CSENGER-ZALÁN ZSOLT, a Fidesz képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Az előttünk fekvő törvényjavaslat azoknak a technikai jellegű határozatoknak a sorába tartozik, amellyel becikkelyezésre kerülnek nemzetközi egyezmények. Államtitkár úr nagyon részletesen elmondta, hogy az Európai Közjogi Szervezetnek, a European Public Law Organizationnek vagy EPLO-nak – rövidítve ‑ mi is a története, illetve mi a célja. Én aláhúznám azt, hogy ez egy jogi, jogszakmai szervezet, és az elsődleges cél az, hogy a megfelelő, különböző nemzeti jogokat vizsgálja, a demokrácia intézményeit vizsgálja, illetve jog-összehasonlítást végezzen, amit a jogászoknak talán nem kell mondani, hogy ez mennyire fontos terület a nemzetközi jogban.

Én annyit tennék még talán hozzá, hogy jelenleg 14 ország a tagja, és a korábbiak, vagy akik már ratifikálták, azokon kívül Franciaország, Észtország, Azerbajdzsán és Ukrajna csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez, ehhez a szervezethez, de ők még nem ratifikálták.

Azt kell hogy mondjam, és azt még egyszer aláhúznám, hogy ez pénzbe jelenleg nem kerül, viszont a megfigyelői státus azokat a jogokat, lehetőségeket mindenképpen kinyitja Magyarország előtt, hogy ebben a fontos szervezetben részt vegyen, ennek a munkáját figyelemmel kísérje. A Fidesz-frakció támogatja a törvényjavaslatot.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiból.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage