Készült: 2024.09.20.04:01:21 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

304. ülésnap (2013.09.23.), 76. felszólalás
Felszólaló Németh Zsolt (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 3:04


Felszólalások:  Előző  76  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NÉMETH ZSOLT (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Az már szinte köztudott, hogy az önök kormánya hogyan is szeretné cenzúrázni és blokkolni az önök által még nem uralt internetet, hogy az önökkel ellentétes véleményt lehetőleg minél hamarabb el tudják tüntetni a virtuális világból. Ezek mellett az újabb, szeptember 5-én nyilvánossá vált WikiLeaks-akták szerint azt láthatjuk, hogy az Egyesült Államokkal párhuzamosan Magyarország is megfigyeli és lehallgatja saját állampolgárai interneten zajló adatforgalmát.

A WikiLeaks oldalán olvashatjuk, hogy az egyébként állami Puskás Ferenc Közalapítvány egyik leányvállalata, a Nite Kft. olyan programot fejlesztett, amely "elsősorban a nemzetbiztonsági és titokvédelmi szervezetek számára került kifejlesztésre", folytatódik az idézet, és egyebek mellett "nagy mennyiségű adat elfogása, telefon- és IP-alapú hálózatok széles köréből, illetve egyéb információforrásokból" lehetőségekkel és funkciókkal rendelkezik.

A WikiLeaksen azonban egy német nyelvű szkennelt, aláírt szerződést is olvashatunk, amely még 2011-ben datálódott. A szerződés a Gamma International és egy svájci cég, a Dreamlab Technologies között született, amelyben a FinFisher, népszerűbb nevén a FinSpy nevű program piaci felosztásában egyeznek meg. Több ország említése mellett megtudhatjuk, hogy Magyarország is e svájci cég kliensei, felhasználói közé tartozik. Fontos tudni, hogy ezt a lehallgatásokat lehetővé tévő programot csak államok és kormányzati szervek vásárolhatják meg. Magáról a programról annyit lehet tudni, hogy egy igen fejlett kémszoftver, amely az azt felhasználó kormányzati szerv számára teljes hozzáférést biztosít a fertőzött számítógépen tárolt adatokhoz, a célszemély telefonjához, biztosítja az e-mailekhez való hozzáférést, az adat- és hangforgalom teljes lehallgatását. A program gyártója a híres Gamma Group multinacionális cég. A cég kémprogramok és kémtechnológiák fejlesztéséből és azok eladásából él. A multira jellemző, hogy a Riporterek Határok Nélkül nevű szervezet felvette őket az internet ellenségei elnevezésű szégyenfalra.

Idén májusban a torontói egyetemen működő Citizenlab informatikai kutatócsoport több országban, egész pontosan 36 országban mutatta ki a FinSpy vagy FinFisher szerverek jelenlétét, azaz a kormányzati kémszoftver használatát. Ezen a listán Magyarország is megtalálható.

Tisztelt Államtitkár Úr! Hasonló botrány zajlik az egész világban, amikor Edward Snowden volt NSA- és CIA-alkalmazott lebuktatta, hogy az Egyesült Államok miképpen hallgatja le az egész világ internetes adatforgalmát. A saját törvényeit is átlépve saját állampolgárain kívül, Európát célpontnak tartó Egyesült Államok azonban nincsen egyedül, hiszen a fenti adatok alapján hasonló szoftvereket fejlesztenek ki vagy vásárolnak önök is.

(15.10)

Az eddig is nyilvánvaló volt, hogy önök az internetre, az internetes társadalomra ellenségként tekintenek, egy olyan, önök számára ellenőrizhetetlen szabad entitásra, amelyet januártól önök szerint cenzúrázni, korlátozni, blokkolni és ezek szerint lehallgatni kell. Ennek tükrében már érthető volt, hogy önök nem siettek számon kérni az Egyesült Államokat, amikor kiderült, hogy a magyar állampolgárok ellen is kémtevékenységet folytattak.

Tisztelt Államtitkár Úr! Miért tekintik ellenségnek az internetet? (Az elnök csengetéssel jelzi az időkeret leteltét.) Miért tekintik ellenségnek az internetes társadalmat? (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  76  Következő    Ülésnap adatai