DR. HORVÁTH JÁNOS (Fidesz): Köszönöm, elnök úr. Tisztelt Szabó Zoltán Képviselő Úr! Legyen szabad figyelmeztetni magunkat arra - tisztelettel teszem -, hogy amit már egyszer eladtunk, azt nem lehet másodszor eladni. (Dr. Szabó Zoltán: Ez a baj?) A mezőgazdaságban igen, mert a következő évben is terem búza, és azt el lehet adni. De ugyanazt a földet kétszer nem lehet eladni. (Dr. Katona Béla: Persze! - Keller László: Bizony!) Értjük (Dr. Katona Béla: Mi is!), hogy különböző gazdasági tevékenységekről van szó.

Az tehát, hogy Magyarországon a privatizálódás hol tart ma, igen erősen meg van határozva azzal, hogy mi történt korábban. Ha már privatizálva lett az előző két-három kormány alatt valamilyen értéktárgy, annak a privatizálására most nem kerülhet sor. Tehát versenyt látni... - ugyanis olyanféleképpen folynak itt a beszélgetések időközönként, mintha versenyeznének a kormányok abban, hogy ki mennyit privatizál. Ez egy teljesen fals látás, mert a dolog természete ezt nem teszi lehetővé.

Még azt legyen szabad hozzátennem ehhez az egészhez, hogy ezek a megjegyzések, hogy rossz szándékúak… Nagyon sajnálom, hogy a miniszter úr elment, mert azzal kezdte, hogy azt mondta, mi pedig itt képmutatók vagyunk. Én olyan rosszul éreztem magam! Miért vagyok én képmutató? Erre nézett, az Országgyűlésnek erre a felére. (Dr. Katona Béla: Máriuszt nézte!) Igen tisztelt miniszter úr, igen tisztelt Ház, igen tisztelt elnök úr, én nem vagyok képmutató! Nem szeretem, ha így beszélnek, beszélünk ebben a Házban, még ha valaki miniszter is, és leckéztetni akar bennünket egy olyan témában, mint a privatizáció. A magánosítás a nemzeti vagyon ügye, és ez nemcsak egy egyszerű gazdasági kérdés, hanem van valami emocionális és patrióta jelentősége is, társadalomszervező jelentősége. Itt illik illendőnek, illedelmesnek lenni.

Köszönöm szépen.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage