Torgyán József Tartalom Elõzõ Következõ

DR. TORGYÁN JÓZSEF (FKGP): Köszönöm szépen, elnök asszony, a szót. De azért figyelmeztetném, hogy most már valóban elölrõl indul az idõm.

Mindenekelõtt észrevételezem, hogy természetesen alkotmányos joga a miniszterelnök úrnak, hogy ha halaszthatatlan közfeladata van, akkor helyettesítésérõl gondoskodjék. De hogy a bûnözés terén miért éppen a földmûvelésügyi miniszter urat választotta ki válaszadónak, ezt kissé furcsállom.

Amint az ismeretes, a kormány a hároméves mûködése alatt számos alkalommal került üzleti kapcsolatba olyan külföldi partnerekkel, amelyekkel kapcsolatban felmerült, hogy a saját országukban nem tekinthetõk makulátlannak. Ilyen a sajtóhírek szerint az M5-ös autópálya-koncessziós cég vezetõ tisztségviselõje, Franciaországban korrupció miatt elfogató parancs van érvényben vele kapcsolatban, korábban még Bokros Lajos és Lotz Károly miniszter urak kötötték meg a koncessziós szerzõdést. Nem lehet figyelmen kívül hagyni, mondjuk, Zemplényi Györgyöt sem, akivel szemben Izraelben és Svédországban is büntetõeljárás indult, hamis útlevéllel menekítették haza a büntetõeljárások elõl. De a Magyar Nemzeti Bank bécsi székhelyû Központi Váltó- és Hitelbankját illetõen is felmerültek gondok, tudniillik a Gigastorage kapcsán üzleti kapcsolatba került egy Dimitrov nevû bolgár nemzetiségû kalandorral; és lehetne tovább folytatni a sort, de miután idõm nincs, akkor azt kérdezem a miniszter úrtól (Az elnök a csengõ megkocogtatásával jelzi a felszólalási idõ leteltét.), hogy van-e a kormánynak üzletileg korrekt partnere, vagy sajnálatos módon ilyen nem korrekt partnerekkel véletlenségbõl kerültek kapcsolatba.

Várom megtisztelõ válaszát. (Taps az FKGP padsoraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage