DR. CSIHA JUDIT tárca nélküli miniszter: Tisztelt Ház! Kedves Képviselõ Úr! Én mindenekelõtt köszönöm azt a jó szándékot, ami a felszólalásából kitetszett.
Javasolnék azonban néhány tájékozódást megtenni. A jelenleg hatályos privatizációs törvény 26. §-a például elõírja, hogy az illetékes bizottság bármikor, bármilyen ügyben beszámoltathatja az ÁPV Rt. igazgatóságát. Én úgy gondolom, hogy az illetékes bizottság a gazdasági bizottságot jelenti, és ez a bizottság kell hogy folytassa ezt a fajta ellenõrzést. Egyébként az Országgyûlésnek bármikor joga és lehetõsége van az ellenõrzés megtételére.
A felhívást a törvény módosítására ugyancsak köszönöm. Emlékezetükbe idézem a kormány második féléves jogalkotási tervét, ami minden képviselõ rendelkezésére áll, és a Magyar Közlönyben megjelent, mely szerint a kormány tervbe vette a törvény módosítását, ez az elõterjesztés készül, terveink szerint december elején a parlament asztalára kerül.
Az a kérdéskör pedig, hogy kormány-részvénytársaság, vagy nem, a Bauer képviselõtársam által elmondottakon túl, azt a szempontot azért megfontolásra ajánlom, hogy általában azokban az országokban szokás a kincstár kezelésében tartani az ilyen típusú vagyonkezelést, amelyek gazdagok, és nem szeretnének vagy nem akarnak, vagy nem fontos hozadéktermelõ vállalkozói vagyont mûködtetni.
Magyarország sajnos e pillanatban még nem ilyen, úgyhogy én inkább afelé hajlok, hogy amikor ennek az ideje eljön, hogy ebben döntsünk, akkor ezeket a szempontokat mérlegelni kellene. Megkerestem egyébként az üzleti titok és közérdekû érvek elhatárolása kérdésében az adatvédelmi biztost, nagyon remélem, hogy a válasza pontosan eligazít minket abban, hogy a két kategória között hol van a határ.
Ezeket az apróságokat csak azért hoztam fel, hogy szívesen állok rendelkezésre ezekrõl a kérdésekrõl minden frakcióval és bizottsággal szót váltani. Én úgy gondolom, hogy mindannyiunk érdeke a tisztességes magánosítás befejezése. Köszönöm. (Taps a kormánypárti padsorokból.)