Bauer Tamás Tartalom Elõzõ Következõ

BAUER TAMÁS (SZDSZ): Köszönöm a szót, elnök asszony. Ahhoz, amit Deutsch Tamás mondott, tulajdonképpen két irányban szeretnék hozzászólni. Az egyik: azt gondolom, amikor Deutsch Tamás bizonyos dolgokért felelõssé teszi a kormánypártokat általában, akkor rágalmaz - hogy finoman és tömören fejezzem ki magam. Azt mondta, hogy a kormánykoalíció körül vannak azok, akik elvárnák és normálisnak tartják, hogy olyan arányok legyenek a médiában, mint a parlamentben. Ilyet a Szabad Demokraták Szövetségétõl soha senki nem mondott. Mindig az ellenkezõjét mondta az SZDSZ-bõl mindenki. Ilyesmit állítani szerintem egyszerûen rágalom. Hogy van egy újságíró, aki ilyet valamikor leírt, abból nem lehet az SZDSZ-re - és szerintem az MSZP-re sem, de ezt nem tudom - következtetést levonni.

Azt mondani, hogy a tv-híradó kormánypártoknak nem rokonszenves fõszerkesztõjét eltávolítják, ez egy közönséges rágalom. Az SZDSZ soha semmilyen lépést nem tett Betlen János eltávolítása ügyében. Tehát semmi alapja nincs annak, hogy Deutsch Tamás ilyeneket állítson. Általában az az állítás, hogy ennyi véletlen nincs - az érzékeltetése annak, hogy itt biztosan politikai szándék van ama általunk is hangsúlyozott hibák mögött, amelyek a médiatörvény megvalósításában vannak -, ez is egy finom, kellemesen odakent rágalom. Ez az egyik fele a mondandómnak.

A mondandóm másik fele: Deutsch Tamás azt mondja, hogy a Freedom House jelentését ezen a kormányon kell számon kérni. Nem ismerem e jelentés indoklását. Azt ismerem, amit az újságban lehetett olvasni az indoklásról. Ez két dolog: egyrészt az, hogy nem történt meg a rádió és tévé privatizációja. Hogy a rádió és tévé privatizációja hogyan áll, ezért nem lehet ezeket a kormánypártokat felelõssé tenni. Egy dolgot el lehet mondani: ezek a kormánypártok érték el, hogy egyáltalán legyen, mert a jelenlegi ellenzékben többségben voltak azok, akik egyáltalán nem akartak rádió- és televízióprivatizációt.

A másik fele a dolognak: az írott sajtó gazdasági függõsége, amit felhoznak. Az, hogy az írott sajtó gazdasági függõségben van, ez megint nem a jelenlegi kormánypártok felelõssége. Azzal, hogy megszüntették az állami tulajdont az írott sajtóban, amit az elõzõ kormány kibõvített, ebben a tekintetben kétségkívül ezért van gazdasági függõség. (Az elnök a csengõ megkocogtatásával jelzi az idõ leteltét.) De azt hiszem, Deutsch Tamás sem arra keresi a megoldást - Bs szerintem a Freedom House sem -, hogy ismét államosítsuk az írott sajtót. A két percem sajnos letelt. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokból.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage