Készült: 2024.04.26.05:48:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

302. ülésnap (2013.09.16.), 22. felszólalás
Felszólaló Dr. Staudt Gábor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:56


Felszólalások:  Előző  22  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. STAUDT GÁBOR (Jobbik): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! A Fidesz-kormány tavaly hivatalosan is lezárta az úgynevezett elszámoltatást. Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos úgy fogalmazott, hogy a számok önmagukért beszélnek. Sajnos, ez igaz is. Tavalyig csupán 7 ügyben került sor vádemelésre az információk szerint, noha Polt Péter legfőbb ügyészt már a jelenlegi Fidesz-KDNP-többség választotta, tehát nem vádolható azzal, hogy betartana a kormánynak.

Sajnos, a megállapítás igaz, több volt az elszámoltató, mint az elszámoltatott. Látva az eredményeket vagy inkább az eredménytelenséget, két eset lehetséges. Az egyik, hogy az előző kormányokkal minden rendben volt, patyolattiszták voltak, vagy az elszámoltatás egy fideszes blöff, egy színjáték, amivel el akarják hitetni, hogy ők azért valamit tettek.

Csupán a Jobbiknak mint ellenzéki pártnak erőforrások és információ-hozzáférés híján nagyjából annyi feljelentése volt, mint a nagy elszámoltató Fidesznek. Ezek közül néhányat fel is sorolnék: Budapest Airport ügye, Malév-felszámolás, Club Aliga, Margit híd, termőföld-zsebszerződések, Mátsik-ügy, Biszku-ügy, 2006. október 23-án történtek, Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, ez bár már a Fidesz alatt történt, hozzáteszem, ugyanúgy, mint a trafikmutyi, de Andor László hazaárulás vádjával való feljelentése vagy a Budapest Gyógyfürdői Zrt.-vel kapcsolatos feljelentés, a Budapesti Temetkezési Intézettel kapcsolatos feljelentés, a MÁV-székház ügyében tett feljelentés, vagy a Magyar Nemzeti Bank logójával kapcsolatos, annak egyébként a szocialista kormányzat alatt 45 millió forintért való elkészítése kapcsán való feljelentésünket, vagy akár a Bozsik Stadion ingyenes átadását is sorolhatnám.

Sajnos, a legtöbb esetben a nyomozásokat megszüntették vagy el sem rendelték. A megszüntető határozatok ellen jogorvoslattal sem élhetünk, hiszen hála önöknek, 2011 óta, amikor is önök, a Fidesz-KDNP-többség módosították a büntetőeljárásról szóló törvényt, csak a közvetlen sértettek élhetnek a panasztétel jogával, tehát élhetnek jogorvoslattal az elutasított feljelentések ellen, és egy országgyűlési képviselő például a közpénzek kapcsán nem minősíthető sértettnek. Egyébként ezt a bűnüket lesz lehetőségük jóvátenni, mert benyújtottuk a büntetőeljárásról szóló törvény módosítását, és megszavazhatják még itt, a tisztelt Ház előtt.

Emlékeztetnék arra is, hogy Gyurcsány Ferenc minden következmény nélkül megtehette, hogy egy parlamenti vizsgálóbizottság idézésére nem ment el. Önök nem voltak partnerek abban sem, hogy ezt szankcionáljuk mandátumvesztéssel és akár börtönbüntetéssel is, mármint azt az esetkört, ha valaki egy vizsgálóbizottság ülésén nem jelenik meg. De ahogy a háttérben a Közgép és a Strabag is kiválóan együtt tud dolgozni, addig itt a parlamentben is csupán látszatszínjátékot láthatunk, egy össznépi színjátékot, és ez igaz sajnos az elszámoltatásra is.

De idehozhatnám és megemlíthetném Demszky Gábor ügyét is, aki továbbra is érinthetetlen. Pont a múlt héten kaptam a Budapesti Rendőr-főkapitányságtól egy nyomozást megszüntető határozatot, amelyben bár a nyomozó hatóság leírja, hogy ingyenesen került sor a ferihegyi taxiállomások átadására a Budapest Zrt.-nek, és nem cáfolta a hatóság azt, hogy ezek után több mint 200 millió forintos bevétel keletkezett, mégis annak ellenére, hogy a BRFK leírta, hogy Demszky Gábor utasítására történt az átadás, és Demszky Gábor volt, aki kezdeményezte annak idején a rendeletmódosítást, mégsem történt bűncselekmény, és leírásra kerül az is, hogy a jó gazda gondosságával járt el a főváros és Demszky Gábor.

S természetesen ezt a határozatot sem tudjuk megfellebbezni, mert ahogy említettem, ehhez még egy országgyűlési képviselőnek sincsen joga. A történethez talán még annyit tennék hozzá, hogy ugyanezt a rendeletet 2006-ban 5 évre kötötték, 2011-ben lejárt, a Tarlós István vezette főváros újabb 5 évvel, kisebb módosításokkal meghosszabbította.

Sajnos, a fentiek tükrében ezek után kimondhatjuk, hogy önök elszabotálták az elszámoltatást, amivel nagyon gyorsan, már 2014-ben a választók felé el kell számolniuk, és higgyék el, ez nemcsak az önök lelke felé lesz egy elszámolás, hanem a választók is ezt számon fogják önökön kérni. Addig is mi már itt az Országgyűlésben is számon kérjük. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  22  Következő    Ülésnap adatai