Készült: 2024.05.07.08:05:22 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

183. ülésnap (2008.12.02.), 266. felszólalás
Felszólaló Dr. Ángyán József (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:08


Felszólalások:  Előző  266  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. ÁNGYÁN JÓZSEF (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Talán csak egy félmondatot mondott erről Pósán képviselő úr, de szeretném ezt erősíteni: nagyon kedvezőtlen folyamatokat indítana el a felsőoktatási intézményekben, ha végtelen számú meghosszabbításra lenne lehetőség a vezetői megbízások esetén. Nem gondolom, hogy dinasztiákat kéne fölépíteni a felsőoktatási intézményekben, sőt azt gondolom - ezt zárójeles kérdésnek szánom -, hogy bizonyára megvannak azok, akik persze ebben érdekeltek, mert esetleg a második ciklusuk végén vannak, de nem hiszem, hogy ezt kéne a törvényalkotás szintjén idehozni.

(16.00)

Kicsit rosszmájúan azt mondhatná az ember, hogy még Putyin is átadta egy ciklusra másnak a vezetést, hogy utána majd nyilvánvalóan visszavegye. Azt hiszem, ezt bármelyik vezető megteheti. Nem kellene törvénybe iktatnunk azt, hogy bárhányszor meghosszabbítható egy bizonyos vezetői ciklus. Ezt teszi a 6. számú módosító indítvány, Tatai-Tóth András és társai indítványa. A módosító indítványt tevők között ott van Magda Sándor is, ami külön bájt ad ennek a módosító indítványnak. Tisztelettel és szeretettel kérem, gondolják meg, értelmes-e ez több cikluson keresztül, nem elég-e két ciklus arra, hogy valaki kifejtse áldásos tevékenységét a főiskolán és az egyetemen.

A másik, amire még egyszer szeretnék utalni: azért, mert Pósán képviselő úr ezt így hozta szóba, valóban teljes konszenzust lenne értelmes elérni, bármilyen stratégiai jellegű döntés esetén ez lenne az ideális. Gondolhatunk arra, hogy egy olyan típusú döntés egy főiskola életében, mint amilyen a lisszaboni szerződés az Európai Közösség életében, konszenzust feltételez. Ha egy ország nem ratifikálja, akkor az nem léphet életbe. Stratégiai döntések, valóban súlyos kérdések eldöntése esetén ha egy kar vagy egy szervezeti egység mélységesen nem ért egyet, és veszélyeztetve látja a helyzetét, bizony érdemes lenne akár a konszenzusos döntési mechanizmust is idehozni, de legalább a kétharmadot, hogy valamiféle garanciát biztosítsunk a kisebbségi vélemény érvényesülésének ezekben az ügyekben.

Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  266  Következő    Ülésnap adatai