SZILÁGYI PÉTER (LMP): Elnök úr, köszönöm a szót. Tisztelt Képviselőtársaim! A deregulációs program első felvonásában is elmondtam már, amikor az országgyűlési házszabályok deregulációjára került sor, hogy az LMP támogatja azokat a célokat és azokat az elképzeléseket, amelyek a jogrendszer túlszabályozottságának megszüntetésére irányulnak. Nagyon fontosnak tartjuk azt, hogy a jogbiztonság ezáltal is megerősítésre kerüljön. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy a jogszabály nem felel meg teljes mértékben az általános indoklásban talált elveknek, miszerint ez pusztán egy formai deregulációs törvény lenne, hiszen azért számos tartalmi módosulást is láthatunk ebben.

Nagyon problémásnak tartjuk azt, hogy ez a törvényjavaslat olyan, még hatályosuló átmeneti rendelkezéseket is módosítani kíván, amelyeket csupán átfogalmazással kívánnak helyre tenni. Úgy gondoljuk, hogy nem oldják meg a problémák gyökerét, nem ragadják meg ott.

De aggályosnak találjuk azt is - ahogy ezt már az előttem szóló képviselők is elmondták -, hogy itt olyan tartalmi módosulások is találhatók, ami mindenképpen csak egy kodifikációs nagytakarításnak tudható be, ami, úgy gondolom, hogy az elmúlt két év rohamtempójú törvényalkotásának köszönhető. Így ebbe a sorba illeszkedik az országgyűlési törvény módosítása, a házőrségnek a Be.-be való beemelése, illetve az szja-törvény módosítása. Azonban mindenképpen alapvetően támogathatónak tartjuk ezt a törvényjavaslatot. Viszont némileg aggódva figyeltük, figyeltem a módosító javaslatot, ami már beérkezett, ami újabb tartalmi módosításokat irányoz elő, itt az előadó-művészeti tevékenységre vonatkozó törvényt kívánják módosítani, illetve a Közszolgálati Egyetemre vonatkozó törvényben is tartalmi módosulásokat fognak eszközölni. Figyelni fogjuk, hogy mi lesz ezeknek a módosítóknak a sorsa, és amennyiben támogatható javaslatokat fogunk látni ezek során, akkor a teljes törvényjavaslatot fogjuk tudni támogatni.

Köszönöm szépen a figyelmüket.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage