DR. GYÜRE CSABA (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Képviselőtársaim! Ott folytatnám, ahol Szilágyi György abbahagyta, ahol arról beszélt, hogy milyen társadalmi érdeket sért az a magatartás, amit pönalizálni kívánnak, hogy nincs ilyen társadalmi érdek, illetve a közbiztonság a társadalmi érdek, ami az egyik legfontosabb társadalmi érdek, tehát aki ezt szolgálja, az valahol a köz javára cselekszik.
Az MSZP is, a Fidesz-KDNP is egyetlenegy érvet tudott felhozni, amikor ezt elmondták: azt mondták, hogy ezek a szervezetek félelmet keltenek, félelemben tartanak bizonyos közösséget. Igen, ez igaz, valakiket félelemben tartottak. De kiket? Ez a lényeg, hogy a bűnözőket, egyes-egyedül a bűnözőket. Aki ezt megvizsgálta volna, ha önök, bárki vette volna a fáradságot, és elment volna, mint ahogy jó néhányan elmentek, csak nem azokat kérdezték meg, akiket kellett volna, hanem csak bizonyos társadalmi réteget és bizonyos társadalmi csoportot kérdeztek meg ezzel kapcsolatban, de ha megkérdezték volna a széles rétegeket, mint ahogy mi azt megtettük, akkor látták volna, hogy kik félnek. Egyedül és kizárólagosan a bűnelkövetők, a rendszeres bűnelkövetők, a bűnözésből élők társadalmi csoportja volt az, akikben félelmet keltett.
Azok pedig, akik nem ebből éltek, akik nem ezzel foglalkoztak, örömmel üdvözölték, tapsolták, hangosan tapsolták ezeket a szervezeteket. Ha ezt is ennek tudatában kérdezzük meg, akkor mi értelme van ennek, akkor kit véd az új büntető törvénykönyv, a bűnözőket vagy pedig azokat a társadalmi csoportokat, amelyek magukat távol akarják tartani a bűncselekményektől, mind áldozatként, mind elkövetőként nem akarnak a bűnözéssel kapcsolatba kerülni, de sajnos ez alapján a jogszabályhely alapján éppen hogy megfordul, és a pandúrból lesz a rabló, vagyis a bűnelkövető, és elég szomorú, ha ilyen a magyar törvényalkotás.
Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik padsoraiból.)