Készült: 2024.09.25.11:52:14 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

333. ülésnap (2013.12.04.), 91. felszólalás
Felszólaló Szilágyi György (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 6:00


Felszólalások:  Előző  91  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZILÁGYI GYÖRGY (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! A 4. és a 7. ajánlási pontokhoz szeretnék hozzászólni, és itt mindenképpen meg kell említenünk, mert valóban így van, hogy nagyon fontos rész az, amit államtitkár úr itt elmondott az általános vitában és a mai napirendi előtti felszólalásra adott válaszában. Semmi más nem történik az önök részéről, államtitkár úr, mint megpróbálják a Jobbik Magyarországért Mozgalmat zsarolni, és egy olyan helyzetbe belekényszeríteni, amely helyzetben önök azt mondják, hogy innentől kezdve, amikor nem szavazzuk meg azt a törvényt, amit önök ide benyújtottak elénk...

És egy olyan törvényt nyújtottak be elénk, ami nem szól semmi másról, mint arról, hogy önök tovább tudják leplezni azokat a volt kommunista vezetőket vagy bűnösöket, akik ebben az országban esetleg kárt tettek a nemzet és Magyarország, hazánk ellen, de esetleg önökhöz tartoznak, azok továbbra se kerülhessenek nyilvánosságra. Erről szól ez a törvény. Hiszen mi elmondtuk, olyan törvényt tudunk támogatni, azt tudjuk csak támogatni, ami teljes nyilvánosságot biztosít, amely az ügynöklisták nyilvánosságra hozatalát eredményezi. Tehát, államtitkár úr, ha önök is ezt szeretnék, és ez lenne a lényeges pont a Jobbik és a Fidesz álláspontja között, akkor kérem önt, hogy támogassa ugyanúgy a Jobbik benyújtott módosító javaslatait. Például támogassa azt a módosító javaslatot, ami úgy szól, hogy a bizottság megnevezi és közzéteszi a BM volt állambiztonsági főcsoportfőnökség hivatásos, nyílt és titkos állományának tagjait, valamennyi hálózati személyét, ügynököt, továbbá a katonai hírszerzés állományát és hálózatát.

Ez szolgálná azt, hogy teljes mértékben a nyilvánosság elé tárjuk azokat a személyeket, akik ebben az országban olyan cselekményeket követtek el, amely cselekményeket önök szavakban üldözni kívánnak, tettekben viszont nem annyira. Tehát mi nem vagyunk hajlandóak belenyugodni abba, hogy 2060-ig titkosított ügynöklisták legyenek, hogy az állambiztonsági múlt teljes és azonnali nyilvánosságra hozatalát önök nem óhajtják alkalmazni, és ugye, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának nem kötelező feladata, hogy első lépésként ezeket az embereket megnevezze, és így teljes körű feltárást végezzen. Úgy gondolom, ez egy nagyon fontos kérdés. Államtitkár úr, arra szeretném önöket kérni, hogy támogassák ezt a módosító javaslatot, és akkor természetesen elmondhatja azt, amit itt egyébként elmond, hogy önök mennyire szeretnék feltárni a múltat, mennyire szeretnék megcsinálni azt az elszámoltatást, amit már 1990-ben meg kellett volna csinálni, a volt kommunista bűnösök elszámoltatását.

És azért is fontos ez, hiszen megteremtheti az alapját annak, hogy végre legyen Magyarországon egy olyan lusztrációs törvény, amelynek alapján, ha megnevezzük azokat a bűnösöket, akik elárulták hazájukat, ha megnevezzük azokat a bűnösöket, akik családok tíz-, százezreit juttatták akár börtönbe, keserítették meg az életüket az évek során, akkor ezeket az embereket ki is tudjuk zárni a közéletből. És 2013-ban ne fordulhasson az elő, hogy volt kommunista pribékek ülnek esetleg a parlamentben, hogy volt kommunista pribékek irányítják esetleg a gazdasági folyamatokat. Ne történhessen meg olyan, mint ami az elmúlt 23 évben megtörtént. Mert ha ezt 1990-ben vagy annak környékén megtették volna, akkor ez az ország sokkal jobban állna, teljesen más gazdasági, teljesen más politikai és társadalmi viszonyok lennének ma Magyarországon.

Hogy csak egyetlenegy példát említsek, ha annak idején ezt megtették volna, akkor ebben az országban hosszú időn keresztül, hosszú évtizedeken keresztül nem uralhatta volna a gazdaságot és így, mondjuk, a politikát az az Apró-klán, amely a mai napig képviselővel rendelkezik a Magyar Országgyűlésben, hiszen Gyurcsány Ferenc az Apró-klánhoz tartozik. Csak el kellett volna akkor kezdeni. És most önöknek lehetőségük van rá, a kétharmad birtokában abszolút lehetőségük van rá. Nem is értjük egyébként, hogy miért csak most került be ez a törvény az Országgyűlés elé, miért csak most foglalkoznak úgy ezzel a kérdéssel, hogy egyáltalán az Országgyűlés ezt tárgyalhatja. Hiszen 3,5 év alatt lett volna éppen elég idő arra, hogy minél gyorsabban ezt a törvényt megalkossák.

Azt már föl sem merem emlegetni önöknek, hogy 1998 és 2002 között is, ha önöknek fontos lett volna, akkor lett volna idejük, hogy ezt a törvényt megalkossák és elkezdjék ezt az elszámoltatást. Akkor nem volt önöknek fontos. Igaz, tudjuk valamennyien, önök is, hogy akkor még nem volt a Jobbik Magyarországért Mozgalom a parlamentben, akkor nem volt egy olyan kényszerítő önökön, ami miatt ezt el kellett volna kezdeni. Most van; hiszen a Jobbik Magyarországért Mozgalom következetesen követeli azt, hogy teljes elszámoltatás legyen, és teljeskörűen tárjuk föl ezeknek az embereknek a névsorát. Továbbra is ezt követeljük önöktől.

Úgyhogy, államtitkár úr, arra kérném önt, ahelyett, hogy a Jobbikot megpróbálja zsarolni azzal, hogy ha nem szavazza meg az önök által benyújtott, egyébként nagyon gyenge törvényt, akkor mi nem kívánjuk az elszámoltatást. De igenis kívánjuk. Mi nagyon szeretnénk ezt a múltat úgy lezárni, hogy a bűnösök elnyerik méltó büntetésüket, legalább morálisan elnyerik méltó büntetésüket. Ezért kérem, hogy fogadják el ezen módosító javaslatainkat, legyen egy teljes körű nyilvánosság, oldjuk fel az ügynöklisták titkosítását, és hozzuk meg azt a lusztrációs törvényt, ami az alapja kell hogy legyen annak, hogy elindulhassunk egy szebb jövő felé.

Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  91  Következő    Ülésnap adatai