BANGÓNÉ BORBÉLY ILDIKÓ (MSZP): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! A tapasztalatok azt mutatják, indokolják a törvényben, hogy a dohányboltok száma, 2 ezer fő lakos után egy bolt meghaladta a piaci igényeket, ezért a jövőben ennek fokozatos csökkentését kívánják elérni. A korábbi 2 ezer lakos után kiírt jogosultság helyett a küszöb 3 ezer lakos lesz.
Egy helyi példát hadd hozzak már fel önöknek, hogy hogyan játszanak a fideszes politikusok a trafikokkal ott helyben, minálunk Hajdú-Bihar megyében.
6 ezer fős településen ? éppen csak meghaladta a 6 ezer főt Kaba lakossága 2009-ben; 6087 fő volt ?, amikor a trafikpályázatokat kiírták, három trafik nyílt Kabán. Az jól látható volt, hogy Kaba lakossága sem tud istenigazából fenntartani három trafikot, működik a három trafik; és az idén valami csoda folytán, azt tudjuk nagyon jól, hogy a 2014-es januári adatok már azt jelezték, hogy Kaba lakossága lecsökkent 6 ezer fő alá: 5946 fő volt a januári elérhető adatok alapján.
A választások után döbbenten láttuk, hogy a piaccal szemben egy újabb trafik fog nyílni. Én akkor elkezdtem ? Kaba kicsi település ? utánaérdeklődni, hogy ki mit mond erről, és a helyi pletykák arról szóltak, hogy a polgármester asszony, aki fideszes, nagyon gyorsan, valamilyen oknál fogva újra 6 ezer fölé tudta tornázni Kaba lakosságszámát, és ennek alapján sikerült egy negyedik trafikot is megnyitni.
Csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy amikor törvényeket alkotnak, akkor beszéljenek már a saját politikusaikkal is, hogy akkor ők is tartsák be a törvényeket, és ne játszadozzanak (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) a helyi lakosokkal.
Köszönöm. (Taps az MSZP padsoraiban. ? Korózs Lajos közbeszól.)