DR. VEJKEY IMRE (KDNP): Tisztelt Elnök Úr! Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! A 2022. április 3-ai választások óta eltelt időszak rendkívül mozgalmas volt, nemcsak itthon, hanem az Európai Unió központjában is.

Brüsszel elővette a furkósbotot, és be akarja bizonyítani, hogy ő bizony nem csupán egy vízfej a bürokratikus szervezet élén, hanem igenis súlya van a döntéseinek, és büntetni is képes azokat, akik nem azonosulnak vakon a politikájával. Ezért említettem az imént április 3-át; azért, mert a Fidesz-KDNP újabb kétharmados választási győzelme óta több brüsszelita vezető is sajnálatának és megdöbbenésének adott hangot azért, mert a magyarok ismét keresztény-konzervatív kormányt választottak, olyat, amely hajthatatlanul kiáll a magyar nemzeti érdekek mellett.

(10.20)

A brüsszelita vezetők a demokratikus magyar választások eredményét sértésnek vették, mert ők egy simulékony baloldali kormányt akartak látni Budapesten. Mindezek ismeretében nem meglepő, hogy a választások előtt Brüsszel által már belengetett jogállamisági eljárás a választási eredmények ismeretében már beélesedett. Brüsszel ezzel azt üzeni, hogy aki nem áll ki vakon a brüsszeli döntések mögé, azt megfosztják az uniós forrásoktól. Ez a megfélemlítés nemcsak Magyarországnak szól, hanem vala-mennyi tagállamnak, nehogy a jövőben bárki is el merjen gondolkodni azon, hogy szembemenjen Brüsszel akaratával.

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Mi alapvetően a békés megoldásokban hiszünk, ezért nyitottak vagyunk a párbeszédre bárkivel, de elutasítjuk a kettős mércét és a megbélyegzést. Mivel pedig az Unió tagjai vagyunk, ezért a kölcsönösség alapján olyan megoldásokban gondolkodunk, amelyek lehetővé teszik az Unió és a magyar nemzeti érdekek összhangba hozatalát. Visszautasítunk azonban minden olyan egyoldalú brüsszeli kezdeményezést, amely Magyarországra nézve hátrányos. Visszautasítjuk azt is, hogy Brüsszel olyan döntéseket kényszerítsen ránk, melyek hazánkra nézve igazságtalanok és károsak, vagy a magyarok hátrányos megkülönböztetését szolgálják. Ebbe a visszautasított sorba illeszkedik az Oroszországgal szembeni 6. szankciós csomag részeként felvett általános olajembargó kérdése is, valamint az egyházi vezetők tiltólistára helyezése is.

A Brüsszel által eredetileg elfogadni kívánt döntéssel több uniós tagállam gazdasága lehetetlen helyzetbe került volna, ugyanis az orosz kőolaj helyett egész egyszerűen nincs más beszerezhető alternatíva. Ne feledjék, évek és súlyos eurómilliárdok szükségesek ahhoz, hogy az orosz olajat Európából száműzni lehessen, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy ennek költségeit Brüsszel az uniós állampolgárokkal fizettetné meg, azon belül is leginkább a magyarokkal. Ezért óriási eredménynek tartom, hogy a magyar kormány, nem engedve a brüsszeli nyomásnak, nem engedve a külső zsarolásnak, kiállt az elvei és a magyar érdekek mellett, és ezáltal végül egy olyan megállapodás született, amellyel sikerült megvédeni a magyar gazdaságot és a magyar rezsicsökkentést, továbbá a Kirill pátriárka melletti kiállással sikerült megállítani az ortodox keresztény egyházi vezető bűnbakká való kikiáltását is.

A helyzet az, hogy az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban szükség van közös európai uniós álláspont kialakítására, de egyúttal ennek a jogállamiság és a józan ész között kell maradnia. Egészen abszurd, hogy a brüsszeliták Magyarországot fekete bárányként kezelik azért, mert mi a rendelkezésünkre álló fórumokon szót emelünk nemzeti érdekeink mellett, és mert kiállunk úgy a magyar Alaptörvényben, mint a nemzetközi szerződésekben deklarált vallásszabadság érdekében.

A magyar baloldal és annak uniós elvbarátai újabban már odáig merészkedtek, hogy arról beszélnek, hogy Magyarországot meg kell fosztani az uniós alapszerződésben biztosított jogaitól. Ezek az emberek akarják megregulázni és kioktatni Magyarországot a jogállamiságból. Kilóg a lóláb, a lóláb mögül pedig kiviláglik, hogy a frusztrált balliberális elit szemében ma Magyarország és a magyar emberek olyanok, mint a bosszantó mesebeli libapásztorfiú, aki tiszteletlenül viselkedik a dölyfös urasággal, akit ezért az uraság és emberei móresre akarnak tanítani.

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Ne feledjék, a Szent István-i örökséget nem lehetett még erőszakkal sem eltörölni, mert államalapító szent királyunk a magyart és a keresztényt egyesítve létrehozta itt, a Duna-medencében azt a templomot, melyen a pokol kapui sem vehetnek erőt. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokból.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage