Mádi László Tartalom Elõzõ Következõ

MÁDI LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Bár itt a hat módosító indítvány közül kettõ az enyém, de mégsem ezekhez kívánok szólni, hanem Juhászné Lévai Katalin 12. sorszámmal benyújtott módosító indítványához, amely teljesen új típusú, a jelenlegi gyakorlattól eltérõ érdekegyeztetési modellt kíván elõtérbe állítani.

Ennek a modellnek a lényege az, hogy nem egyenrangú partnereknek fogjuk fel az egyes szakszervezeti tömörüléseket, hanem kiválasztunk közülük egy párat, amely esetleg nekünk tetszõ, és amelyet valamilyen módon ideológiával is persze lehet igazolni, hogy mondjuk itt munkaadói, illetve munkavállalói járulékfizetés arányának megfelelõen próbálja elõtérbe helyezni a szakszervezeteket - errõl Surján képviselõtársam napirend elõtt is szólt -, tehát ez egy nagyon szerencsétlen tendencia, és nyilvánvalóan annak a gyanúját veti fel, hogy a kormány meg akarja osztani az ÉT valamely oldalának vagy mindkét oldalának szereplõit, bizonyos szereplõket elõtérbe akar helyezni, azokkal akar tárgyalni, lehetõség szerint nem a nyilvánosság elõtt, hanem zárt kapuk mögött, mert akkor esetleg több minden dolog elintézhetõ vagy elérhetõ a kormány oldaláról.

Azt gondoljuk, hogy ez egy olyan típusú gyakorlat és az érdekegyeztetés eddigi - kifejezetten a foglalkoztatáspolitikai érdekegyeztetés jól bevált mûködésének eddigi - menetét borítja fel, ami számunkra egyértelmûen elvi kérdés és elfogadhatatlan ez a módosítás.

Tehát arra kérném kormánypárti képviselõtársaimat - késõbb majd a jegyzõkönyv olvasóit -, alaposan fontolják meg, hogy mit lépnek meg ezzel a lépéssel, mert ennek nagyon tovagyûrûzõ hatása van, és én nagyon szerencsétlen és nagyon káros lépésnek tartom. Köszönöm szépen.

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage