DR. SCHIFFER ANDRÁS (LMP): Köszönöm szépen. Csak annyit, elnök úr - köszönjük szépen a figyelmeztetést -, onnan is tudjuk, hogy nincs tévéközvetítés, hogy a kormánypárti padsorok teljesen kiürültek. (Derültség a Jobbik soraiban.)

Ahhoz szeretnék még hozzászólni, ha államtitkár úr be kíván adni a jobbikos javaslathoz, tehát a politikusbűnözéshez egy kapcsolódó módosító javaslatot, akkor legyen szíves azt ne csak a kormánytagokra kiterjeszteni, hanem azokra is, akik közbeszerzési pályázatokon rendszeresen nyernek. (Dr. Répássy Róbert: Az is politikus?) Tehát az alanyi kört, az elkövetői kört.

Államtitkár úr, az a helyzet, hogy én pár felszólalással korábban a "dogma" kifejezést - utalva Gyüre képviselőtársam felszólalására - egy teljesen más szövegösszefüggésben használtam. Gyüre Csaba történeti dogmákról beszélt, én erre utaltam vissza, nem jogi dogmákról. Továbbra sem értem, hogy itt folyamatosan kinek célozgat államtitkár úr, az LMP-nek semmilyen olyan szándéka nincsen, se dogmatikusan, se megengedően, hogy önmagában az előítéletet büntesse. Előítélettel lenni nem jó dolog, de szabad, nem gondolja az LMP, hogy önmagában az előítéletességet büntetni kellene.

Amiben viszont vitám van a jobbikos képviselőtársakkal, utoljára Gyüre Csabával, az pontosan az, hogy szerintem ott van egy logikai bukfenc az önök érvelésében, hogy nem lehet így a történeti tényeket vagy történeti igazságokat, vagy annak vélt különböző eseményeket így elválasztani a szimbólumoktól. Amit egy közösség, egy nemzet szimbólumának gondolunk, az szorosan tapad minden nemzet életében történeti tényekhez. És én azt gondolom, hogy helyesen gondolják azt, hogy a történeti tényeket szabad vitatni, akkor a történeti tényekből kiemelkedő szimbólumokat is szabad vitatni. És az, aki szembemegy egy közösség érzületével, az a közösség megvetését fogja kiváltani, de semmiképpen sem szabad eljogiasítani az ilyen típusú diskurzusokat. Köszönöm.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage