DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Itt tényleg arról van szó, amit Szilágyi György képviselőtársam is mond, hogy sérült emberekké fejlődnek azok a gyermekek, akik ilyen családokban nőnek föl, ahol egy ilyen "otthonszörny" uralja gyakorlatilag a mezőt, és lényegében nehezen is bizonyítható, nem is mernek, reménykednek a megoldásban. Ez is jellemző része egyébként ennek a lelki sanyargatási tényállásnak, hogy a lelki terrort elszenvedők az utolsó percig is reménykednek, a hatvanhatodik eset után is még azt gondolják, hogy hatvanhetedszer már nem fogja őt megalázni, megfélemlíteni és lelki bántalmazással érinteni az elkövető, de mégis ez történik. Sérült társadalom jön ebből létre. Bocsánat, sajnos azt kell mondanom, hogy nem jön majd létre, jelentős részben sérült a társadalmunk, meg kell védenünk őket.

Nagyon furcsállom egyébként, hogy két kiváló jogászkollégáról van szó Salamon László és Bárándy Gergely személyében, tehát ők a kreativitásukkal, azt gondolom, bőven képesek lennének arra, hogy olyan módosító javaslatokat nyújtsanak be, amelyek valahogy alkalmasabbá teszik esetleg az általuk felvetett kritikai szempontok fényében ezt a javaslatot arra, hogy igazán azt a célt szolgálja, amit ezek szerint ők is támogatnak.

De ezt például Kiss Péter is támogatta, az akkori munkaügyi miniszter. 2002 októberében fogadta Morvai Krisztinát, aki a teljes nemzetközi joganyagot odatette eléjük, ennek alapján volt egy vitanap a parlamentben 2002-ben, majd pedig ez alapján fogadták el az országgyűlési határozatot, és ez írja elő azt kötelező erővel is, hogy meg kell teremteni mind a társadalmi, mind az intézményi, mind a törvényi feltételeit annak, hogy ezek a jelenségek visszaszoruljanak. Nyilván megszüntetni nem lehet, ez tény, de egyszerűen ebbe az irányba most már el kell mozdulni. Ezt üzeni ez a törvényi tényállás, ehhez kérjük a támogatásukat.

Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage