FÖLDI LÁSZLÓ (KDNP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Asszony! Amikor 2011-ben az Országgyűlés döntött a sporttörvény átfogó felülvizsgálatáról, a módosítással megteremtette az állami támogatások programfinanszírozási alapokon nyugvó bevezetését a sporttámogatások rendszerében. Erre alapozva került sor 2013-ban 16, úgynevezett kiemelt sportág hosszú távú fejlődést biztosító finanszírozására.
(14.00)
A kiemelt sportágak kiválasztása a Magyar Olimpiai Bizottság szakmai javaslata alapján a sportágak eredményességére és tradicionális magyar sikersportági jellegére tekintettel történt. Hosszú-hosszú évek szocialista kormányzási gyakorlatát sikerült azzal megváltoztatnunk, hogy nem ad hoc jelleggel kapnak bizonyos sportágak többnyire kijárásos alapon vagy éppen politikai kapcsolatok révén jelentős mértékű állami támogatást, hanem a sportági szakszövetségek kizárólag magas színvonalú, hosszú távú sportágfejlesztési koncepció elkészítését követően juthatnak hozzá az állami forrásokhoz, a forrás felhasználását pedig a minisztérium sportért felelős államtitkársága szigorú kontroll alatt tartja.
A KDNP-frakció szívügyének tekinti a sportot, mert hisszük és valljuk, hogy a sportot mint eszközt használva egy egészségesebb társadalmat tudunk felépíteni. Hisszük és valljuk, hogy minden egyes forint, amit a sportba fektetünk, a nemzet jövőjének építését, gyermekeink egészségének, testi-lelki egyensúlyának megteremtését jelenti.
Tisztelt Államtitkár Asszony! Lassan eltelik két év a 16 kiemelt sportág életében. Tisztelettel kérdezem, hogy milyen tapasztalata van a kormánynak a fejlesztési koncepciók megvalósítása kapcsán. Kimutathatók-e számszerűsítve az eredmények? Várom megtisztelő válaszát. (Taps a kormánypártok soraiban.)