Torgyán József Tartalom Elõzõ Következõ

DR. TORGYÁN JÓZSEF (FKGP): Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Miniszter Úr! Tisztelt Képviselõtársaim! Amint az köztudott, az elmúlt héten újabb jelentõs üzemanyag-áremelésekre került sor. Ez szemben áll a kormány meghirdetett antiinflációs politikájával. A Mol vezérigazgatója a televízió nyilvánossága elõtt akként nyilatkozott, hogy õ nem tud arra semmiféle magyarázatot adni, hogy mi az áremelkedés oka. Én viszont tudok, és éppen ezért tájékoztatom a miniszter urat arról, hogy a hivatalos árfolyam és az összes kõolajszármazékkal kapcsolatos adatok nálam vannak. Ebbõl megállapíthatóan '96. április 18-tól '96. május 17. napjáig a kõolaj hordónkénti ára 141,38 USA-dollárról 131,35 USA-dollárra ment le. És miután az iraki embargót részben feloldották, elõre jelezhetem miniszter úrnak, hogy ne legyenek ilyen gondjaik, hogy tovább fog csökkenni a kõolaj ára az egész világon.

Ehhez képest én úgy gondolom, hogy az áremelés egy monopolhelyzetbõl fakad, a Mol monopolhelyzetébõl, hiszen a világpiaci ára lefelé megy a kõolajnak, a származékainak pedig itt a magyar viszonylatokból kitûnõen felfelé megy.

Az a kérdésem miniszter úrtól, hogy az árellenõrzési funkciójából fakadóan milyen lépéseket kíván tenni a Mol Rt.-vel szemben? (Taps az ellenzék padsoraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage