezni a Magyar Postában, a veszteséges Magyar Postában, mintegy 100, más források szerint 130 milliárd forint értékben. A mai napon költségvetési módosítás került a parlament elé, és bár a kormány képviselője apró technikai módosításként próbálta ezt eladni, ez 135 milliárdról szól a takarékszövetkezetek feltőkésítéséhez.

Összességében tehát úgy látszik, hogy könnyű kézzel mozognak 200-300 milliárdok e körül az ügy körül, és a ma szintén a parlamenthez benyújtott törvénytervezetet, ami általános szabályozási kérdéseket fogalmaz meg, sürgősségi eljárással kérte a kormány megtárgyalni.

Államtitkár úr, azt szeretném kérdezni, hogy abban a helyzetben, amikor egyes tárcák és ágazatok egymást ölik 2-3 milliárd forint pluszért, vajon miért van 200-300 milliárd forint erre az ügyre. Szeretném továbbá kérdezni azt, vajon mi a végkimenetele ennek a takarékszövetkezeti lenyúlásnak. Mi a logikája azoknak a lépéseknek, amelyeket eddig láttunk a takarékszövetkezetek ügyében, és egyáltalán: hol van a vége annak folyamatnak, amiben a kormány előbb befolyást szerez, a későbbiekben aztán nem tudjuk, hogy mit fog csinálni?

Elnök úr, köszönöm a szót. (Egy hang az MSZP padsoraiból: London! - Taps ugyanott. )




Felszólalások:  Előző  146 - 148  Következő    Ülésnap adatai